1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инстаграм или Фејсбук?

Дискусија во 'Слободно време' започната од Ljubavv91, 26 февруари 2021.

?

Што повеќе користите?

 1. Инстаграм

  25 глас(а)
  50,0%
 2. Фејсбук

  9 глас(а)
  18,0%
 3. И двете

  12 глас(а)
  24,0%
 4. Ниту едно

  4 глас(а)
  8,0%
 1. Ljubavv91

  Ljubavv91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2021
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Што повеќе користите инстаграм или фејсбук и зошто?
   
 2. Ljubavv91

  Ljubavv91 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2021
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Женски
  Јас и двете ги користам
   
 3. edna_malecka

  edna_malecka Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  3.894
  Допаѓања:
  14.689
  Пол:
  Женски
  Фејс е за пензионерите. :rofl::rofl:
  Инста користам.
   
  На sunshinebabe, elimkd, Justicija и 5 други им се допаѓа ова.
 4. Limpan

  Limpan Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2020
  Пораки:
  1.136
  Допаѓања:
  3.596
  Пол:
  Женски
  И двете ги користам
   
  На Crna Dama и bicycle им се допаѓа ова.
 5. LadyInTheDark

  LadyInTheDark Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2013
  Пораки:
  1.008
  Допаѓања:
  2.754
  И на мене фејс ми стана досаден, како старомоден е веќе. Повеќе сум на инста
   
  На Justicija, Limpan, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. темјанушка

  темјанушка Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2015
  Пораки:
  1.021
  Допаѓања:
  4.641
  Највеќе инстаграм.
  Фб веќе повеќе постарите го користат, труе со политика и надмудрувања. Затоа ретко го користам.
   
  На elimkd, Justicija, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. Amellie13

  Amellie13 Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 јануари 2017
  Пораки:
  3.596
  Допаѓања:
  52.265
  Пол:
  Женски
  Двете ги користам, но Инстаграм повеќе и поинтересно ми е.
  Навистина фб стана неподнослив веќе со политики, препукувања и надмудрувања во коментари. Особено од некои што се заглавени во минат век.
   
  На Brinetka, SnowWhite8, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  37.714
  Допаѓања:
  283.174
  Фејсбук.
  За да пишувам мислења.
  Не можам да се пронајдам во Инстаграм... имам профил, без ниту еден пост.
   
  На My litle pony му/ѝ се допаѓа ова.
 9. quattro

  quattro Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2020
  Пораки:
  2.236
  Допаѓања:
  5.050
  Пол:
  Машки
  И двете.
   
 10. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  3.335
  Допаѓања:
  31.059
  Пол:
  Женски
  Ги имам и двете ама инстаграм го користам повеќе.
   
  На edna_malecka, Crna Dama и bicycle им се допаѓа ова.
 11. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  2.835
  Допаѓања:
  4.291
  Пол:
  Машки
  И двете, ама повеќе фб.
   
 12. Oneo

  Oneo Популарен член

  Се зачлени на:
  13 декември 2014
  Пораки:
  2.746
  Допаѓања:
  17.555
  Пол:
  Женски
  Инстаграм.
   
  На edna_malecka и bicycle им се допаѓа ова.
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  12.951
  Допаѓања:
  75.607
  Пол:
  Женски
  Facebook (y)
  Instagram (n)
  Кој е со мене? :smirk:
   
  На My litle pony, Ivanna23., Waverly Raven и 3 други им се допаѓа ова.
 14. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  5.399
  Допаѓања:
  61.217
  Инстаграм не користам веќе некое време, така што @Bitter-Sweet еве јас сум со тебе за Фејс (y):lol:
   
 15. bicycle

  bicycle Популарен член

  Се зачлени на:
  3 ноември 2019
  Пораки:
  4.655
  Допаѓања:
  39.830
  Пол:
  Женски
  Фејсбук немам веќе 2 години, едино месенџер користам.
  Повеќе сум инста тип.
   
  На Justicija, edna_malecka, темјанушка и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. Stephen Amell

  Stephen Amell Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јуни 2017
  Пораки:
  2.286
  Допаѓања:
  26.018
  Немам Фејсбук, само Месенџер и Инстаграм користам.
   
  На edna_malecka и темјанушка им се допаѓа ова.
 17. Anie93

  Anie93 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2016
  Пораки:
  2.788
  Допаѓања:
  11.919
  Пол:
  Женски
  Имам намалено со фб, а инста ми станува досаден. Си ставам многу слики ама само тоа и правам, за јас да си се гледам на профил де:lol:
   
  На edna_malecka и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 18. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.792
  Допаѓања:
  21.842
  Пол:
  Женски
  И фб и инстаграм користам
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Guns N` Roses

  Guns N` Roses Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2017
  Пораки:
  3.657
  Допаѓања:
  16.121
  Пол:
  Женски
  Да не ми требаше фб, сигурно до сега ќе го избришев, фб стана најголема глупост што може да постои, секако заради луѓе што не знаат која му е намената, само политики се бистрат, сите се најпаметни,секој си дозволува да ти пише се и сешто, мизерија невидена. Инстаграм користам, има доста инпиративни профили од секоја област, што те интересира можеш да најдеш, најмногу го сакам заради фотографиите, всушност правата идеја на инстаграм беше тоа, а сега стана нешто друго, но сепак е интересно.
   
  На Justicija, edna_malecka, Bezobrazna01 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. злоба

  злоба Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2020
  Пораки:
  1.006
  Допаѓања:
  3.266
  Пол:
  Женски
  Сé e срање, Фејсбук користам ради битни известувања и сигурно ќе продолжам да го користам во иднина. Инстаграм користам зошто нема ништо на Фејсбук, па празнината да ја надокнадам ама забележувам дека и не го користам толку многу последниве месеци, па можно е да го избришам.
   
  На Ivanna23. и edna_malecka им се допаѓа ова.