1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инстант диета

Дискусија во 'Диети' започната од A.n.g.e.l.a.V, 23 март 2013.

 1. A.n.g.e.l.a.V

  A.n.g.e.l.a.V Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2012
  Пораки:
  803
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  Ме интересира дали ја има некој пробано? И мислење дадете, како ви се чини?

  Освен што ќе намалите многу килограми, ќе го прочистите истовремено и организмот. Авторката на диетата вели дека ако доследно и стриктно ги следита правилата и полниот циклус на диетата кој трае 3 недели ќе намалите околу 10 килограми. Основно правило: треба да пиете најмалку по 2 литри вода!
  Понеделник - секакво овошје со исклучок на банани.
  Вторник - секаков вид зеленчук, зачинет со соја сос, оцет или горчица.
  Среда - Сите видови овошје и зеленчук, со исклучок на банана.

  Четврток – пет банани со 3 чаши нискомаслено млеко.
  Петок - варено телешко, пилешко месо или риба на скара со свежа салата.
  Сабота - телешко и салата.
  Недела - риба и салата.
  Тоа е менито за секој ден. Вие самите треба да го распределите по порции кои ќе му одговараат на вашиот организам. Овој циклус се повторува три пати, односно истото мени за овие 7 дена го продолжувате и во наредните две седмици.
  Наутро може да си дозволите кисело млеко со малку мусли, ако не можете да издржите и ако ве мачи глад.
   
  На MarchelineAmaru му/ѝ се допаѓа ова.
 2. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.343
  И колку кг се ослабува со оваа диета?