1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.618
    Допаѓања:
    23.294
    Пол:
    Женски

    Ме прашуваш која блогерка е таа што ја спомнав за скандалот со кармини?
    Акo е тоа прашањето, за Jaclyn Hill, сите ја знаете претпоставувам, има многу видеа на таа тема на youtube, само пишете lipstick scandal.
     
    На Fifi84 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  2. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    :$ thanks :l: :angel:
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.741
    Допаѓања:
    7.174
    Да не едитирам, заборавив. Ангела најверојатно се "инспирирала" од Valeria Lipovetsky ( @valerialipovetsky) и нејзиниот бренд Leia. Само што Валерија има уникатен накит и цел тим зад себе.
    И во право е, не и се од алиекспрес. Од алибаба се нарачува на големо :rofl:
    Сигурно нема да го прекине launching-от пошо кутивчињата ја чинеле (повеќе од накитот) пари, залихата на накит ќе треба да ја нуди по бижутерии, утната инвестиција :(
    Совет до сите влогерки, блогерки и инфлуенсерки - никогаш не ја потценувајте публиката/потрошувачот!
     
    На *Amethyst*, Glowy, СуперДевојка и 21 други им се допаѓа ова.
  4. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.172
    Допаѓања:
    47.146
    Пол:
    Женски
    :rofl::rofl:
    received_800819147448747.jpeg
     
    На SexiLy, BejbiBlu, koritsaki и 10 други им се допаѓа ова.
  5. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    На BejbiBlu, Victorian, piglet1 и 15 други им се допаѓа ова.
  6. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.172
    Допаѓања:
    47.146
    Пол:
    Женски
    :wasntme: значи од толку многу што следам само Ангела ја следи колекцијава :D
    Браво за проценката @Noemi .:!:
     
    На Victorian, koritsaki, simoncelicius и 2 други им се допаѓа ова.
  7. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    20.888
    Пол:
    Женски
    На секое отварање на темава у глава го слушам гласот на Топ Шоп: Но тоа не е се'!..
    Дури жал ќе ми стане :D
     
    На Glowy, ElenaOfRivendell, duffi и 31 други им се допаѓа ова.
  8. Noemi

    Noemi Популарен член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1.741
    Допаѓања:
    7.174
    Ахаххахаха, не ја следам Ангела и немав проверено дали ја следи Валерија. Валерија ми е една од омилените, заследете си ја :D
     
    На anastasijaki и simoncelicius им се допаѓа ова.
  9. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.047
    Допаѓања:
    26.649
    @MandyLane те следам уште кога беше девојче со блог, сега те заследив и на Инста скоро. Има некој вајб во тебе октомвриски да кажам :D
    Многу убави слики имаше и тогаш и сега, достојна на себе!
    Е сега Ангела. Светска дизајнерка е, кинезиве не губат време и одма прават копии на накитот на инфлуенсерката од Македонија за помалку од 24 часа. Ни толку. Опасни кинезиве :whew:
    Мене ова се веќе станува да ми станува комично. Мене Ангела никогаш не ми имала впечатлив стил, ама тоа не е ни тема. Беше секогаш drama free и добри видеа (за мој стил монотони ама океј беа).
    Ама со ова...
    Девојко, избриши се тоа. Едноставно не вреди. Нема потреба со акање од земја „јас долго го правев ова, јас многу се трудев“... Јust don't...
    И Шијаковска и Ангела и сличните на нив. Тоа не е трудење луѓе. Тоа е крадење идеи. Конкретно Шијаковска океј е, секој јутубер има merch. Ама со крадењево накит... Не е океј, не е во ред на оние на кои си инфлуенсер да ги фарбаш во здрав мозок. Сепак едно ланче на али е околу 10 евра, а таа го продава за некаде 45 евра. Нема смисла. Друго ќе беше да ги продаваше за 15 евра. Друго, но сепак не е во ред и тоа што го претставува како свое и оригинално. Со коментариве се копа сама себе.
     
    На Glowy, ElenaOfRivendell, VDT2906 и 16 други им се допаѓа ова.
  10. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.226
    Пол:
    Женски
    Прво ,пофалба до сите девојки што ја откриле :rofl:
    Јас сега од вас дознав дека Ангела извадила "нејзина" колекција накит.
    Дали е сериозна 2000 за тенекија? За тие пари можам шопинг да направам во Фиоре на рекорд.
    Наеднаш ми стана многу антипатична а баш се најдобро мислев за неа.
    Сте ја спомнале и Шијакоска, антипатична ми е уште кога прв пат ја видов. Според мене намерно собираше луѓе од други раси колку да речеме браво браво и да привлече внимание. А тренерките од mymoda со налепница Шијакоска. Пошо филингот сигурно е преубав Шијакоска да ти пишува на тебе :inlove:
    едит: Ангела некако премногу бурно реаѓира на коментариве, што изгледа се на се вистина е тоа.
     
    На edna_malecka, *Amethyst*, Glowy и 18 други им се допаѓа ова.
  11. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    :nod:

    Ама знаеш они се ептен задоволни од својот живот, воопшто не ги засегнуваат туѓите коментари и критики, ние само им љубомориме, нема да посветуваат внимание на лоши коментари и на крај... прават лајв од 1 саат во кој се попиздени до даска и го повторуваат сето ова. ^_^
     
    На ElenaOfRivendell, GoodGirl45, anastasijaki и 8 други им се допаѓа ова.
  12. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Миа у фазон wanna be drama queen, со сосема непотребно ,,лајвче,,.
    Не дека толку и е стало до Ангела, туку да крене фама и она да биде у центар пажња. Она со лајвот уште поголем револт кон брендот на Ангела направи. Искрено ја следев и ја сметав за ок лик, али после ова простачко и надмено предавање, искрено ми се згади. Демек ја ќе ви покажам сега, и покажа, али скроз без стил и простачки. Unfollow одма.
    Па и ко некоја секта се станати. Queens supporting queens, ма немој да ме ј***ш бре. Кои queens човече. Изгледа у некој паралелен универзум живеат луѓево. И што е таа потреба да шеруваш 20 сториња оти некој таму ти го шернал лајвот (а повеќето го шернале од што мораат, не од што толку сакаат), што е проблемот? Имаат потреба некој да ги тапша по рамо демек е супер си, топ си, кисче? Wtf?
    Ок, ако е така. Еве, брендот на Ангела е вонсериски, нешто невидено досега, толку уникатно што и кинезите и демнеа по профилот откако го најави брендот и во рекордни 2 часа ја ископираа целата Му Lua колекција. Ало, ,,инфлуенсерство,, разбудете се. Читате колку смешно и патетично изгледа од страна.
    Фали инфлуенсер кој се издвојува од толпата. Инфлуенсер што има свој став, не ко овие, Миа ако рекла ааа они сите по неа дааа. Не дека мислат така, туку немаат храброст ни капацитет (за жал) да се спротистават.
    Мило ми е што открив која е @MandyLane и секоја чест што не се претопуваш во толпата и си своја на своето.
    Исто ок впечаток ми има оставено и Nikica Aceva, кога ја заследив ми беше онака, немав некое дефинирано мислење, али девојката си фура свој стил и не се замара си вакви простачки ствари.
    Зашто ова лајвот на Миа, плачките на Шијакоска што ја отследиле после giveaway или шерување на стори ако некој им пише негативен коментар се толку простачки и трагикомични.
    Ако ништо друго барем си ја освежив листата на ,,инфлуенсери,, што ги следам.
     
    На Southface, senjorita-v, Dpokahontas и 38 други им се допаѓа ова.
  13. cooll

    cooll Популарен член

    Се зачлени на:
    25 април 2010
    Пораки:
    2.876
    Допаѓања:
    9.867
    Пол:
    Женски
    Баш вчера случајно ја открив девојкава:D. Ми излезе во предлози Age Gap видеото. Се изненадив кога кажа дека има 30 години.
     
  14. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.226
    Пол:
    Женски
    Мене искрено ми е гајле , ама на ваков начин да заработуваш е загреота и некоректно спрема луѓето што те сакаат и пратат. Патем кај и е сертификатот?
     
    На *Amethyst*, ElenaOfRivendell, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  15. tinka-mace

    tinka-mace Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2013
    Пораки:
    3.451
    Допаѓања:
    16.463
    Кој сертификат, за накитов ли? :?:
    Останал во кутијата од Али сигурно.. :D
     
    На VDT2906 и eliesaab им се допаѓа ова.
  16. babylove123

    babylove123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јуни 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    55

    И Валерија ја имаше истава драма со нејзиниот бренд. Најпрво имаше коментари дека е копија на друг бренд, потоа дека е од али експрес.

    Едит за линк:
    https://www.reddit.com/r/BeautyGuru...ria_lipovetskys_jewelry_brands_extreme_price/
     
    На Skorpija25 и simoncelicius им се допаѓа ова.
  17. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.226
    Пол:
    Женски
    Фотосесијата, шминката, амбалажа поскупа од производот :sun:
     
    На Glowy, SexiLy, Masnickaaa и 7 други им се допаѓа ова.
  18. lovemme

    lovemme Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 октомври 2013
    Пораки:
    2.925
    Допаѓања:
    81.320
    Пол:
    Женски
    Тотално разочарување е ова од Ангела ...
    Подобро да имаше нејзина линија низ mytime или b-watch или некои сосема други слични на нив што работат добро а што ги нема во секој град низ МК ... па можеби со online продажба добро ќе им идеше.
    Во видеото кажува дека ќе има влог behind the scenes за брендот ... можеби требаше да го почекаме баш ме интересира што ќе имаше во видеото. Вереникот , Ангела и сестра работеле на брендот и тоа било како нивни мал бизнис.
    Се започнува од нешто мало па со тек на време расте ... но за жал уште од старт неа и пропадна ...

    Нека земат пример од Српскиве блогерки ...
    Дуња Јованић има линија ако не грешам во maybelline ... снимаше видеа за maybelline одеше на настани ... Колку е популарна бизнис идеи вакви како нашиве нема сеуште .
    Една друга девојка во Aura има своја палета ...
    Се постепено работат.

    Ама нашиве се замислуваат дека се Desi Perkins па ќе лансираат очила како нивни брендови ...
     
    Последна измена: 5 февруари 2021
    На Trxmx, *Amethyst*, Glowy и 20 други им се допаѓа ова.
  19. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    1.070
    Треба да се порача и да се однеси да се види дали е сребро и со позлата како што вели и тоа да се снима не таа, некој од тука или на инста за да се стави крај на оваа лага. Ангела реагира бурно и агресивно пишува од фрустрации итн и блокира тоа само докажува колку е измамничка
    На крај краева Ана ристова може имаше у вис цени но не беа некој копии ептен ептен
     
    На Glowy, eliesaab и beautys20 им се допаѓа ова.
  20. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.226
    Пол:
    Женски
    Мислиш можно е да ги украла моделите од таму а да ги изработила сама? Дај боже да сме грешка ама ако не е така боље нека и пропадне бизнисот бар да не се лажат луѓево.
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.