1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Мене исто Ангела ми е сосема океј. Можеби сега поради карантинот е малку монотона, и не е толку многу опуштена, внимава што зборува, секпј збор и е одбран. Би сакала да снима поредовно видеа заYT.
    Off topic, да не се скарани со онаа Ксенија, гледам се немаат во лајкови хаха, башка некако на К. Д како да и се дигнаа акциите, или така ми делува само мене... Хм
     
    На ohlalalala, mileystar, Skorpija25 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски
    Ксенија има премногу фејк насмевка, како со сила да се смее, а кога ќе почне да зборува :x немам коментар :rofl: Ја отследив уште одамна.
    И моментално со сликине како да ја копира Шијакоска ми личи.
     
    Последна измена: 2 април 2020
    На Skorpija25 и The Saturdays им се допаѓа ова.
  3. spacegirl92

    spacegirl92 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2016
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    2.588
    Пол:
    Женски
    Како е потпишана таа Ангела на инстаграм?
     
  4. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Апсолутно се сложувам

    Angelagjorgieva
     
    Последна измена од модератор: 2 април 2020
  5. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.805
    Допаѓања:
    6.312
    Пол:
    Женски
    Вистина што е со сликите, буквално ја копира, ама се досадни реално. Само на бел чаршаф се сликаат. Неколку слики се интересни, не 100.
     
    На The Saturdays, Juicy, fateful и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Александра Ш, пред да го промени "feed" стави стори дека ќе мењала и дека отсекогаш сакала да и изгледа профилот така , после некој ден се снимма Ксенија и истото го кажува, аман досадни се веќе,се едно та исто
     
    На The Saturdays, Juicy и Glowy им се допаѓа ова.
  7. @Iv

    @Iv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2019
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    230
    Пол:
    Женски
    Многу јак е feed - от па уште да си го копираат, мене ми се зодасади уште вториот ден од таквите слики. Точно дека сме во карантин но треба да проработи креатовноста не е поентата да објавуваш 3 слики на ден, а притоа нема никаков квалитет. Во ред е да го прави тоа некоја обична девојка која не се експонира како "видете ме блогерка сум". Мислам дека им е интересно на девојчината што ги следаат, мене ми е без врска.
     
    На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Енна ми е пренафурано девојче. На моја другарка е ептен блиска другарка, како сестри се. Стварно многу се дружат. Имав шанса да излезам со нив на коктел, тоа беше пред една година.. Цело време муабети беа кој и пишал, што ќе му пишала.. Се работеше за некој дечко.. Цела вечер од уста не го извади. Од таму ја знам.. и на инста сум и ги гледала сликите, не ми се допаѓа воопшто. Некако како да незнае да се искаже и покаже во добро светло.
    " Ќе ти дадам нешто а ти реклама да ми правиш" Така ли оди блогерскиот свет? Не ми е јасно.
     
    На AleksandarMaxи92 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    1.414
    Пол:
    Женски
    @Starlič
    Која е Енна? Првпат слушам, можам да ја најдам на инстаграм?
     
  10. Starlič

    Starlič Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2017
    Пораки:
    1.604
    Допаѓања:
    9.287
    Пол:
    Женски
    Enna Tasevska пиши така
     
  11. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Јас некогаш сакам да и дадам шанса и нејзе и мене. Идам на нејзиниот профил и кога ќе видам што се става и колку незнае нити да се слика + Фотошоп има на многу слики кај што се познава и плус и ја прави резолуцијата ниско буџетна. Незнам дали ми е смешна, за жалење, или за фалење што изиграва кловн.
    Тотално нема никаков ни најмал потенцијал за модна блогерка дур смешно ми е што некои воопшто ја сметаат за некоја блогерка.
     
    На Stressed Out и Starlič им се допаѓа ова.
  12. thequeen95

    thequeen95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2016
    Пораки:
    1.232
    Допаѓања:
    4.863
    Пол:
    Женски
    Онаа Марта девилиш што е уствари? И други такви ко неа, туку се форсираат по сториња се означуваат типки од ист калибар..how to be a hoe on instagram.
    Заработуваат ли нешто?
     
    На Ana.brojka, kim.k, Trxmx и 4 други им се допаѓа ова.
  13. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    109
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Не знам дали заработува, ама е страшно гнасна
     
    На kim.k, Trxmx, Sunset Flower и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Оваа па колку важност си дава , пошто чита по форуми и мрчи кај неа на инста стори една кратка констатација : НЕ СИ ТОЛКУ ЈАКА МАЧЕ КОЛКУ ШТО МИСЛИШ , да не речам испод просек си .
    Да го користеше тој мозок што тврди дека го има , немаше гзот и цицките да ги слика за на инста , многу лоша себе промоција. Ако сака да пренесе порака за жени во наука ептен контрауслуга им прави . Не ти треба да изгледаш ко од порнич извадена да успееш во животот.
     
    На Ana.brojka, enia22, kim.k и 9 други им се допаѓа ова.
  15. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Морам да ја пофалам девојкава:
    https://www.instagram.com/snestorovskaa/

    Сликите и се прекрасни, таа е пријатна, обожавам да ја читам и често ја отворам само за инспирација за фитнес и здрава исхрана. А имам и пробано неколку рецепти.
    Многу е природна и искрена, па не делува воопшто исфорсирано и е одличен пример за инфлуенсер, ни самата не знам колку производи сум купила по нејзина препорака. Од храна, до козметика и мали уреди.
     
    Последна измена: 3 април 2020
    На ohlalalala, Mariangel, Ivanna23. и 12 други им се допаѓа ова.
  16. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Марта ми изгледа на девојка која би
    Од уста и од прсти ми ги зеде зборовите хахахах. Потполно се согласувам. Многу гадно се однесува и изгледа. Јас ако би била другарка со неа и ако би имала дечко не би го носела пред неа. Изгледа као од тие што без окце да им трепне би ти го преземале дечкото и сл. Ова е само теорија и мое мислење хахаха. Може девојката е прав ангел, но за жал со однесувањето и со сликите изгледа као некоја генијална дроља
     
    На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
  17. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.432
    Допаѓања:
    65.457
    Пол:
    Женски
    Значи според тебе ако изгледа како "од порнич излезена " автоматски не може да биде успешна. Секоја жена може како сака да се облече и да се шминка и тоа не мора да значи ама баш ништо за тоа каква личност е и колку е успешна во животот. И мене ми е антипатична како појава, ама не се осудувам да и залепам етикета каква била.

    @AleksandarMaxи92 Кутриот твој дечко пази си го оти ваквите женски се опасни, а машкиве беспомошни не можат да се одбранат од нив. ;( Ова повеќе зборува за тебе и за твојата самодоверба, а не за девојката, ако мислиш дека така лесно би ти го "презеле" дечкото. :)

    Инаку, ја следи ли некој @sara.roxanne ? Многу добар профил за шминка и skincare.
     
    Последна измена: 3 април 2020
    На Skorpija25 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.635
    Допаѓања:
    4.456
    Пол:
    Женски
    Ај уште еднаш да ти цитирам што пишав
    Не судам кој како се облака или однесува , на профилов нејзин освен цицки и гз јас друго не видов , и прва асоцијација ми е дека е иста ко тие ефтините старлети низ светов што се пробиваат преку голотија.

    Голотијата може да биде со вкус , пример Дита Вон Тис
    [​IMG]

    Женава зрачи со сексипил и тоа е превкусно , права пин - ап дама , нешто што сељанкава пробува да го долови ама воопшто не и оди од рака и изгледа ко да излегла од нискобуџетен порнич.

    Јас сум за еманципација на жените , право на избор , ама се со вкус ,оваа и таквите ко неа далеку се од дами со вкус. Можеш да бидеш
    јебозовна
    и закопчана до грло
     
    На kim.k, enia22, ohlalalala и 3 други им се допаѓа ова.
  19. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Прочитај уште еднаш што сум напишала и после тоа зборувај. Кажав дека ова е само мислење и дека девојката не значи дека е таква ако јас кажувам дека е бидејки не ја познавам. Ова мислење го базирав на тоа како се облекува и се што постира бидејки ја следам повеќе време. И да, ќе го пазам дечкото. Незнаат да се бранат тие од вакви генијалки како неа хаха
    Малце calm down, све е ова тука мислења, скоро ништо не е како тоа што зборуваме, затоа само кажав дека изгледа дека е таква но не тврдам дека е. Плус тоа дека ќе “сака да оди со дечкото” не значи дека дечкото ќе сака да оди со неа ако тоа би се случило во некој нереален свет хахаха
    Ајде поздрав
     
  20. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.180
    Што се 'инста-блогерки'?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.