Инстаграм

Дискусија во 'Слободно време' започната од Alegriaa, 20 април 2014.

 1. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  @Sunshine.Sunshine нема никакво ограничување. Можеш да вртиш слики и пред 2 дена што биле поставени. Веројатно ти закочил Инстаграмот.

  @Candid кога прикачуваш слика на инстаграм, пред да ја ставиш скорз, има горе едно Direct пишува. Односно, можеш да му пратиш слика на било кого како во приватна порака. Само тој може да ја види сликата. Еве сликиче, се надевам дека ќе ти биде појасно.
  [​IMG]
   
  На Candid и Sunshine.Sunshine им се допаѓа ова.
 2. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  2.041
  Пол:
  Женски
  Има ли некоја нормална апликација за да можам целосно да ги ставам сликите 100 имам симнато и нема везе пак ми ги сече???Страшно ме нервира тоа тотално ја упропастува сликата
   
 3. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.652
  Пол:
  Женски
  PhotoGrid апликацијата.
  Само ја означуваш сликата која сакаш да ја направиш и е целосна. Кога ќе ја сочуваш ти оди во посебен фолдер во галеријата-Photo Grid.И потоа од таму на Instagram како целосна ја вади,не ја кропнува.
  А и со апликацијата исто така можеш и повеќе слики да спојуваш во една.
   
  На Andemona му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  2.041
  Пол:
  Женски
  Фала ти:*
   
  На mirandaa му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.637
  @Andemona симни си ја Insta SIze, многу подобра апликациија. Можеш и рамки и позадини се да местиш.
   
  На Love16 и Andemona им се допаѓа ова.
 6. Sunshine.Sunshine

  Sunshine.Sunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  1.196
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Се уклучив на Инстаграм преку компјутерот.
  Може ли да се ставаат слики на инстаграм од компјутер?
   
 7. Avenged

  Avenged Популарен член

  Се зачлени на:
  15 октомври 2013
  Пораки:
  613
  Допаѓања:
  1.486
  Пол:
  Женски
  Јас до сега не сум можела да ставам слики.Ништо.
   
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lextravagance

  lextravagance Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2013
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  604
  На Sunshine.Sunshine му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Andemona

  Andemona Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2011
  Пораки:
  420
  Допаѓања:
  2.041
  Пол:
  Женски
  дали некој знае како се прават видеата сто се како убрзани обично ги ставаат блогерки кога се шминкаат и онака прво пудра као ставаат па прескокнува видеото до оците па прескокнува до рузот и као готова шминка на краЈ....назнам дали објаснив убаво...
   
 10. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.775
  Допаѓања:
  25.804
  Пол:
  Женски
  Забрзана снимка не верувам, ама може да се крати видеото, држиш постојано додека се снимаш, кога сакаш да паузираш пушташ, потоа пак држиш. Се надевам дека убаво објаснив. :lol:
   
 11. srhsejbsk

  srhsejbsk Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2014
  Пораки:
  1.193
  Допаѓања:
  9.207
  Пол:
  Женски
  Ја обожавам апликацијава :inlove::inlove:
  Редовно ставам слики ии тоа ефектите кој од кој :l:
  Ако почнам со омилени инстаграми нема да завршам, а мојот не го споделувам зошто имам мои слики :angel:
   
 12. Quincy

  Quincy Популарен член

  Се зачлени на:
  1 април 2015
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  3.725
  No Crop
   
 13. Oscar Lady

  Oscar Lady Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2015
  Пораки:
  980
  Допаѓања:
  5.190
  Пол:
  Женски
  И јас имам инстаграм. И редовна сум, секој ден си се уклучувам, и си постирам слики. :) Го обожувам!
  врв !
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.869
  Допаѓања:
  115.334
  Пол:
  Женски
  Имам инстаграм ама ретко го користам и не ставам секој ден слики.
   
 15. kosmodiks

  kosmodiks Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  370
  Допаѓања:
  249
  Пол:
  Женски
  Си направив нов инстаграм и нели треба да го напишеш кодот кој што ти стига на тел. број ама кај мене не стигнува никаков код еве веќе цела недела пробувам. Што е проблемот?
   
 16. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  Devojki Da Ve Prasam Nesto ..
  Da ne znae nekoj vcera napraviv instagram i posle edno 8 saata sledev me sledea , lajknuvav sliki i naednas
  mi se pojavi Verify Your Account - enter your phone number staviv brojot ne mi prati nisto probav edno 6 pati a sega mi vika vnesi drug broj pak dzabe ve molam za pomos sto da napravam ??
   
 17. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
 18. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.776
  Како го внесуваше бројот?
  Треба, на пример ако бројот ти е 070 123 456, да внесеш +38970123456.
   
 19. LUCI 99

  LUCI 99 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2015
  Пораки:
  825
  Допаѓања:
  2.536
  Пол:
  Женски
  za toa ima posebna aplikacija kamera koja gi snima normalno no koga ke gi pustis se zabrzani spustigo ova snimaj preku nego https://hyperlapse.instagram.com/
   
  На Andemona му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  452
  Пол:
  Женски
  Da taka i mi vika sorry ,please choose a different phone number probav uste 2 drugi broja neke