Инстаграм

Дискусија во 'Слободно време' започната од Alegriaa, 20 април 2014.

 1. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  3.373
  Допаѓања:
  28.677
  Пол:
  Женски
  Што постоеше?
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  17.869
  Допаѓања:
  115.334
  Пол:
  Женски
  Скрол на десно и диреткно искачаш на стори.
   
  На cresa-jagoda и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 3. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.908
  Допаѓања:
  15.104
  Пол:
  Женски
  Феминки ако не е глупо прашањево :lol: како може да се стави стори со музика ?
   
 4. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  4.903
  Пол:
  Женски
  Сликаш нешто пример.
  И одиш надоле кај што се става локација, црвеното срце, плавото, лалаковото, аск. Ќе го најдеш.
   
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.051
  Допаѓања:
  56.032
  Откако го деактивирав акаунтот сфатив колку време сум поминувала зјапајќи во телефонот.
  Може некој ден пак да го активирам, сега за сега ми е подобро вака. :)
   
  На sunshinebabe и Justicija им се допаѓа ова.
 6. edna_malecka

  edna_malecka Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2018
  Пораки:
  1.498
  Допаѓања:
  4.903
  Пол:
  Женски
  Што користиш ако не инстаграм?
   
 7. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.051
  Допаѓања:
  56.032
  Сега за сега само со Фејсбук останав. :)
   
  На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
 8. tripl6

  tripl6 Активен член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2019
  Пораки:
  148
  Допаѓања:
  99
  Пол:
  Машки
  немора да го деактивираш за да знаеш колку време поминуваш.

  стискаш на трите цртки горе десно, после your activity, па time.

  1605963072447.jpg
   
  На Ivanna23. му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Justicija

  Justicija Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  3.908
  Допаѓања:
  15.104
  Пол:
  Женски
  Јас фб го избришав , мн ме замараа со политика и прости статуси
   
  На темјанушка и Принцезичка1 им се допаѓа ова.
 10. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  3.051
  Допаѓања:
  56.032
  @tripl6 да, знам. Зборот ми беше дека откако го деактивирав, многу помалку време поминувам со телефонот во рака.

  @Justicija така е, ама тој се' уште ми е потребен за комуникација :)
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.
 11. theunforgiven

  theunforgiven Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2012
  Пораки:
  862
  Допаѓања:
  1.472

  Кое? Скрол десно? Не, не знаев. А и не е трагедија што не сум знаел - си имаше фино лепо посебно делче кај да си ставиш стори.
   
  На L.i.n.a.a и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 12. hristina7

  hristina7 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 септември 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  61
  Пол:
  Женски
  Што се случи, дали другарка ти си го врати назад профилот? Мене ми се случи истото 2 профили ми избришаа а контактирав до нив никаков одговор немам добиено, од ко се спои со фб инстаграмот е ужас, премногу правила и премногу ограничувања ... немам коментар
   
 13. Kikiccc

  Kikiccc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2017
  Пораки:
  642
  Допаѓања:
  690
  Пол:
  Женски
  Не успеа за жал си направи нов профил
   
 14. Stayy W

  Stayy W Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 ноември 2018
  Пораки:
  112
  Допаѓања:
  609
  Зашто вака ми стигна порака кога не дум мењавала pass...? 20201130_213230.jpg
   
 15. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.601
  Допаѓања:
  27.262
  Пол:
  Женски
  Некој изгледа сакал да ти го хакне :|
   
  На tinka-mace и Stayy W им се допаѓа ова.
 16. martiiinna

  martiiinna Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2016
  Пораки:
  809
  Допаѓања:
  4.021
  Пол:
  Женски
  Некој пробувал да ти влезе во профил и погрешно внесувал пасворд неколку пати. :D
   
  На tinka-mace, Stayy W и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 17. PositiveVibes

  PositiveVibes Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2020
  Пораки:
  18
  Допаѓања:
  52
  Дали имате проблем за слика направена преку инстаграм да не може да се зачува во телефон, долго време се лоадира за да се симне но никако не сака (waiting)
   
 18. GirlRose

  GirlRose Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2014
  Пораки:
  2.819
  Допаѓања:
  14.040
  Ми се дешава ова: праќам порака и ми покаже дека има seen и по неколку секунди однема го seen.
  Што значи ова?
   
  На sunshinebabe, tinka-mace, SnowWhite8 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  5.601
  Допаѓања:
  27.262
  Пол:
  Женски
  Исто и мене :?:
   
  На tinka-mace, Принцезичка1, GirlRose и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 20. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.120
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  И на мене..
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.