1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.317
    Допаѓања:
    16.771
    Па е-бизнис нешто ако не се лажам.
     
    На tinka-mace му/ѝ се допаѓа ова.
  2. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    2.760
    Пол:
    Женски
    Има диплома за, drum roll, е-бизнис! :D

    Ме заболе иронијава, искрено.
     
    На BejbiBlu, Ingvild, simoncelicius и 2 други им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.074
    Пол:
    Женски
    Никој ништо не мора ако не сака. Од брзи пари никој не се обогатил.
     
    На Summerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  4. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Ахх, јас си викам некоја јака диплома од докторат, тооооааа.... :doh:
    :D
    @MandyLane каква лепотица се криела тука :inlove: предобар ти е профилот. (y) :hug:
     
    На BejbiBlu, JustBeautiful, Ingvild и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Fluffy^-^

    Fluffy^-^ Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2019
    Пораки:
    1.004
    Допаѓања:
    16.582
    Пол:
    Женски
    Штотуку го гледав лајвот на Миа. Спомнати бевме и ние, знаев дека има "пожар" на форумов, само не знаев каде и еве го. :D

    Реално не знаев што е фамата со чупево Ангела, онака го изгледав лајвот. Имаше неколку добри поенти можеби, ама сега ми изгледа како куп на будалаштини сѐ што слушнав. Значи како ја испревртела приказнава, секоја чест.

    Делот со гравот и смрдењето беа :puke: . Не личи бе на еден менаџер за односи со јавноста вака да се изразува. Со Морана приказната не знам каква цел имаше, мене лично ме натажи.

    Целата поента и беше дека таа ја има дарбата да се носи со јавноста и сите следачи, а всушност беше пренервирана и урлаше, поради некој коментар од рандом особа. Ехххх да беа сите тоа што се прават дека се, кај ќе ни беше крајот. :D
     
    На Southface, VDT2906, princess5 и 15 други им се допаѓа ова.
  6. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.733
    Допаѓања:
    53.326
    Пол:
    Женски
    Леле брука, ја отследив одма ко дознав за ова. Не коментирам обично ама оваа навистина ги преминала границите. Кого го прави будала, следачите или самата себе? Сите сега ќе дознаат дека за евтино порачува од Али а ги препродава многу поскапо од оригиналната цена.
    А има бизниси навистина што препродаваат производи од Али, сѐ тоа е во ред додека не го претставуваш како свое. Што, Али да не копирал од нејзиниот "бренд"? (facepalm)
    За информација се наоѓа и таму евтина посребрена бижутерија, јас имам прстен уште пред 3 години порачан со 925 ознака за отприлика $5 и истиот квалитет е уште. Така да, се надевам нема луѓе да се лажат и да купуваат по смешно скапи цени од кај оваа кога можат истото да го најдат на Али Експрес.

    Секоја чест и за @MandyLane што отворено и искрено зборува против ова и не им прави лице на "колешките". Профилот препреубав ѝ е, ја следам од поодамна. :inlove:
     
    На BejbiBlu, VDT2906, sia.bella и 16 други им се допаѓа ова.
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.674
    Допаѓања:
    80.820
    Пол:
    Женски
    Пред некоја година вака се обрука една хрватска блогерка, Ивана Блажоти, може и ја знаете.

    Си извади два сета четки за шминкање, со лого на нив (Zorya), со се, а уствари четкиве беа од Али, апла се познаваше пошто тогаш беа доста актуелни тие сетови.
    Само лого имаше додадено со името и шибај Мирче, бизМис. ]:)
    И се пуштија со коментари и изговорот нејзин беше дека се работело за квалитетни четки изработени во фабрика во Кина, ама не биле од Алиекспрес. Малку ко дежаву ми е муабетов, да не испадне ова квалитетно сребро со позлата од Кина. :D
    Врска немам дали уште и постои брукава од четки, ама ептен беше забавно да се следи драмата, исто ко сега.

    Инаку, фала што прв пат откако постои темава не се карате и навредувате, па ве молам продолжете, без навреди кон никого. :f:
     
    На duffi, Glowy, BejbiBlu и 31 други им се допаѓа ова.
  8. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.910
    Пол:
    Женски
    Вака како што се "откри" Ангела, да се откријат и сите шо продаваат трепки, сенки и све остало шо е "брендирано" би било топ. Да е само она супер ќе беше ама не е...
     
    На Кена Рис, oblace1, VDT2906 и 14 други им се допаѓа ова.
  9. wendy2

    wendy2 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    11.316
    Ајде сите еден групен UNFOLLOW.
    Ја одследив штом чув најава за БРЕНД.... :puke:

    Ако некој измисли,направи нешто свое, креација, изум, препарат на кое работел со години, месеци, со труд, со љубов и знаење за продуктот, па ако смета дека ќе му донесе заработка тогаш го пласира на пазарот.

    А она као, ДЕЧКИ НАПРАВИВ БРЕНД, као името и е доволно само по себе па и гомце запакувано да продава ќе го купиме! :D

    Значи првата објава беше дека направила БРЕНД, а не што е тоа...:)

    Ако воопшто она дизајнирала, го правела рачно или не знам ти што (карикирам), можеше во објавата да го опишува накитот прво, да кажува кооолку многу време вложила, коолку го сака па дури тогаш да каже дека од сега ќе може да се купат од таа и таа страна.

    Ова нејзиното беше повеќе објава дека се регистрирала за БРЕНД.
     
    На Sparky.99, VDT2906, princess5 и 10 други им се допаѓа ова.
  10. OmniaVanitas

    OmniaVanitas Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2012
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    1.472
    Навистина не следам ама видов доста активност на темава па ме заинтересира, го пуштив видеото, втор коментар под него е критика. Под критиката како хиени се пуштиле да ја бранат, мислиш процент земаат.
    Нешто слично и со останатите коментари со критики...
    Многу луѓе жедни за нафта :D
     
    На simoncelicius, MandyLane, Frestonia и 2 други им се допаѓа ова.
  11. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    1.070
    На VDT2906, Traveler91, Ingvild и 3 други им се допаѓа ова.
  12. inception

    inception Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2020
    Пораки:
    223
    Допаѓања:
    721
    Пол:
    Женски
    Се чудат сеа у Али што им стана на Македонциве цел ден ланчиња гледаат :rofl:
     
    На Milobebence, *Amethyst*, SexiLy и 46 други им се допаѓа ова.
  13. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    1.070
    Може има направено соработка со али експрес да дознаеме ние дека е од али и да порачуваме, на процент е девојката хаха
     
    На Traveler91, Limpan, Ingvild и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Chickadeer

    Chickadeer Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2020
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    340
    Пол:
    Женски
    Јас би профил посебен кај шо ќе им се постираат глупостите и лагите.


    Како е @MandyLane на инста?
     
    Последна измена од модератор: 5 февруари 2021
    На BejbiBlu, simoncelicius, tinka-mace и 2 други им се допаѓа ова.
  15. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.563
    Допаѓања:
    8.182
    Пол:
    Женски
    А присвојување туѓ производ и пласирање на пазар како свој бренд не е кривично дело? :D:D:D


    Подобро да ќути, испаѓа глупа.


    @MandyLane за која блогерка станува збор?
     
    На Frestonia му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    666
    Допаѓања:
    1.773
    Обично подржувам наши луѓе и или барам нешто добро ама овааа овааа е брукаа луѓе.По коментарите на youtube и инста ..Ќе видиме колку ќе потрае.До толку ли глупи не мисли девојката ...
     
    На Frestonia и anastasijaki им се допаѓа ова.
  17. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.608
    Пол:
    Женски
    Го видовте ли сторито на шијакоска го споделила накитот Анѓела што и го пратила, и пишала знам колку труд и љубов е вложено тука... Се пресмеав искрено каков труд незнам:D:D:D
     
    На RAK91, GrimTheReaper, eliesaab и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.743
    Допаѓања:
    7.176
    Темава полека се претвора во @dietprada за сиромашни :D Разобличување на сите крадени идеи, парчиња и лаги.
    Сјаевите на Ива, трепките на Фран, злобата и егоцентричноста на Моника, накитот на Ангела...
    Таа пуста желба да бидат digital entrepreneurs за жал останува само на желба.
    Не знам како до сега не се појави некоја агенција која ќе ги земе под закрила, ќе ги учи на соодветно однесување и ќе им ги менаџира профилите. Нешто како Content Icons агенцијата.
    Жално е колку ароганција и алчност избива на површина што им се даде малку простор на некои луѓе. Создавање на нешто свое одзема мноооогу труд, време и средства. Не знам како очекуваат некој да ги награди за лагите.
    Друга моделка, Јована Нешова си отвори свој бизнис со изработка на мапи, ( @mapsy.mk на инста) не е преуникатно ама сепак вложува некаков труд и материјали. Би и препорачала на Ангела малце да се угледа на неа.
     
    На Glowy, duffi, SexiLy и 11 други им се допаѓа ова.
  19. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Искрена да бидам, не ги следам блогеркиве многу-многу. Најчесто ако ги спомнете тука или во Македонски јавни фаци, па да отворам кај нив на профил, инаку нема шанси.
    Прва и основна причина, најголем дел од нив ми изгледаат на богати безделничари кои мислат дека ако се сликаат на некое фенси место, го освоиле врвот и сите ние сме на подолно ниво.
    Второ, ниту една до сега не сум ја сретнала да биде образована (не мислам на факс, туку едноставно да се познава дека е начитана девојка која има нешто плус да понуди освен сликичките со напумпана уста).
    Трето, не можам да ја сметам некоја личност за сериозна, ако нејзината работа е рекламирање сјајче за уста или клуб маса.
    Едноставно се гледа дека трошат пари без око да им трепне бидејќи не се заработени со труд и мака. Такви луѓе не сакам да гледам и следам.

    Оваа Ангела со накитов, каква брука е, наместо да се извини без никаков срам продолжува да се закопува уште повеќе. (facepalm)

    Само ми е жал за маливе девојчиња што ги следат и на кои им се идоли, тешко нешто паметно да научат. Им ствараат искривена слика за кога ќе пристигнат во светот на возрасните. Се лажат ако мислат дека реалниот живот е редење слики на инста и сликање јадења секојднево и од тоа да заработуваат за луксузен живот. Си го упропастуваат мозокот.
     
    На Glowy, Victorian, angelina1 и 24 други им се допаѓа ова.
  20. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    2.760
    Пол:
    Женски
    „Богати безделничари“ е најдобрата фраза која ја имам слушнато за да се опишат инфлуенсерките. :clap:

    Мисловниот процес на Ангела и сите кои стојат позади измамава ми е најголемата мистерија која ја имам сретнато досега. Дали мислеле дека луѓето тука се глупави и затуцани, па нема да откријат дека истите производи ги има на Али? Или пак ги сметале производите за закопани и си рекле дека нема шанси да ги откриеме? Трета опција - не земале предвид дека ќе ги откриеме толку бргу, па си мислеле дека можат да се вадат на тоа дека Али ги копира моделите на Ангела. :wasntme:

    Во секој случај, I'm here for the drama.

    tp.jpg
     
    На Glowy, SexiLy, BejbiBlu и 27 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.