Инстаграм

Дискусија во 'Слободно време' започната од Alegriaa, 20 април 2014.

 1. Makeup

  Makeup Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2013
  Пораки:
  40
  Допаѓања:
  48

  Фала ти :*
   
  На GirlRose му/ѝ се допаѓа ова.
 2. supergirl1

  supergirl1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јуни 2014
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  13
  Devojki, aj pls pomos malce, znaci imam profil na instagram i sakam da si go napravam private, odnosno da ne mozam da mi gi gledaat slikite onie koi ne me sledat, znaci se prebarav nemozam da najdam takva opcija...
   
 3. TheKitty

  TheKitty Активен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2013
  Пораки:
  60
  Допаѓања:
  6
  Мора да има во опции или на профилот влези, мора да има :)
   
  На supergirl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lextravagance

  lextravagance Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  604
  Отвори ја апликацијата на мобилен
  Оди на твојот профил па "EDIT YOUR PROFILE"
  Скрол најдолу и обележи "Posts are private"
  Зачувај на знакот за штиклирање горе десно...
   
  На supergirl1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CrazyCrazy09

  CrazyCrazy09 Активен член

  Се зачлени на:
  31 мај 2014
  Пораки:
  76
  Допаѓања:
  21
  Пол:
  Женски
  Имам и јас инстаграм, ии многу ми се допаѓа апликацијата, ама нема да објавам линк затоа што имам и свои слики :angel:
  Имаше еден виц :
  Ќерко јадеше?
  Да
  -Ај отвори инстаграм да видам :rofl:
   
 6. sinorinJa

  sinorinJa Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2014
  Пораки:
  144
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Сеуште го немам тоа чудо ..дали сум нормална ? :!: :| |(
   
 7. anuskaNESTLE

  anuskaNESTLE Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2011
  Пораки:
  1.979
  Допаѓања:
  7.099
  Јас искрено инстаграмот го ОБОЖАВАМ!
  Нонстоп ставам слики, во неделата секако една-две ќе ставам, зависи од моето расположение, дали некој пејзаж ако сум некаде, или некоја квота ако сум нешто тажна/среќна или разочарана во некој, дали јадам нешто интересно или па да се пофалам нешто.
  Обожавам и ефекти, рамки, можам цел час да ја средувам некоја слика, па филтер да и ставам, па какви бои, па каков наслов. :tmi:
  И следам многу познати/јавни светски личности што ми се свиѓаат, и можам комотно ако ми е досадно да им ги гледам сликите што им се над 2000. :lol:
   
  На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.775
  Допаѓања:
  25.804
  Пол:
  Женски
  И јас имам инстаграм, ама еднаш во 3 недели ставам слика. :D Или некоја од маченцата, од мене некоја, книга, или пак некоја од интернет или некој цитат. :D Тоа главно.
   
 9. seasopraime

  seasopraime Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2013
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  98
  Пол:
  Женски
  Имав инстаграм ставив 2 слики и престанав и да се уклучувам,а сега не си го знам ни пасвордот :D
   
 10. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  3.458
  Пол:
  Женски
  Редовно го користам. Ставам слики од се по нешто. Јадење, пиење, пејзажи, слики од мене/друштво/љубовта, чат пат quotes и други интересни ситуации.
  Еве една омилена од летово. :)
   

  Прикачени фајлови:

  • Untitled.jpg
   Untitled.jpg
   Големина на фајлот:
   139,3 KB
   Прегледи:
   120
 11. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Сакам да си го направам Инстаграм-от приватен. Како да направам за некој да може да ме следи, најпрво јас да треба да потврдам?
   
 12. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Сакам да си го направам Инстаграм-от приватен. Како да направам за некој да може да ме следи, најпрво јас да треба да потврдам?
   
 13. QweenSM

  QweenSM Популарен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2013
  Пораки:
  2.099
  Допаѓања:
  13.626
  Пол:
  Женски
  Edit your profile--->Post are private каде што пишува, ќе го стиснеш тоа и ќе ти се обои во сино. Потоа кога ќе ти се обои, стискаш горе десто кај знакчето што е штиклирано. Кога ќе стиснеш ќе те праша Are you sure? И ти стискаш Yes, I'm sure.
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Јас дури сега разбрав колку е тешко да одбереш филтер. :lol:
  Почнав да си ставам сликички, и интересно е. Моментално ми е опсесија. Си имам фолоунато многу фан страни и си коментирам се занимавам, секое утро, секоја вечер пред спиење, пред школо, после школо, во текот на денот, во школото. :D
   
 15. Candid

  Candid Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2014
  Пораки:
  236
  Допаѓања:
  488
  Пол:
  Женски
  кај е тоа instadirect? и како да го користам? |(
   
 16. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.354
  Допаѓања:
  18.771
  Пол:
  Женски
  Дали на некој му се случило на сликите да му се прават како линии? Значи да нагласам дека не е до камерата, зошто кога си сликам се нормални, а кога ќе ги ставам на инстаграм им се прават чудни линии.
  Пример:
  [​IMG]

  И многу ме нервира, зошто не може да биде нормална:?:
   
 17. Elena69221

  Elena69221 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2011
  Пораки:
  2.330
  Допаѓања:
  3.458
  Пол:
  Женски
  На Dvolicen и joy1 им се допаѓа ова.
 18. sugarlips

  sugarlips Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2014
  Пораки:
  664
  Допаѓања:
  788
  Пол:
  Женски
  Немам инстаграм,за слики поинтересна страна ми е weheartit :l:
   
 19. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Да прашам јас сега вака. :D
  Го вклучувам инстаграм-от и си вртам сликички си гледам, е сега наеднаш да речеме доаѓа до не знам пред колку часа била поставена сликата и надолу повеќе не можам да вртам, нема повеќе слики.
  Дали има некое ограничување за тоа колку нови слики можат да ти се појават?
  Или пак е нешто сосема трето, а јас не можам да сконтам? :D
   
 20. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  39.473
  Пол:
  Женски
  Имам инстаграм 8), интересна апликација, КИСНАМ едноставноо :$ ....
  Еве некои од моите омилени инстаграми:
  http://instagram.com/andybvb/
  http://instagram.com/blackveilbrides/
  http://instagram.com/avengedsevenfold/
  http://instagram.com/luanna90/
  http://instagram.com/oscarwylde/
  http://instagram.com/marianodivaio/
  http://instagram.com/anselelgort/
  http://instagram.com/camerondallas
  http://instagram.com/carterreynolds
  И ако продолжам листава кај мене ке нема крај изгледа :$8)