Инстаграм

Дискусија во 'Слободно време' започната од Alegriaa, 20 април 2014.

 1. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.430
  Допаѓања:
  49.025
  Пол:
  Женски
  Имам инстаграм и го користам како дневник со фотографии. Главно за сама да си ги гледам сликите, имам слики од различни патувања, настани, проекти, и од време на време нешто тотално рандом или слика од мене :D

  Најдете ме ако ве интересира, не е многу тешко. :D
   
  На Lady Phoenix, crazylady и joy1 им се допаѓа ова.
 2. aways

  aways Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  175
  Допаѓања:
  654
  Имам истаграм и не клавам мн често слики.Клавам слики од тоа што ме исполнувам и од тоа што ме прави позитивна.
  Последната слика ми е пред 5 дена.На сликата е кучето од другарка ми.
  хаха хаха :D:D:D:D:D
  Во однос на истаграм се нервирам што скоро секој клава фотографии сликани со професионален апарат.
  Со истаграм треба да го доловиш моментот..;)
   
 3. Edie.S

  Edie.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Една од моите омилени апликации!
  И јас како crimson многу сакам моите слики да си ги гледам. :P Не ставам често, но убаво е да ми служи како потсетник на одредени периоди.
  Туку мене ме нервираат луѓето што го претвараат инстаграмот во фејсбук! Со селфиња, искачанки и слични глупости. Креативност 0.
   
  На crimson и kjukli им се допаѓа ова.
 4. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.060
  Допаѓања:
  37.948
  Оффф и овде ли почнаа со Sponsored? Зошто?
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.869
  Допаѓања:
  115.334
  Пол:
  Женски
  Имам и поинтересен ми е од фб.
   
 6. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  17.987
  Постои ли начин да ставам слика а да не е директно преку инстаграм затоа што бара да ја сечам. И да напоменам дека скоро сите апликации ги имам инсталирано и се става целата слика меѓутоа со бели рамки или заматена ппозадина и резолуцијата на сликата се намалува и воопшто не ми се допаѓа како изгледа тоа. Гледам по други профили слики целосно ставаат без никакви бели рамки и позадини па ме интересира како да го направам тоа . Просветлете ме!
   
 7. septemberinparis

  septemberinparis Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  56
  @manja666 Update на апликацијата и ќе може да се „одзумира“ при отварање на слика преку инстаграм, односно crop не е веќе задолжителен.
   
 8. manja666

  manja666 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2011
  Пораки:
  1.058
  Допаѓања:
  17.987
  Направив update ама ништо не се смени, или јас погрешно правам нешто. Повторно ми бара да ја скратам сликата а не ми се допаѓа така затоа што се губи смислата на она што сакам да го објавам. Многу ме нервира што не можам никако да се снајдам, пробувам цел ден и никако не успевам.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 9. M.I.A.

  M.I.A. Активен член

  Се зачлени на:
  12 октомври 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Не користам инстаграм.
   
 10. Edie.S

  Edie.S Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2012
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  392
  Пол:
  Женски
  Мања кога бираш слика од галери ќе видиш во ќошот доле лево како има ко формат копче, за вертикално и хоризонтално. Кликни на тоа и ќе ја свртиш сликата вертикално,па ќе ти се појават како сиви рамки од страна ама терај пошо на хоум цела ќе си ја даде.
  Се надевам ме разбра :D
   
 11. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Јас не разбрав.
  Инаку денес само мене не ми функционира? И го рестартирав телефонов и го преинсталирав и пак нејќе. -.-
   
 12. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.164
  Допаѓања:
  12.709
  Пол:
  Женски
  Треба да притиснеш за тоа што е заокружено на сликата. Пробај со различни слики, во случај да не ти се појави.
   

  Прикачени фајлови:

  • image.jpg
   image.jpg
   Големина на фајлот:
   179,7 KB
   Прегледи:
   55
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 13. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Нема вакво кај мене. Може да е до андроид верзијата на телефонот...
   
 14. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.691
  Допаѓања:
  14.397
  Пол:
  Женски
  @kjukli би требало да можеш да направиш апдејт, кај мене одамна го има тоа :)
   
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.164
  Допаѓања:
  12.709
  Пол:
  Женски
  Направи апдејт. Јас сум на ios и немам направено апдејт на новата верзија, а сепак ја имам опцијата. Не би требало тоа да игра улога. Имаш некој проблем со апликацијата изгледа...Или твојот телефон да не не ја поддржува таа опција...
   
 16. Eli23

  Eli23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  1.936
  Допаѓања:
  23.593
  Пол:
  Женски
  Ретко отварам инстаграм, колку да видам шо има ново.
  Поинтересни ми се сликите таму, поуметнички некакп доаѓаат.
  Ама ме нервира шо истите постови се и на фб и на инстаграм. Случајно да не пропуштиме кој кај бил.
   
 17. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  2.522
  Допаѓања:
  28.608
  Пол:
  Женски
  Не ми дава да направам апдејт. До андроидот е сигурно. Штета. :( Вака ми се губи резолуцијата на сликите.
   
 18. wanderlust

  wanderlust Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2015
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  2.381
  До верзијата на андроид е, изгледа ти е постарата верзија, на мојот предходен телефон немаше такви опции на инстаграм а сега на новиов што го имам со најновата верзија на андроид ги има сите опции.
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 19. honesty

  honesty Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  222
  Допаѓања:
  284
  Девојки, дали познавате некој кај нас што заработува од објавување слики на Инстаграм, нели има разни тарифи во зависност од тоа колку followers имате?
   
 20. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.934
  Допаѓања:
  7.800
  Може е малце глупо прашањето ама каде се додава слика на инстаграм ?
  Не можам да најдам таква опција :|