1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инстаграм

Дискусија во 'Слободно време' започната од Alegriaa, 20 април 2014.

  1. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Од телефон или компјутер?
     
  2. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Teлефон
     
  3. VivienLeigh

    VivienLeigh Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2016
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    10.091
    Пол:
    Женски
    @crazylady
    [​IMG]
    Го стискаш синото копче, што е најдолу, во вид на камера.
    И ти се отвара Инстаграм камера, а во долниот лев ќош, ти стои Галеријата од телефонот. :)
     
    На crazylady и Avery им се допаѓа ова.
  4. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.701
    Допаѓања:
    42.906
    Пол:
    Женски
    Хелп,имам стар профил на Инста и е public,пасворд не си знам.Сакам да,го избришам.Постои можност да најдам човек да,го хакне и да ги избришам сликите?? Или..незнaм што да направам.Ако некој бил во иста ситуација или знае решение нека кажее
     
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.097
    Ууууу...ужаси. Тежок проблем имаш. Затоа и во сдк имаш повик за помош. Еазбирливо.
     
    На kjukli и Ordinary им се допаѓа ова.
  6. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    13.701
    Допаѓања:
    42.906
    Пол:
    Женски
    Хахаах ,паничарка сум (затоа пишав и таму за,да види некој)и се потресувам за глупости,едниот акаунт го избришав
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  7. praski4e

    praski4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 август 2010
    Пораки:
    577
    Допаѓања:
    280
    Пол:
    Женски
    Од тел се приклучувам на инстаграм и од таму си ставам слики иначе многу ми се допага и многу убави слики и туторијали за се има.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Имам,интересен ми е.
     
  9. мари че

    мари че Активен член

    Се зачлени на:
    9 април 2016
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    89
    Пол:
    Женски
  10. Goody

    Goody Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2014
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Го деактивирав инстаграмот,и сега не ми е јасно дали додека е деактивиран може некој да ми го гледа профилот,или да ме follow??никаде неможев да најдам на интернет за ова...
     
  11. Fitteen

    Fitteen Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    723
    Пол:
    Женски
    Многу си го сакам инстаграмот. Можам да кажам дека тоа е единдствената социјална мрежа што повеќе ја користам, освен јутјуб. Имам и фејсбук но мноооогу ретко, речиси и воопшто не го користам. И секако, инстаграмот ми е најмногу со слики од храна и моменти и чат пат некоја од мене :lol:
     
  12. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Скоро почнав да го користам, поретко ставам слики, повеќе скролам и лајкнувам. Гледам луѓе од кај нас што имаат по илјадници следбеници, па ме интересира, дали ги купуваат некако или има некој програм? Малце не ми е стварно.
     
  13. labavzhivot

    labavzhivot Нов член

    Се зачлени на:
    6 мај 2016
    Пораки:
    9
    Допаѓања:
    34
    Зашо да ги купуваат.Па у Македонија не се малку шо имаат инстаграм,така да не се фејк следбеници.Ама има и некои шо си користат апликации за + следбеници
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    Дa. Мoже дa се купaт следбеници нa инстaгрaм, истo тaкa и лaјкoви, имa и бесплaтни стрaни, нo требa дa испoлниш некoјa пoнудa кaкo симнувaње нa aпликaцијa или сличнo и не секoгaш е успешнo.
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Не знам

    Не знам Активен член

    Се зачлени на:
    2 мај 2016
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    24
    Пол:
    Женски
    Кога е деактивиран, не може да се гледа профилот или да те Follow.
     
  16. Cheryll

    Cheryll Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2014
    Пораки:
    61
    Допаѓања:
    36
    Хмм не сум голем корисник на инстаграм односно не ставам слики,но следам се што се случува. Приметив дека луѓе кои лично ги познавам не ми вратиле на follow, но го прифатиле (тие што имаат заклучени профили) што го сфатив како лична навреда...некако се почувствував невредно, многу влијаеше на мојата самодоверба...Неверувам дека ќе заследнам некого пак...Разбирам познатите да не следат секого ама овие што ? глумат познати ? Кое е вашето мислење ? Има вакви меѓу вас тука ? Ако ве има уште поубаво ако може образложете зошто ви е толку тешко да вратите на follow на луѓе со кои се познавате лично ?
     
  17. Fitteen

    Fitteen Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 ноември 2015
    Пораки:
    135
    Допаѓања:
    723
    Пол:
    Женски
    Можам да кажам дека те сваќам бидејки се познавате и тоа е навистина weird... Еве јас на тие што лично ги познавам им враќам follow, а за луѓе што не ги познавам поготово оние од странство гледам дали ми се свиѓаат и што ќе ми искача од нив на почетна, ако е некој обожавател на тостери несакам целла почетна да ми биде тостери :rofl: (првото нешто што ми падна нс ум беше тостер...)
     
  18. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    @Cheryll и јaс те сфaќaм штo сaкaш дa кaжеш. Јaс ги следaм сaмo oние сo кoи се дружaм нaдвoр и нa фoрумoв. Мaкедoнци реткo следaм, oсвен некoј aкo ептен ми привлече внимaние сo свoите слики. Пoвеќе ги следaм aмерикaнските јaвни фaци. Кoгa веќе нa фејсбук не се бегa oд дoсaдни слики и пoстoви, гледaм нa инстaгрaм дa гo избегнaм тoa. Мене пoвеќетo штo ме следaт се oд стрaнствo, личнoсти кoи не ги знaм.
     
    На Sunshine.Sunshine, Cheryll, kim.k и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Lady Phoenix

    Lady Phoenix Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 мај 2015
    Пораки:
    2.033
    Допаѓања:
    58.306
    Пол:
    Женски
    Еј, имало и ваква тема. :)

    Отворив Инстаграм пред една година, ама речиси ич не го користев се' до пред 3-4 месеци. Ми стана интересно, па почнав да ставам фотки таму.

    Инаку, немам нешто многу следачи, ме следат и наши и по некој странец зашто ми е отворен профилот.

    Јас не заследувам буквално секој. Ако е непознат и не ми се допаѓаат баш сликите - не заследувам. Ако се познавам (не мора да е лично), следам. :)

    Сликите што ги ставам обично, ги сликам или со телефон, а понекогаш со апарат. Ги обработувам различно.

    Секој ден ставам барем по една слика, некогаш по две. Знам да ги споделам на фб, зашто малку од фб-пријателите ги имам на инстаграм.

    И така... Не знам што друго беше тема на дискусија.
     
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.697
    Допаѓања:
    5.017
    Пол:
    Женски
    Како да прифатам од пц луѓе кои сакаат да ме следат?