1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Сега и го гледав видеото на крстевскаива и баш на место ги путнала сите што пишале дека се отажуваат и ептен реплика и бутна на миа дека ги вреѓа другите што не и се конкуренција.
    А за убавина и здравје пишале u cant sit with us,ова за Миа!
    И исто и на нивна страна
    Никој нека не кубе коси ставиле а почитуван магазин селски вашар излезе ова
    https://www.ubavinaizdravje.mk/zhiv...likata-za-u-z-influencer-awards-2020-zavrshi/
     
  2. Blackandwhite123

    Blackandwhite123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2018
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Мислам дека кога прифатиле не знаеле кои профили ќе бидат номинирани и тотално се во право што се разочарани и што се откажуваат.
     
  3. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Jas sum nominirana a sum mal profil, navistina ne znam po koe pravilo se birani. Ne se dozivuvam kako influenser i ne staviv na story da glasaat za mene.Potenciram, ne se otkazav kako ostanatite zatoa sto smetam deka toa e nepocit kon tie sto me sledat i kon samiot magazin. Ova sto go pravat pogolemite profili navistina ne e vo red. Neli instagram bese mesto za site, neli istite tie golemi influenseri gi podrzuvaat site sto sakaat da pocnat so toa? Dojde eden teta Violeta izbor i site si go pokazaa vistinskoto lice. Sueta i bezobrazluk. Pa neli e bullying toa sto im bilo ispod cast da bidat vo grupa so mali profili? Ili bullying postoi samo koga golemite profili se na meta.. Ne razbiram zosto volku negativa i detsko odnesuvanje za nesto sto e daleku od ozbilen natprevar...
     
    На Quincy, jb82, Bella ••• и 15 други им се допаѓа ова.
  4. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.664
    Допаѓања:
    16.151
    Пол:
    Женски
    Се сложувам, ја заследив поради убавите слики со храна и рецепти, но на неколку пати приметив дрско обраќање кон тие што ја следат, а во едното од тие обраќања беше како демек ја следеле краделе рецепти од нејзе ама не и лајкнувале на типкава и ја одследив, многу антиптична.
     
  5. Ivana222_1

    Ivana222_1 Нов член

    Се зачлени на:
    16 декември 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Сметам дека има место за сите но не мислам дека е во ред мали профили да се натпреваруваат до прочуени профили. Исто како да го номинираат Панчо заедно со Еминем. ( пример )
     
  6. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    I procuenite profili nekogas bile mali.. A vo vreme kade sledaci se kupuvaat za nekolku minuti,ne znam zosto nekoj bi imal potreba da spusta ili izdignuva poradi brojka..
     
    На @Iv, Skorpija25, Believe.in и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Ivana222_1

    Ivana222_1 Нов член

    Се зачлени на:
    16 декември 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Секако. Сепак, релевантноста на еден профил се гледа. Зарем не сметаш дека има имиња две на пример кои што ги коментираме и точно знаеме за кого станува збор? Тоа значи дека профилот е релевантен и дека станува збор за прочуен инфлуенсер. Барем јас така гледам на тоа....
     
  8. Minci13

    Minci13 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 април 2018
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    2.324
    Пол:
    Женски
    Sekako te razbiram.No isto taka ima profili so 5000 sledaci koi imaat ogromno vlijanije a ima profili so 15k sto ja imaat samo brojkata, a nikakva sodrzina. Po pravilo bi trebalo kvalitetot da e pred kvantitetot, no dobro kaj nas toa ne funkcionira. Ocekuvav od golemite profili poddrska za site sto se nominirani, da pokazat deka nema mesto za sueta a nitu pak za konkurencija. Ako jas kako poznat influenser si gi znam svoite kvaliteti, sposobnosti i vlijanie zosto da mi preci nekoj drug da proba da se probie na odredena mreza? Ne znam ete, mozebi jas gresam :)
     
    На Skorpija25, sierra, pamelche и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. HelloHello

    HelloHello Активен член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2020
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    329
    Пол:
    Женски
    Јас неа не и го разбирам профилот, а уште повеќе не ги разбирам тие што паѓаат во несвест од нејзините рецепти, мислам девојката е потпросечна и ми ја навредува интелигенцијата кога ќе видам на пример како вчера салата од брокула и павлака. И тоа е тоа тие две состојки. 90% од "рецептите" и се такви. И она се претставува некојси мастершеф. На почеток беше добра, имаше ок рецепти ама некое време веќе и се очајни и не знам како толку луѓе се импресионирани од фактот што помешала павлака со брокула, wow револуционерно.
    Има мноооогу подобри профили за храна ама се помали и за жал не толку познати.
     
    На AngIv му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mlle

    Mlle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    256
    Не одговара зошто сака кликови и посетеност на нејзиниот блог, а треба да се присети заради кој го има тој блог направено, некој има сппмнато погоре, без тие луѓе што ја прашуваат и ја следат не ќе беше "позната". Ќе се зголеми бројката на следачи и одеднаш ја гледаме дрскоста као не знаете која сум јас немам време за вас. Целиот труд околу сликите и паѓа во вода ако продолжи да се однесува како богиња, а би и препорачал исто да посети курс два за македонски јазик, чисто да се потсети гледам ептен е изгубена во тој поглед.
     
    На WonderGuurl, Skorpija25, Guns N` Roses и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Цел месец се објавуваа на профилот на убавина и здравје, така да се знаеше кои се учесниците. А се откажуваа после вториот ден од гласањето.
    Исто така некои како Манев и Ана прво се споделија меѓусебе, гласајте за нас. Подоцна кога се видоа гласовите следеа други сториња дека се откажуваат.
    Секој си знае од која причина се откажал ама гледано од страна неубаво изгледа.
     
    Последна измена: 18 декември 2020
    На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Се согласувам со тебе како на пример готвиме со љубов мало профилче но инспиритивно. Како што кажав снестороска ми беше број 1 но одвратна стана и антипатик и колку да е убаво или вкусно јадењето коа ќе зборни и шири негатив емерџи не ми иди ни да направам нешто.
    По мој вкус ми е добра исто така имам правено доста рецепти и мила фина.
    А оваа мартинакукинг ми е као измешав трошките од лебот со кашакавал и добивме ручек се праи нешо као што велиш мастер про искача на тв но не тера далеку се познава веднаш дека е вештачка.
    Крстевскаива ми е доста добра за рецепти и позитивна и секад кад искочи на стори позитивно ми влијар но у последно ми меша многу работи на профил не знам зашо али у принцип со видеото што искачи за натпреварот као што пишав претходно ептен и го исплеска на миа у сурат, за тоа свака и част
     
    На HelloHello му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Ivana222_1

    Ivana222_1 Нов член

    Се зачлени на:
    16 декември 2020
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    3
    Пол:
    Женски
    Марио Манов моментално изјави на инстаграм лајв а еве сега гледам и на стори дека ќе го брише профилот.... баш сум разочарана скроз
     
  14. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.190
    Пол:
    Женски
    Дури и се зачлени на форумов да ја споделиш разочарувачката вест...
     
    На jb82, Angie1432, lovemme и 13 други им се допаѓа ова.
  15. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.602
    Допаѓања:
    8.339
    Пол:
    Женски
    Значи дојдов истово да го кажам. На почеток ми беше многу мила и фина. Не сум пробала ништо од рецептите ама беше прва од Мк што ја заследив со таков контет (после открив и други убави профили). Ама се почесто и почесто е ароганта и вообразена. Ја мрзи да одговара а не ја мрзи да пишува на стори како ја замраат во дм. Ако веќе се бавиш со таков профил сосема е очекувано дека ќе ти стигаат куп прашања.

    Сега конкретно објави стори како си ја раскрева кујната и ги мие садовите. И не ќе беше ништо чудно, да откако ги изми сите садови со врела вода и средство, ги стави во машина :D

    И многу јасно и пишале во дм, во смисла зашто два пати ги миеш. И она после тоа става уште три четири сториња: знаев дека некој ќе ми најде маана, како некој ќе ми кажува како треба, и еве да ви одговорам на прашањава затоа што сто ги има- затоа што мајка ми така ме научи :^)(facepalm)

    И следните сториња пак така пасивно агресивно, ме затрупавте со прашања, тие што се разбираат од машини знаат дека вака е правилно, како си правите по дома е ваша воља, STOP COMING AT ME (???????:?:) и доста од мене на темава.

    И секако тоа проследено со смајлиња што се смеат. Као у фазон де бе дечки не мислев ништо лошо ете смајли има на крајот.

    И ја отселдив. Не знам дали и порано била ваква, или во последно време се узвезди девојкава ама јас ја одследив. Џабе убавите рецепти ако праќа лоша енергија.

    На крај краева од тие следбеници и зависи профилот. Би разбрала да се однесува така некој да ја навредува, или да и го омаловажува трудот ама ова не разбирам.
     
    На drugarka, S.W.A.G, Havana! и 13 други им се допаѓа ова.
  16. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    Не ја следам snestorovska или како и да беше, и имам отворено сториња неколку пати. Ич не ми е интересна нит за слушање нит за гледање. И дали само мене ми е чудно што толку напиња со дечко и? Немам видено некој толку да ја форсира таа слика за "совршена врска".
     
    На xxx-ba, Deniz666, Emilija97mk и 3 други им се допаѓа ова.
  17. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.602
    Допаѓања:
    8.339
    Пол:
    Женски
    Ќе може ли линкови до профилите на Darvin Lim и Anthony Youn?
    Останативе ги најдов нив не можам ни на гугл.
     
  18. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.808
    Допаѓања:
    5.154
    Пол:
    Женски
    https://instagram.com/drdavinlim?igshid=im5r5q3xmkgz
    https://instagram.com/tonyyounmd?igshid=17mke44w90mpt
    Ова им се профилите на инстаграм, јас на јутуб го следам. Вториов го гледам повеќе од забава, не е скинкер, но има и понекое такво видео.
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Во врска со Манов се ми е изрежирано за слава фама да дигне на популарност дечкото зашо нели денес прајт една година на инста и мораше дечково да се дигне у обчаци и сакаше да го зборуваат за као коа ќе видат
    Од мене доби анфолоу
     
    На Elence93 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Нели:D и не само тоа, на секое второ стори само Стефан Стефан Стефан, омгггг колку го сакам, омггг колку е убав, омггг колку е кјут(facepalm)
    Девојката има предобри рецепти и слики ама многу се лигави дефинитивно
     
    На Deniz666, 1209, Hellobeautiful и 3 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.