1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.602
    Допаѓања:
    8.339
    Пол:
    Женски
    Па ете пишале за тренерките на Шијаковска спомена во лајвот Миа.
    Меѓу останатите глупости кажа и: а не ви е срам што од дома се дрзнувате да коментирате дали некој направил некоја измама за да заработи пари?
    Морав да вратам два пати за да се осигурам дали добро слушнав.

    Страшно е до каде одат да направат некого будала. Никој не оспорува ниту критикува тоа што они се сликаат за брендови и имаат следбеници. Проблемот е што лажат, лажат дека со месеци работеле на свој бренд а оваму продаваат накит од интернет.
    Зошто не си отвори продавница и истиот не си го продава регуларно? Зошто таа потреба да лаже и да присвојува туѓ труд ослувувајќи го како свој?

    Ова е исто како да земам туѓа дипломска, да ја одбранам и да се фалам дека сум дипломирала. Како што има последици тоа, треба да има последици и за ова. Не разбираат дека некој се трудел да го осмисли и изработи тој накит а они го присвојуваат? Да беше ова нормална држава имаше да добијат тешки казни.
     
    На IvanaMinaj, Victorian, CuteEva и 10 други им се допаѓа ова.
  2. Chickadeer

    Chickadeer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2020
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Хахаххахаххаха Цуки
     
    На Nera79 и Angie1432 им се допаѓа ова.
  3. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.699
    Пол:
    Женски
    Ејј.
    ИнфлуенСерки кога веќе не читате.
    Може да пишеме како сме на инста па да не рекламирате?
     
    На Nera79, simoncelicius и Frestonia им се допаѓа ова.
  4. Izaabella

    Izaabella Популарен член

    Се зачлени на:
    13 декември 2010
    Пораки:
    1.304
    Допаѓања:
    7.303
    Пол:
    Женски
    Мене ме занима која е оваа храброст и дрскост, да промовираш нешто како ‘свое, свој труд, моја напорна работа’ и слични срањотини кога реалноста е болна и различна?

    Анге, знаеш дека е 21век, 2021 година, сите имаме интернет и јузери на алиекспрес?

    Срамота девојко, ги праиш луѓето шо те напраиле тоа шо си мрднати. Дно дно дно жими се, туѓ срам ме јаде
     
    На Nausicaa, SexiLy, GoodGirl45 и 31 други им се допаѓа ова.
  5. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Еве и јас ќе се изјаснам јас и пишав од мој личен профил синоќа на ангела во приватна порака и шта? Добив блок, ни одговор ни ништо:!
    1. Ангела вика се мачела од летото! а кога ја прашаа на аск дали сака свој бренд вика немам план за скоро.
    2.Значи она решила од добро седење нарачала ланчиња, обетки по 3 4 долари што се и сега бренд ќе има?
    Па девојче Ангела и ти Миа знам дека ќе го прочитате ова да ви кажам што е бренд !
    Трговска марка или бренд — знак, симбол или име, број преку кое претпријатијата ги означуваат своите производи. Исто така е асоцијација што се поврзува со одредена услуга, личност или производ и да ви објаснам сега просто затоа што мислите дека ние сме проста раја е Ангела мила си се излажила! За да извадиш своја колекција и да смислиш бренд не е само име да ставиш душа мила, тоа треба да е уникатно, својствено а не бледа смешна копија од али експрес! Еј девојче Ангела значи тоа веќе постои, ти за ништо не си се потрудила и треба да се пријави ова, мали девојчиња бараат пари за вакви како неа!!! И не, не е љубомора едноставно е да направиме подобро место за живеење и да не се дозволи "личности" како Ангела Горгиева да продава пуфки за мали деца. Вика МИа сме и биле љубоморни, на што? Па јас луѓе да сум ангела нема да излезам повеќе од дома и ќе затворам се. Па ова е брука жива.
    Инфлуенсериве сакаат да им пратат порака на младиве од 12 до 17 години дека по секоја цена треба да се направи нешто како Миа, да и се качи некој да купе два стана.!!!! Еххх мојата чудесна земја која има вакви пропаганди.
     
    На CurlyBlossomGirl, IvanaMinaj, Glowy и 15 други им се допаѓа ова.
  6. Daniela93

    Daniela93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    763
    Таа што нема никаква совест, очигледно нема.

    Не во државава, има ли инстаграм некаде да се пријави вакво лажно претставување и собирање кеш на тоа?
     
    На Sparky.99, Traveler91 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  7. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    2.901
    Пол:
    Женски
    @Frestonia Воопшто не ме изненадува што Ангела Алиекспрес Георгиева те блокирала, тоа е предвидлив одбранбен механизам на квазиинфлуенсеркиве кај нас. Ги жалам сите оние родители кои ќе треба да трошат пари на блувотинава од колекција за нивните ќерки - тинејџерки, зашто не верувам дека некој возрасен би си дозволил да купи нешто од ова.

    А интересно ми е што си ја фатила на лага со прашањето на стори. :D Ако немаш капацитет да ги помниш лагите кои ги кажуваш, полесно е да си искрен, барем така нема да се брукаш во јавност.
     
    На Victorian, Glowy, sparklie и 11 други им се допаѓа ова.
  8. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Прв пат после толку време од кога е отворен овој топик на форумот, за прв пат членките оправдано се исфрустрирани сите до една. Секогаш имало по некоја драма овде и сите членки биле поделени но сега не го гледам тоа. Што значи тоа? Значи дека го допреа дното и тие што малце беа со некоја надеж и во кои верувавме дека имаат капацитет, достоинство, елеганција, култура, и дека се уникатни и се делат од сите други. Навистина прв пат неможам да најдам мислење кое не е на место или каде се осеќа некаде пишано мислење кое е хејт или од инает дадено некоја критика. Така да, браво девојки. Последните неколку страни се согласувам со сите вас и имате право на фрустрации и на секакво мислење. Ни влечат од уста, е ќе го добијат!
     
    На Victorian, Glowy, Ingvild и 11 други им се допаѓа ова.
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Сега ја гледав Ангела. Убава девојка ама итра лисица.
     
    На sleepingbeauty, Summerbaby, Принцезичка1 и 4 други им се допаѓа ова.
  10. Ugly Duckling

    Ugly Duckling Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 август 2018
    Пораки:
    3.603
    Допаѓања:
    43.023
    Пол:
    Женски
    Јас не ги познавав девојкиве, со исклучок на две-три кои не се толку споменувани во темата. Не сакав ни да коментирам ама ајде.

    Од една страна сфаќам дека е тешко во нашата државичка да го правиш ова, тие се условите и на секој чекор ќе те осудуваат.
    Секогаш тргнувам од мене, и да можам да си дозволам облека и шетање пак не знам шо да купам, како да го носам, како да се сликам и како да го продадам. За овај дел им се "восхитувам", прават нешто што не можам ни да си го замислам ни да го ископирам.

    Од друга страна малку ми се вообразени. Секоја критика можат да ја прифатат и на не толку арогантен начин.
    Што се однесува до брендовите - слободно нека купуваат од каде сакаат ама да не го претставуваат како своја креација. Има еден куп страни на Инстаграм кои исто купуваат од Алибаба и продават со цени 100% повисоки, само не го претставуваат како бренд. Супер што им текнало да прават бизнис, ама не на овај начин. Сега да се фер, да ја кажат вистината и можат да си го продолжат бизнисот како препродажба, а не бренд.
     
    Последна измена: 4 февруари 2021
    На Victorian, Skorpija25, Summerbaby и 9 други им се допаѓа ова.
  11. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.602
    Допаѓања:
    8.339
    Пол:
    Женски
    Што знам.
    Да беше итра ќе порачаше од некоја непозната страна накит и немаше никој да и ја провали лагата што ја пласира :D:D:D

    Прва ја фалев дека се истакнува од другиве кај нас ама после овој безсрамен потег оди unfollow.


    Нека се прашуваат пак после зашто странски блогери се поприфатени од нашите домашни. Со сила те прават будала и после си ти љубоморен :puke:

    И да не заборавите дека е време на пандемија, каде пола држава остана без работа, а она не само што присвојува туѓ труд туку сака да заработи тродупло од тој што сам го смислил продуктот.
    Некоја средношколка ќе плаче со денови за мајка и на кризава да издвои 1000ка, две за да си купи од "бренов".(facepalm)

    Изгледа дека се премногу ограничени за да разберат од каде тој хејт и гнев.
     
    Последна измена: 4 февруари 2021
    На Nausicaa, Victorian, Luminary и 13 други им се допаѓа ова.
  12. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094


    Многу горда била на својот Али експрес Бренд, сега го најдов видеото хахаха се пресмеав
    И кај Ана ристова што и стигнаа пишува да не се капите со нив итн инструкции, ее девојче ангело ако беа основа сребра со позлата можиш и вбазен да се капиш! МИзерија си Ангела дно дна, барем изјасни се што е ова, си снимила видео на оваа тема како топла вода да измисли и ваква фама за али експрес бренд! смешна си смешна.. и трагична и бришиш коментари и од youtube?
     
    На *Amethyst*, IvanaMinaj, SexiLy и 5 други им се допаѓа ова.
  13. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.027
    Допаѓања:
    4.975
    Миа Костова ти е како вегета. У се се меша :D
    А за Ангела...што да се каже. Резилот говори сам по себе
     
    На CurlyBlossomGirl, poppie, SexiLy и 7 други им се допаѓа ова.
  14. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Срамота.

    Мислам дека е ок да се направи еден пост и да можеме сите да го шернеме на стори.
    Ќе излаже многу девојчиња (помлади) кои не нарачуваат од Алиекспрес.
     
    На Nausicaa, poppie, темјанушка и 13 други им се допаѓа ова.
  15. goddess.Of.chaos

    goddess.Of.chaos Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    1.063
    Допаѓања:
    1.046
    Ај нека направи еден тест со магнет на накитов да видиме дали е сребрен живо ме интересира. Жиг а недабојже сертификат за квалитетното сребро има ли дизајнерката?
     
    На CurlyBlossomGirl, Victorian, SexiLy и 5 други им се допаѓа ова.
  16. cherry89

    cherry89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    388
    Пол:
    Женски
    Дали навистина кажала дека е злато? :DПа јас неодамна си купив златно ланче од златара, многу тенко и нежно, привезокот е нешто слично на овој само потенок и со форми, и тоа чинеше 200 евра. Да беа нејзиниве ланчиња стварно златни ќе чинеа двојно, ако не и тројно повеќе од моето, со оглед на тоа што се подебели, а со тоа и би содржеле повеќе злато нормално. Патем моето беше меѓу најевтините, така што не можам да поверувам дека или толку му ја потценила вредноста на златото, или толку е неупатена во неговите цени. Барем да не кажела дека се златни... Инаку досега не сум сретнала некој да продава злато преку интернет. Сребро и негови рачни изработки да, ама злато само во златара. Ако има некој поинакво искуство нека пише, баш ме интересира. Досега сум налетала на многу фејк страници што продаваат злато-wannabe што рѓосува после две носења. Нешто ми кажува дека и накитов на Ангела е од таков калибар :)
     
    На Victorian, angelina1, Summerbaby и 2 други им се допаѓа ова.
  17. Daniela93

    Daniela93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    763
    Позлатено било, не злато. Али ко што пиша некоја од членките, и на Али истото го пишувало до ланчињата. :D

    И јас сум за јавно да се проследи ова, ние дури збориме овде, таа си се фали со 30к следачи и како бројката и се качува. Ни срам ни перде девојкава, бруки.
     
    На Victorian, Glowy, Ingvild и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    Чудно што нема ниту еден дислајк. До толку ли се заслепени следачиве нејзини, не знам..
     
  19. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.027
    Допаѓања:
    4.975
    Тоа не би држело вода. Зошто на Алиекспрес има накит со ознака 925. Не знам дали е вистинско сребро ама е многу бел и светкав. По тоа се приметува дека е фејк
     
    На goddess.Of.chaos му/ѝ се допаѓа ова.
  20. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    0001-16441653896_20210204_180940_0000.png
     
    На Nausicaa, Victorian, SexiLy и 39 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.