Форумџика на годината 2020

Инстаграм

Дискусија во 'Слободно време' започната од Alegriaa, 20 април 2014.

 1. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.163
  Допаѓања:
  12.703
  Пол:
  Женски
  Од телефон или компјутер?
   
 2. crazylady

  crazylady Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  4.932
  Допаѓања:
  7.797
  Teлефон
   
 3. VivienLeigh

  VivienLeigh Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  10.080
  Пол:
  Женски
  @crazylady
  [​IMG]
  Го стискаш синото копче, што е најдолу, во вид на камера.
  И ти се отвара Инстаграм камера, а во долниот лев ќош, ти стои Галеријата од телефонот. :)
   
  На crazylady и Avery им се допаѓа ова.
 4. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  19.262
  Пол:
  Женски
  Хелп,имам стар профил на Инста и е public,пасворд не си знам.Сакам да,го избришам.Постои можност да најдам човек да,го хакне и да ги избришам сликите?? Или..незнaм што да направам.Ако некој бил во иста ситуација или знае решение нека кажее
   
 5. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  7.843
  Допаѓања:
  114.575
  Ууууу...ужаси. Тежок проблем имаш. Затоа и во сдк имаш повик за помош. Еазбирливо.
   
  На kjukli и Ordinary им се допаѓа ова.
 6. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.625
  Допаѓања:
  19.262
  Пол:
  Женски
  Хахаах ,паничарка сум (затоа пишав и таму за,да види некој)и се потресувам за глупости,едниот акаунт го избришав
   
  На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
 7. praski4e

  praski4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 август 2010
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  277
  Пол:
  Женски
  Од тел се приклучувам на инстаграм и од таму си ставам слики иначе многу ми се допага и многу убави слики и туторијали за се има.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.776
  Допаѓања:
  114.626
  Пол:
  Женски
  Имам,интересен ми е.
   
 9. мари че

  мари че Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2016
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  89
  Пол:
  Женски
 10. Goody

  Goody Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 декември 2014
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Го деактивирав инстаграмот,и сега не ми е јасно дали додека е деактивиран може некој да ми го гледа профилот,или да ме follow??никаде неможев да најдам на интернет за ова...
   
 11. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Многу си го сакам инстаграмот. Можам да кажам дека тоа е единдствената социјална мрежа што повеќе ја користам, освен јутјуб. Имам и фејсбук но мноооогу ретко, речиси и воопшто не го користам. И секако, инстаграмот ми е најмногу со слики од храна и моменти и чат пат некоја од мене :lol:
   
 12. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  3.998
  Пол:
  Женски
  Скоро почнав да го користам, поретко ставам слики, повеќе скролам и лајкнувам. Гледам луѓе од кај нас што имаат по илјадници следбеници, па ме интересира, дали ги купуваат некако или има некој програм? Малце не ми е стварно.
   
 13. labavzhivot

  labavzhivot Нов член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  34
  Зашо да ги купуваат.Па у Македонија не се малку шо имаат инстаграм,така да не се фејк следбеници.Ама има и некои шо си користат апликации за + следбеници
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.046
  Допаѓања:
  37.834
  Дa. Мoже дa се купaт следбеници нa инстaгрaм, истo тaкa и лaјкoви, имa и бесплaтни стрaни, нo требa дa испoлниш некoјa пoнудa кaкo симнувaње нa aпликaцијa или сличнo и не секoгaш е успешнo.
   
  На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Не знам

  Не знам Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2016
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  24
  Пол:
  Женски
  Кога е деактивиран, не може да се гледа профилот или да те Follow.
   
 16. Cheryll

  Cheryll Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2014
  Пораки:
  61
  Допаѓања:
  37
  Хмм не сум голем корисник на инстаграм односно не ставам слики,но следам се што се случува. Приметив дека луѓе кои лично ги познавам не ми вратиле на follow, но го прифатиле (тие што имаат заклучени профили) што го сфатив како лична навреда...некако се почувствував невредно, многу влијаеше на мојата самодоверба...Неверувам дека ќе заследнам некого пак...Разбирам познатите да не следат секого ама овие што ? глумат познати ? Кое е вашето мислење ? Има вакви меѓу вас тука ? Ако ве има уште поубаво ако може образложете зошто ви е толку тешко да вратите на follow на луѓе со кои се познавате лично ?
   
 17. Fitteen

  Fitteen Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2015
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  719
  Пол:
  Женски
  Можам да кажам дека те сваќам бидејки се познавате и тоа е навистина weird... Еве јас на тие што лично ги познавам им враќам follow, а за луѓе што не ги познавам поготово оние од странство гледам дали ми се свиѓаат и што ќе ми искача од нив на почетна, ако е некој обожавател на тостери несакам целла почетна да ми биде тостери :rofl: (првото нешто што ми падна нс ум беше тостер...)
   
 18. Ketchup

  Ketchup a cup full of holy spirit Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  5.046
  Допаѓања:
  37.834
  @Cheryll и јaс те сфaќaм штo сaкaш дa кaжеш. Јaс ги следaм сaмo oние сo кoи се дружaм нaдвoр и нa фoрумoв. Мaкедoнци реткo следaм, oсвен некoј aкo ептен ми привлече внимaние сo свoите слики. Пoвеќе ги следaм aмерикaнските јaвни фaци. Кoгa веќе нa фејсбук не се бегa oд дoсaдни слики и пoстoви, гледaм нa инстaгрaм дa гo избегнaм тoa. Мене пoвеќетo штo ме следaт се oд стрaнствo, личнoсти кoи не ги знaм.
   
  На Sunshine.Sunshine, Cheryll, kim.k и 2 други им се допаѓа ова.
 19. Lady Phoenix

  Lady Phoenix Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 мај 2015
  Пораки:
  1.966
  Допаѓања:
  58.312
  Пол:
  Женски
  Еј, имало и ваква тема. :)

  Отворив Инстаграм пред една година, ама речиси ич не го користев се' до пред 3-4 месеци. Ми стана интересно, па почнав да ставам фотки таму.

  Инаку, немам нешто многу следачи, ме следат и наши и по некој странец зашто ми е отворен профилот.

  Јас не заследувам буквално секој. Ако е непознат и не ми се допаѓаат баш сликите - не заследувам. Ако се познавам (не мора да е лично), следам. :)

  Сликите што ги ставам обично, ги сликам или со телефон, а понекогаш со апарат. Ги обработувам различно.

  Секој ден ставам барем по една слика, некогаш по две. Знам да ги споделам на фб, зашто малку од фб-пријателите ги имам на инстаграм.

  И така... Не знам што друго беше тема на дискусија.
   
 20. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.638
  Допаѓања:
  3.998
  Пол:
  Женски
  Како да прифатам од пц луѓе кои сакаат да ме следат?