Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

 1. M.laDy

  M.laDy Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2010
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  754
  Пол:
  Женски
  https://www.instagram.com/selmakiblog/ Девојкава се вика Селма и заедно со дечко и имаат баш интересни комбинации. Последно ставаа слики од ексурзија низ Европа и имаа стварно добри фотки и комбинации :)
   
  На S.W.A.G, BoaVista, SunnyGirl2 и 3 други им се допаѓа ова.
 2. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.559
  Допаѓања:
  247.699
  Пол:
  Женски
  Оваа ми е нај антипатично суштество на инста од наши простори.Сноб и ништо повеќе
   
  На *Amethyst*, SofiMar_ и Dust им се допаѓа ова.
 3. Rebecca_R

  Rebecca_R Популарен член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2016
  Пораки:
  2.453
  Допаѓања:
  54.050
  Пол:
  Женски
  Леле цурава е во Бијонси-стајл, ама неуспешно. Од фотографии со големо бремено меше, симпатични ми се оние на плажа, ама со некоја марама или наметка.
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. toogood

  toogood Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2014
  Пораки:
  2.126
  Допаѓања:
  12.280
  • Ве молиме пишувајте на кирилица
  Извинете што ви ја нарушувам забавата , но ова мене повеќе ми личи на порнографија него на некои блогерки кои што сакаат да ни покажат нешто, било тоа да е мода или што и да е.

  Што е ова напучени усти (кој мислам дека си отидоа оддамна од мода), натртени , скршени барбики , со сите атрибути на порно ѕвезди. Ова е непристојност со кулминација на гнаса. Тотално погрешно разбирање на блогерање.

  Има една девојка која ми искочи на google како најпозната хрватска блогерка. Девојкава е со македонско презиме, а можда и не, но зоборт ми беше има што да се научи од нејзе.
  За тие што ги интересира патувања, малку vintage style, вкусни благца,.....
  Ако некој очекува вулгарности ич да не отвара тоа таму го нема.

  http://www.guerrillagirl.net/

  Мене ми е омилена , јас си ја следам. :inlove:
   
  Последна измена од модератор: 2 мај 2017
  На parksey, Bridget, referentka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 5. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.794
  Допаѓања:
  36.549
  Пол:
  Машки
  https://www.instagram.com/nyanelebajoa/
  Јас ја следам девојкава. Летоска ставаше ептен интересни слики од одморот, па ја заследив. Сега повеќе прави реклами на производи за коса. Ама убавка е. :lol:
   
 6. ToksycznaReakcja

  ToksycznaReakcja Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2016
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  1.438
  Оваа ми е поим за елеганција, женственост и убавина.
  Македонски блогерки/инстаграмџики не познавам.
  Половина се голотии кои не би ги нарекла за блогерки/инстаграмиџки.
  https://www.instagram.com/micahgianneli/
   
 7. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  Како така собираат толку многу следачи хмм

  Таа голотија,невкусно. Бебето кој знае како че го фотографира ххх

  Инаку сакам да погледнам и јас и да коментирам за некоја наша т.е. македонка само што не знам кои се. Ваљда че научам од овде.
   
 8. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  16.493
  Пол:
  Женски
  Јас следам прилично голем број на инста блогерки, ама од кај нас овие што ги имате постирано ниту една не ја знам, ниту пак ме привлекува да ги заследам.
  Не сакам да звучам безобразно ама трудната девојка е се само модна инста блогерка не. Не знам што и викаат блиските, браво продолжи така?!

  Инаку еве ќе одвојам некои од балканскиве инста-блогерки.
  [​IMG]
  https://www.instagram.com/ana.yes.yes/
  Интересен стил има, убави фотографии покрај модните фотки + фотки од мачки и што сакате повеќе :D

  [​IMG]
  https://www.instagram.com/slakipalaki/
  Многу фотки од убави места, плус симпатичен стил eптен има, по мој вкус и фаворит ми е.
   
 9. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.798
  Пол:
  Женски
  Аххх инстаграм, одлична можност за да се истакнат девојките на кои им игра газето. На што личи тоа разголување и позирање за да изгледа дека има задник.
  Мене на ОЧАЈ невиден ми изгледа, па колку сака нека има лајкои, па и популарна нека е. Популарните инстаграмџики не шират добра порака. За мене инстаграм стана место на ловење на лесни девојки. Јас да сум машко и ако сакам за една вечер да си се олеснам некоја одма знам каде ќе нападнам.
  Штета за девојките што не си се ценат себеси и мислат дека се многу јаки што се местат во различни пози.
   
  На toogood и ToksycznaReakcja им се допаѓа ова.
 10. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  Јас преферирам странски инста блогерки, затоа што ретко која од нашите се истакнува со креативни и интересни фотографии. Повеќето инста блогерки се жив кичерај и на се личат освен на блогерки. Но секако има и некои кои што се издвојуваат.
  Мене многу ми се допаѓаат @jovanazuka и @ teonamango
  Јована има стварно одлични фотографии (мислам дека е и фотограф) и има доста необични и интересни комбинации и стварно изгледа светски.
  Теона пак живее во Лондон и поголемиот дел од фотографиите и се од Лондон, мене ептен ми е интересен нејзиниот профил има многу интересни фотографии, и интересни комбинации.

  И двете се блогерки и си имаат свои блогови.
   
 11. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  3.376
  Допаѓања:
  26.465
  Пол:
  Женски
  Девојкава ми е сограѓанка и е во многу голем филм. Комбинациите мене лично не ми се воопшто пријатни за око, ама устата морам да ја искоментирам, ваква е и пред да стане малку позната, од толку што ја прчи мислам дека и се има искривено. Ама сериозно.
   
  На joy1, blueeparadise и SofiMar_ им се допаѓа ова.
 12. eliesaab

  eliesaab Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2013
  Пораки:
  1.017
  Допаѓања:
  2.811
  Пол:
  Женски
  Многу наши таканаречени ‚‚блогерки‘‘ ми се кич и ни малку не ми привлекуваат внимание.На сликиве и претеруваат, некогаш толку се потенцира дека парчето шо го носат е ‚‚уникатно‘‘, па ми делува и ефтино.Не сакам да звучам хејтерски, ама едноставно не можат нашиве да се рамнат со странскиве.

  И не, не е само шминката, гардеробата.И некоја харизма треба да се има.
  Ги следам девојкиве:

  https://www.instagram.com/pollyvbartlett/?hl=en

  https://www.instagram.com/wethepeoplestyle/?hl=en

  https://www.instagram.com/collagevintage/?hl=en

  Едноставен стил, а сепак впечатлив.
   
  На Acka22 и SofiMar_ им се допаѓа ова.
 13. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  51.802
  Пол:
  Женски
  Една од блогерките од Струмица со сестра и за матурска.
  Според мене ова е претеризам, ко за на бал облечени.

  IMG_9655.PNG IMG_9654.PNG
   
  На realGirl му/ѝ се допаѓа ова.
 14. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.280
  Пол:
  Женски
  Што ги гледам струмичанкиве за матура мислам дека сите беа како за на red carpet облечени. Една не видов нормална и скромно облечена.
   
  Последна измена: 21 мај 2017
  На Someonespecial, Tinushka, Dadusicka и 3 други им се допаѓа ова.
 15. visit

  visit Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  7
  Ovie da ne zalutale malku so stilot,ne znam kako bi go definirala a i premnogu kicesto deluvaat.Da ne procitav deka e maturski stajling ke pomislev deka se sliki od karnevalot.
   
  На Traveler91 и Dadusicka им се допаѓа ова.
 16. Momichka

  Momichka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  1.900
  Допаѓања:
  6.279
  Пол:
  Женски
  На Acka22 и joy1 им се допаѓа ова.
 17. SofiMar_

  SofiMar_ Популарен член

  Се зачлени на:
  5 октомври 2016
  Пораки:
  1.892
  Допаѓања:
  51.802
  Пол:
  Женски
  Е ова е веке различно. :)
  Девојчето е преубаво и има многу добар стил на облекување.

  http://instagram.com/dgjurovska
   
  На Oleeenka, Someonespecial, P.S.love и 2 други им се допаѓа ова.
 18. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  16.493
  Пол:
  Женски
 19. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  На candy.cane и Petra777 им се допаѓа ова.
 20. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.190
  Допаѓања:
  16.493
  Пол:
  Женски
  Биле социјални инфлуенстери во Македонија
   
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.