1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    Она самата кажа :rofl::rofl::rofl: Screenshot_2021-02-04-14-45-14.png
     
    На tinka-mace, eliesaab и MandyLane им се допаѓа ова.
  2. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Брука и срамота луѓе ама ние сме криви што им ја дигаме популарноста
     
    На Victorian, edna_malecka, anastasijaki и 5 други им се допаѓа ова.
  3. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.637
    Допаѓања:
    29.256
    Пол:
    Женски
    И на линковите од али пишува 14к gold ако е за така :rofl:
     
    На ElenaOfRivendell, Victorian, темјанушка и 14 други им се допаѓа ова.
  4. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Сега фали Ксенија со некоја песна плагијат хаххахаха
     
    На Juicy, Victorian, SexiLy и 14 други им се допаѓа ова.
  5. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    Е да, и на пример да земам да објавам на стори за да видат што повеќе луѓе како што направив со твитот на МоникаПотер и 30 луѓе ми пишаа браво што зборуваш отворено и не ти е гајле, ама никој не ме поддржа јавно за да не си го расипат односот со Моника.
    Е така функционираат работите тука.
    Можеби не е моја работа да ширам правда и не е мое да се мешам, ама посилно е од мене, не можам да ќутам на вакви работи...
     
    На Nausicaa, Victorian, темјанушка и 16 други им се допаѓа ова.
  6. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Варошлија е виновен за сѐ он почна да ги промовира
     
    На Elence93, IvanaMinaj, Victorian и 10 други им се допаѓа ова.
  7. burthdaykake

    burthdaykake Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2020
    Пораки:
    344
    Допаѓања:
    2.329
    Пол:
    Женски
    Толку сте завидни на туѓиот успех што сум без збоОоровиии значи ХАОС.
    Шала на страна, повеќе го ценам трудот на Шијакоска, барем се потрудила и сошила некое лого или своја колекција - небитно пошо секако нема да го купам.
    Алииииии, Ангелка, ај ќе си преќутам. Да сум на нејзино место, срам би ми било до продавница да излезам.
    И дај достате со небитни персони као Миа Ристова ли Костова нз искрено, Монике Потеррр итд итд...
    Уште Јадете Од Гравот На Мајка Ви И Смрдите По Дома - Миа 2021.
     
    На Victorian, oblace1, темјанушка и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Stressed Out

    Stressed Out Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2018
    Пораки:
    2.693
    Допаѓања:
    14.363
    Пол:
    Женски
    Не го гледав лајвот од Миа,не ни планирам,нз како ја брани Ангела со тие фејковини а од друга страна ги рекламира Божиновски,ќерката од Божиновски студира во Милано дизајн на накит,на Миа треба да и се појасни некои работи и да ги перцепира работите поинаку,од друг левел.
    Со оваа поддршка што им ја дала ќе и ракоплескаат инфлуенсерките и нивните блиски ама треба подлабоко да размисли за постапките.
     
    На Victorian, темјанушка, CuteEva и 12 други им се допаѓа ова.
  9. Lavender4

    Lavender4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2021
    Пораки:
    796
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Ме пресмеа:rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Bunny24, Summerbaby, simoncelicius и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Баш ми е драго хахаха <3
     
    На Summerbaby и Lavender4 им се допаѓа ова.
  11. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Како што тие се дрзнаа сношти да поддржуват фејк и копија “бренд” и “колекција” и да вреѓат следачи и професии, пази, професии кои ВРЕДАТ, и да си ги понижуваат следачите и да ги прават глупи, е сега баш треба да се крене доволен број на луѓе онлајн, не за Cancel, него за да ги спуштат малце на земја. Мислам дека излегоа од контрола веќе. Па човече од нив и нивните глупости неможам да прочитам за луѓе што навистина вреди да се чита и да имат интервјуа. Па одозгора ќе ги прават сите глупи, и на сила тие во право биле а ние љубоморни и хејтачи. Ах Македонијо Македонијо.. сите мислат дека на овој народ можат да го троват како сакат без да ги фатат..Толку се безобразни што веќе мислам дека сите до една имат лош Инфлуенс кон помалата публика, бидејки на скоро сите од нив публиката и фановите им се сеуште не созреани девојчиња. Крајно разочарана сум особено од сношти тој лош лајв кај Миа и сите тие “инфлуенСерки” што го поддржаа. Благодарна сум дури на оваа ситуација бидејки сите до една си го покажаа вистинското лице и дека немат капка достоинство.
     
    На azelea, *Amethyst*, Victorian и 8 други им се допаѓа ова.
  12. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.602
    Допаѓања:
    8.339
    Пол:
    Женски
    Хахаххааха :rofl::rofl::rofl:
    Они навистина се споредуваат со странски блогерки? :D

    Ако мислат дека се на исто ниво со девојки кои рекламираат парчиња на LV, Armani, Dior, Prada, а они со Ambar, Duki i Daso.... со блогерки кои се поканети на модни недели, на кои светски дизајнери им праќаат облека од колекција која сеуште не е излезена, онда имаат некое озбилно пореметување со психата.
    Навистина не ми е јасно ова дигање во облаци (и тоа сами себе) без да имаат покритие за тоа.

    Тоа што имаш 50, 60, 100 К и те контактираат no name брендови за реклама не те прави блогер, инфлуенсер....
     
    На Victorian, oblace1, Southface и 5 други им се допаѓа ова.
  13. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    47.703
    Пол:
    Женски
    Одвратно е мал збор за вчерашниот лајв на Миа, лицемерно жениште. Врвот на лајвот и беше споменувањето и величењето на некоја си блогерка за која прв пат слушнав Морана, како неа не и чуело, си шетала по светот бла бла, притоа потенцирајќи дека си го оставила болното дете во дом како тоа да е нормална и секојдневна работа и се омажила за милијардер, и притоа кога ќе ја прашале дали е за пари мажена, наводно одговарала,па дс, вие на мое место немаше ли да се омажите :?:(facepalm)
    Значи, омажете се за милијардер, шутнете го она дете со проблеми друг да го чува и сте успеале во животот:!:
    Ми се згади, бруки си Мио, бруки!!!
    А да, таа ако пати од панични напади и анксиозност па еве, сите што бар еднаш се соочиле со тоа, знаат дека човек така не изгледа, нема такво секојдневие и не се однесува ко таа што се однесува, само пусти лајкови и тапшање по рамо.
     
    На azelea, IvanaMinaj, Victorian и 20 други им се допаѓа ова.
  14. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.725
    Допаѓања:
    11.211
    Пол:
    Женски
    Поарно да си го затвори профилот на "колекцијата" и да се извини на оние следачи што и' останаа. Барем тоа го заслужуваат. Па тек после нека се искорегира со нејзина вистинска колекција, а не копии.
     
    На Victorian, Summerbaby, buba4e89 и 4 други им се допаѓа ова.
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    6.405
    Немам поима која е девојкава со накитот, речиси ниедна блогерка не познавам, односно сите што ги "знам" од темава ги запознав :Dзошто немам ни инстаграм, ама уште кога ги видов парчињата ми заличе на нешто што го имам видено на Али, а после и потврдивте со слики. :D

    Мене само ме интересира дали некој и има пишано на девојкава за ова што го прави, ако не, баш би било убаво некој да и влепи у фаца баш ко во темава со скриншатите од Али паралелно со нејзините "креации". :D Да видиме баш што ќе каже, или ќе блокне само. А и ценине, на Али 500 денари нештото, она 1700 го продава. :drunk: Вртоглави цени за бижутерии.
     
    На Victorian, Glowy, Ingvild и 9 други им се допаѓа ова.
  16. Daniela93

    Daniela93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    763
    Мене не ми е јасно само со која самодоверба си правиш колекција од парчиња од кинески продавници.

    Значи стварно не ми е јасно, зар мисли дека во државава девојки не се запознаени со страната или не знаат да најдат накит таму, еве се чудам. Па не е толку глупа, жити се.

    Па и си ставила стори од дечко и, како ја фали дека она многу (3x) време потрошила на брендот и колекцијата.
    По ова што објавивте, не верувам да потрошила повеќе од неколку саати на нејзе. Неколку саати да одберам од Али што ми се допаѓа, да искуцам картицата, да си измислам рандом имиња на накит, и да одам да си ја соберам нарачката од пошта. Повеќе време има потрошено во она видеоно кајшто ги презентира, неголи во осмислувањето.
    Многу (3x) низок потег.
     
    На IvanaMinaj, Victorian, Ingvild и 9 други им се допаѓа ова.
  17. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    Е ама за вистинска колекција треба многу работа, треба идеја и бизнис план, треба ангажирање на цел тим луѓе, финансиско инвестирање или пак талент за да си изработува продукт сама. Ама не, они сакаат брзи пари и и се на готово и на тацна. 'Нарачај од Алиекспрес - стани креатор' е новата идеологија.
     
    На Victorian, sierra, Ingvild и 6 други им се допаѓа ова.
  18. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.699
    Пол:
    Женски
    Ива Спасовска ми станува страшна.
    Веѓи правела. Тој метод прв пат кај нејзе го гледам и искрено цел кичерај е.
     
    На Kimberly11, Summerbaby, Limpan и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.725
    Допаѓања:
    11.211
    Пол:
    Женски
    Да, јасно ми е. Ама нека се потрудат на тој начин, а не вака.
     
    На Summerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Traveler91

    Traveler91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2019
    Пораки:
    621
    Допаѓања:
    916
    Пол:
    Женски
    Jas i pisav, pa ke vidime dali ke vrati :D
     
    На BlackCat, Limpan и blueeparadise им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.