1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Која и да е личноста, браво!
     

    Прикачени фајлови:

    На oblace1, BejbiBlu, Anie93 и 15 други им се допаѓа ова.
  2. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    на стори вели дека ги нарачала парчињата. за што барала фабрика тогаш? (facepalm) не знае на која социјална мрежа што излажала.

    а, и фонтот на логото како и најавниот пост за “брендот” што ѝ беше како колаж е тотален рип-офф на брендот Dezi на светски познатата јутјуберка Desi Perkins.
     
    На SexiLy, sunshinebabe, The Saturdays и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.226
    Пол:
    Женски
    А како мисли ги тестирала парчињата накит? Ги носела се бањала со нив со месеци па да види дали ќе потемни па ако не да им го шитнам на глупациве.
     
    На sunshinebabe, The Saturdays, rumcherry и 3 други им се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.074
    Пол:
    Женски
    Како може за свој бренд да читаш од картички состав?!
    Стварно ли мисли дека пиеме нафта?!
     
    На oblace1, sunshinebabe, The Saturdays и 8 други им се допаѓа ова.
  5. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    ги носела она, сестра ѝ и неколку другарки да види да не им загнојат ушите.
     
    На sparklie, SexiLy, BejbiBlu и 15 други им се допаѓа ова.
  6. RAK91

    RAK91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2019
    Пораки:
    1.260
    Допаѓања:
    2.561
    Пол:
    Женски
    Ако планирам да нарачам роба од Турција за онлајн бутик, да знаете ќе објавам дека ќе имам сопствен бренд!:rofl:
     
    На SexiLy, Anie93, sunshinebabe и 3 други им се допаѓа ова.
  7. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.355
    Пол:
    Женски
    Чита од картичките на пандора накитот, не од својот бренд. :sweat:

    Ангела беше една од најдобрите инфлуенсерки кај нас, можеби не е кариера што којзнае што значи, ама таа си заработуваше на лесен начин и соработуваше со голем број спонзори, благодарејќи на младата публика.
    Ова навистина не ѝ требаше, можеше многу подобар потег да направи со тоа што ќе претстави евтин накит којшто нејзе ѝ се допаднал, па така и самата може да дојде до некој процент од оригиналниот производител.
    Ова можеби беше поради другарка ѝ што направи “своја” линија на облека, па мислеше дека и таа на сличен начин ќе заработи пари мамејќи. Само друго е кога ќе го стаиш своето лого на парче облека, па не може да се дознае од кај потекнуваат хеланките, ама на накит тешко дека можеш да го скриеш потеклото.
    А оние стори видеата, каде што објаснува што е бренд... жал да те фати дури од што е тешко за гледање.
     
    Последна измена од модератор: 5 февруари 2021
    На Cherry Pie, SexiLy, BejbiBlu и 22 други им се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.074
    Пол:
    Женски
    Не видов Пандора.
    Видов дека се лигави на сториња.
     
  9. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    1.070
    Искрено да не беше миа немаше толкава фама да се дигне за ангела( ќе си продаваше) Миа и го прослави "брендот" и урна истовремено затоа што и она кажа од каде и биле на неа пари да порачува од али експрес и исто на шијакоска и го шлапна дека залепила лого.
    Епа кога ќе ги сватиме убаво речениците на миа и она кажува дека све е фејкосано. Но она сакаше као демек ги брани другаркиве а всушност им го исплука до немајкаде и на шијакоска и на ангела
     
    На oblace1, Miss666, Roksifoksi и 8 други им се допаѓа ова.
  10. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.563
    Допаѓања:
    8.182
    Пол:
    Женски
    Видеана на стори се чисто правење будала во мозок некого.
    Излезе дека според неа бренд не значи да креираш нешто свое, туку да смислиш логп, да порачаш производи од нет и и да се сликаш за да ги изрекламираш производите. Ок, тогаш сите сите продавнички низ скопје кои носат роба од Турција и Грција нека се прогласат за бренд, затоа што нели имаат свое име, имаат слики на инстаграм и нарачуваат роба :D:D:D:D

    Ауу каква евтина манипулаторка. Уште вика јас никаде не кажав дека тоа е нешто што јас сум го креирала. (facepalm)(facepalm)

    Се надевам ќе нема многу будали што ќе наседнат на ова, навистина не разбирам зошто на Ангела би и платила ланче 2000 денари ако истото можам да го купам за 300 денари.

    И да, вели може на нет да се најдат слични модели . Не Ангела, не слични, туку исти. Ајде сега објасни ни зошто еве баш тебе некој треба да ти плати производ 5 пати поскапо???
     
    На sparklie, oblace1, SexiLy и 23 други им се допаѓа ова.
  11. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Да бе да :rofl: Вика има онлајн слични модели како нејзините, а смешно е што никој немаше да крева толкава фама ако беа само “слични” а не тотално исти. :x По слаби обиди немав видено од некој што пропаѓа а истовремено пробува нешто минимално да спаси. И на крај уште повеќе се заплетка самата.
     
    На sunshinebabe, The Saturdays, simoncelicius и 3 други им се допаѓа ова.
  12. moon111

    moon111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2019
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    366
    Пол:
    Женски
    Изгледа ако направиш свое лого тоа е и бренд .. искрено една од омилените ми беше ама сега ме разочара и мене.. на видеата на инстаграм како потечена во очите плачела што ваљда планот да не прави будали при здрав разум и пропадна..
     
    На sunshinebabe, Harper, The Saturdays и 11 други им се допаѓа ова.
  13. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.226
    Пол:
    Женски
    Ова мене ми падна у очи. Си реков чекај бе а кај се твоите картички. И не поседувам пандора дома за жал бедотии ;(
     
    На sunshinebabe, eliesaab, Traveler91 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.618
    Допаѓања:
    23.296
    Пол:
    Женски
    Абе има една поговорка "Баба лаже, траг не лаже."
    Тука јасно се гледа дали производите се исти или само слични како што тврди таа.
    Плус неколку девојки ми реплицираа на сторито дека веќе имаат дома исти обетки од Алиекспрес секако.
    Не знам зошто продолжува да лаже.

    IMG-26f25002b4737649c291fb2b952a30e4-V.jpg IMG_20210205_163241_405.jpg IMG-1cc1e4999bb90e9015ed685d6eb67655-V.jpg
     
    На Hepituhelp, FancyCinderellla, sunshinebabe и 11 други им се допаѓа ова.
  15. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.675
    Допаѓања:
    25.226
    Пол:
    Женски
    Леле ама стварно се преслатки обетчињава :inlove: сега од али ќе си порачам
     
    На oblace1, Victorian, SexiLy и 7 други им се допаѓа ова.
  16. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.317
    Допаѓања:
    16.771
    Значи и јас што си имам замисли за нешто можеби некогаш во иднина, имам направено лого, избрано бои, измислен слоган и се тоа шо наброја она освен веб страна, значи јас сум имала бренд :o

    Кој сака нека честита:D
     
    На FancyCinderellla, Victorian, ElenaOfRivendell и 20 други им се допаѓа ова.
  17. new-mom

    new-mom Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2020
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    47
    @MandyLane како да те најдеме на инста? :$
     
    На Kimberly11 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.309
    Пол:
    Женски
    @MandyLane ја следам од времето кога и читав препораки и листи за хорор филмови на блогот :inlove:
    Единствената е што си го задржа препознатливиот стил и квалитет и заслужува многу повеќе followers од тоа што има.
     
    На BejbiBlu, sunshinebabe, Elena69221 и 14 други им се допаѓа ова.
  19. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.650
    Пол:
    Женски
    Ја плукаа Мелита, а уствари она им испадна репер за све :D Им отвори очи како се прави бренд. Еве сега истата Мелита ги распродава Алиекспрес парчињата по смешни цени. Толку од брендот.
    Инаку, штета за Ангела, многу убава девојка е, има ок стил, можеше многу подобро да го искористи сето тоа. Крај на краева она сепак си признава дека нарачува и препродава, само никако да сконта дека она е продавач, а не креатор на накит што и не може да се нарече бренд.
     
    На SexiLy, angelina1, sunshinebabe и 8 други им се допаѓа ова.
  20. Daniela93

    Daniela93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2020
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    763
    Баш сега видов до кај е со шпанскава сапуница, нејзе уво очигледно не ја боли, ќе си ја лансира утре колекцијата. :D
    Па и бришени коментари заприметив. За греФ :D

    Оваа никад ништо нема да признае и ќе си тера со нејзиниот филм, вие сакате да земе да се ака од земја.
    Кој се излаже да купи, ќе купи, таа ќе си добрише коментарите и секое чудо за три дена.

    Овие пак што ја бранат, тебе ќе те направат виновен. Тоа е, во земјава ако си во право и не смееш да кажеш како дошло, пошто ти ќе си крив.
     
    На FancyCinderellla, sunshinebabe, The Saturdays и 5 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.