1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.054
    Допаѓања:
    26.692
    20201216_173952.jpg
    Што мислите за прво номираната?
    Едина. Супер лик, популарна, голема маса ја следи. Супер пример за инфлуенсерка на векот не на годината.
     
  2. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Не е точно напишана изгледа, некој друг профил излегува
     
  3. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.054
    Допаѓања:
    26.692
    Тоа велам и јас. Страшно неписмени се овие од убавина и здравје. Ау.
     
  4. PositiveVibes

    PositiveVibes Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2020
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    132
    Какво мислење имате за Моника Потер?

    Мене ми изгледа како премногу злобна личност која ги понижува останатите блогерки затоа што според неа се класи подолу, бидејќи не соработуваат како неа со некои подобри брендови.
    Имаше објава на твитер каде јавно ја исмејува Шијакоска затоа што додека возела не можела да пушти радио, нешто кое девојката го сподели на сосема шеговит и пријателски начин со своите следачи, а и достоинствено не возврати на ударот на Потер.

    Кога беше музејот на раскинати врски во Скопје истата Потер имаше оставено предметче каде кажува дека не и треба повеќе личност како бившиот дечко во животот, а сега еве ја со истиот верена :rofl:

    Да не зборувам за содржината на нејзиниот профил каде порано имаше многу добра содржина и ривјус за места низ градот со објективни критики, а сега само чека да улови некој јак бренд и да постне нешто исклучително за платена реклама.
     
    На Annoma, WonderGuurl, JoanaS и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    И јас добивам некој таков злобен вајб од неа. Порано ми беше поинтересна кога беше травел баш, сега е сѐ и сешто и нема некоја содржина.

    Ја најдов Едина @edina_musa и е профилот. Се согласувам со сѐ што напиша, јас лично не следам такви профили, но нејзиниот баш ми се допаѓа.
     
    Последна измена од модератор: 16 декември 2020
    На redhead и PositiveVibes им се допаѓа ова.
  6. Mlle

    Mlle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    256
    Уште на почетокот кога почна да дава негативни коментари за ресторани што не и даваат бесплатен оброк ми се згади од девојкава. Би ја спомнала mymacedonianhome некако ми е нежна природна, иако спаѓа во друга категорија, само забележав дека си споделува моменти од животот без да бара внимание како останатите. Додека пак sanjalala ми е некако преисфурана со тоа влошките од тианде што лечеле сида. Ја спомнав сањалала поради тоа што е во оваа категорија не знам како да ја наречам мамички, lifestyle?
     
    На simoncelicius, Chickadeer, Elen4e_sonce и 5 други им се допаѓа ова.
  7. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.637
    Допаѓања:
    29.256
    Пол:
    Женски
    Пола и повеќе од инфлуенсериве не ми се познати :|
     
    На Traveler91, СуперДевојка, buba4e89 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Одвратна е Моника. Се прави дека е над сите и којзнае што. 3 пати и сум пишала да ја прашам во врска со нешто што објавила на стори, ниту еднаш не вратила
     
    На Frestonia и PositiveVibes им се допаѓа ова.
  9. Ivana222_1

    Ivana222_1 Нов член

    Се зачлени на:
    16 декември 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Незнам за вас али Марио Манов ми е неизмерно драг ! Мислам дека нема по интересен, креативен и искрен дечко од детето. Се гледа дека стварно е благодарен за се.
     
    На edna_malecka, Skorpija25 и Emilija97mk им се допаѓа ова.
  10. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Каде ги има на убавина и здравје на инстаграм не ми излегува ништо за да видам кој се номинирани
     
  11. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.808
    Допаѓања:
    5.153
    Пол:
    Женски
    На сликите кај што се UZ influencer awards, под секоја од нив.
     
  12. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Сега гласав не ми се верува што имат се прикачено и ја да се пријавев
    Шијакоска слаба стефани лајкови а прв пат ја гледам
     
    На pdb123 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.808
    Допаѓања:
    5.153
    Пол:
    Женски
    Јас повеќе од пола ги гледам прв пат, а скоро по цел ден сум на инста. Некои немаат но 1000 следачи, а на скоро сите останати им се купени. Изгледа не го разбираат баш поимот ,,инфлуенсер''. Нема да се зачудам и тука ако се замешани врски, друго објаснување немам.
     
    На Skorpija25 и Frestonia им се допаѓа ова.
  14. Ivana222_1

    Ivana222_1 Нов член

    Се зачлени на:
    16 декември 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Баш голема фама се дигна денеска на инстаграм. Гледав кај Марио Манов, МИА Костова, Стефан Лазаров и слично дека се скроз разочарани. Не мислам дека единствениот проблем се номинациите. Ми делува искрено како да се крие друга фрустрација позади целава работа само што не зборат на таа тема. Не знам како оди се тоа позади камери но колку и да негираме станува збор за стварно прочуени инфлуенсери... баш ми е жал што вака ги зезнаа.
     
  15. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Миа сега ја гледав таа е љута дека не беше номинирана и го испљука јавно цел натпревар со цел луѓето да им сеодмили и тој што би добил некое место да е на потсмев

    Да за Моника немам пишано одамна, девојката е у вис крената и се прати што прават другите и после ги подпукнува кај неа на стори, и она страшно се замара со шијакоска, иако не ја сакам шијакоска ПОТЕР е ужас, на времето коа почна фенси места идев навистина и даваше одлични рецензии, после се истрауматизарана беше и се нешто вештачки делува кај неа, дури и на гивавеј кога даваазнам ја означуваа девојки зашо не ги даваше наградите, едноставно не објавуваше добитник НИКАД: ја и имам пишано за неколку места за шетање никад не врати ама СИН имаше ! дно ужаса ми е , и она е лута зашо ја нема у травел категорија. Она со теона манго дигнаа фама, за теона да оправдано е нема што во фешн да ја номинираат коа теона нема Ф од фешн, а за травел да супер рецензии. Гледам некоја малтезерка води у травел категорија прв пат ја гледам. ОД мажите стефан лазаров заслужено си води , а за забава дарковлогс не ми е ниш посебно сам се форсира и 100 лица ми пишаа да гласам за него има ангажирано група на гласачи , манев требада е прво место најзаслужено!!!
    За храна дејв ми е секад на прво место се сум направила и тако лепо покажува и да не знаеш ке направиш и го имам потпрашано неколку пати за некои ствари што не сум знаела као питата што му беше хит и ми врате Замислете!!! за половина час хепи прехепи бев :D, крстевскаива ми е прекул и за хом декор и за храна имам и секоад кажува како да направите ефтин ручек, ефтина декорација тоа највише ми се свиѓа, искрено ми делува многу искрена . Мартина кукинг ми е ту мач па за овие два дена ме ззаследе и отследе едно 30 пати и уште 20 ми прати да гласам а ја не ја ни следам нит ме следи чуди се земјо моја. Снестороска ја сакав поравно многу но кад почна да збори она анфолоу и направив, некад ми беа и скапи рецептите што ги прави но многу користи преувиличување и има некоја фаца чиниш ке те убие кога го гледаш сторите, негативна енергира ми пружи.Од арт елена алач ми е број еден ама баш за се, и имам контактирано и се кул прекул баш ми е реална. МАј мацедониан хоум ми беше една од омилените но и она ми стана доста антипатична и со желба дека она е најпаметна она е најчитана она се ззнае, како да се однесува кон детето не знам што, а од друга страна моле з алајк по профили. Оваа стефани христов што е прва ја се чудам дали има една убава фотографија, а шијакоска стави стори као многу се разочарала зашо и биле љубоморни и за секунд го избриша ни 2 3 минути немаше мислам.Очај!!!
    Сметам дека сите шијакоска, миа,ангела горгиева што никаде не е номинирана, ана ристова и други се разочараа кога видоа дека никој не им дава поддршка!
     
    Последна измена од модератор: 17 декември 2020
    На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
  16. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    66.155
    Пол:
    Женски
    Не знам колку приметивте, стајлиш Маринела ја нема во ниту една категорија. :?:
     
    На Traveler91 и Skorpija25 им се допаѓа ова.
  17. Aneta92

    Aneta92 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    2.809
    Пол:
    Женски
    Ја има во фешн блогери , мислам дека ја видов . Ама не се замара она сега за тоа , зафатена е со тик ток ...(facepalm)
     
  18. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Мене ми е смешно што се откажуваат сега и плукаат на убавина и здравје или по другите учесници. Тие прифатиле и ги ставиле во таа категорија. А сега кога видоа дека немаат гласови се откажуваат. Па никој со сила не ги ставил. Како деца некои.
    И нормално е фами да се креваат кога каков таков сепак е единствениот настан организиран за инфлуенсери.
     
    На edna_malecka, Frestonia, marama и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.676
    Допаѓања:
    25.234
    Пол:
    Женски
    Da bideme realni prvo so skincare pocna katzia posle se pojavija eden kup profili sto istite soveti gi delea.
     
    На Summerbaby, xxx-ba и sunshinebabe им се допаѓа ова.
  20. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.808
    Допаѓања:
    5.153
    Пол:
    Женски
    Искрено кога веќе гледам на англиски ги следам Dr. Darvin Lim, Sheerene Idriss, Anthony Youn, Dr. Shah и Dr. Maxfield, кои се лиценцирани доктори и работат со пациенти и не зависат од следачи или производи кои треба да ги рекламираат.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.