1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Може сум. Ако ги следиш тие со “животни профили” коментирај ги нив конкретно без да ги коментираш тие што се занимават со мода како “прчли, смешни, и досадни”. Ако не си љубител на модни блогерки скокни ги модните блогерки и коментирај си за твоите таму што си ги следиш од таа категорија што ја сакаш.
    Peace out
     
  2. Maro87

    Maro87 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2013
    Пораки:
    1.357
    Допаѓања:
    5.398
    Пол:
    Женски
    Нема потреба за животните да коментирам, ова е за инста блогерки. Не е направено и за останато нешто што не се само луѓе. И само одговорив на прашањето, инаку дека не ги следам ниту коментирам овде. Ова ми е еве трет коментар, втор на тебе што ти реплицирам. Не се наметнувам каде не следам нешто и да зборам. Поздрав..
     
  3. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Види, мене ми е сеедно дали ти ќе коментираш три пати или сто. Што сакаш може да коментираш, нити јас нити било кој ќе ти забрани. Но ти самата кажуваш дека ова е за Инста блогерки, а самата коментираше цел хејт реферат за сите тие Инста блогерки и плус не си ги ни следела и плус друга категорија искоментира што нема везе со ова тука хаха. Јас тоа и ти пишав на првиот реплај. Мене не ми беше тоа увредливо или сл. Беше смешно затоа што на оваа тема некако се истите пак истите сме и веќе се знаеме на еден начин. Додека тебе прв пат те гледам на темата и некако ми привлече внимание да ти реплицирам и јас бидејки мислењето ти беше скроз аут и не на место. Коментираш на јавен сајт така да биди спремна дека не на секого ќе му се допадне твоето мислење и дека не е крај на свет да ти реплицира некој со не согласност. Поздрав
     
  4. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.535
    Допаѓања:
    28.742
    Пол:
    Женски
    Мене повеќето од овие блогеркиве ми се исти, до пред некое време мислев оние александра ш, маринела, ксенија и ана дека се истата личност, зошто буквално истите слики ко да ги ставаат, и слични ефекти, и слични аутфити. Мене не ми се по вкус, и не ги следам. Ископирани сликите скроз од светски познати блогерки, ништо ново, убаво ниту креативно не нудат.

    Ангела ја знам од средно уште кога беше во манекенските води, не ја следам, ама ми изгледа колку толку океј. Елена Грнчарова сега ја отворив прв пат, гледам наводно соработува со revolve, ако е вистина така, браво, се пробила колку толку значи. Ама, не би ја следела искрено. Теона Манго ми е океј, ко за тинејџери има фин стил, има убави слики, се труди. Со Јанева се следиме, ја знам уште од времето на hi5, има некоја дарба за социјални мрежи :D Малку претерува некогаш со ефектите од lightroom, ама истото го прават и повеќето светски блогерки. Majestic пробува да биде поedgy, алтернативна. Ама ми се допаѓа само од аспект на фотографија, за која што секако самата не е заслужна, има вработено личност за тоа. Многу меша во оутфитите, и ретко кога и испаѓа естетски убаво. За оваа Никица немав ни слушнато, нема ни да коментирам.

    Што мислите за kikaaveiro? Покрупна девојка со едукативни видеа и теми на инстаграм покрај нели модни некои фотографии.

    Katzzia ми ја препорачаа пред некој ден, има стварно убави постови за skin care, би рекла дека е успешен инста блогер.
     
    На Believe.in му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.802
    Допаѓања:
    6.308
    Пол:
    Женски
    Веќе и споделуваат дека копираат фотографии (facepalm)
     
    На Believe.in му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    Кика ми е многу одбивна, ја следев некое време и ја одследив. Можеби се труди и опфаќа некои теми, за кои незнам колку е стручна да зборува, но како појава не ми се допаѓа. Ок е тоа што се прифаќа покрупна и го пренесува, ама не мора по гаки да е сликана за да докаже колку се прифаќа себеси.
    Katzzia не знам која е, како е поточно напишана?
     
    На Skorpija25 и Sunset Flower им се допаѓа ова.
  7. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
  8. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    307
    Допаѓања:
    622
    Пол:
    Женски
    На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Oceany

    Oceany Нов член

    Се зачлени на:
    6 април 2020
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Девојки, а што мислите гледам никој не ја спомнал Maryse Jolene? Преубава девојка, ептен со стил она и Ангела Георгиева највеќе ми се допаѓаат....
     
  10. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.029
    Допаѓања:
    26.540
    Дека си бе женска? Одма профили тука, self promotion. Што ја прави јавна фаца Марис ( или како и да се чита). Има албум, емисија, глумено во филм?
     
    На Annoma му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Lovebug01

    Lovebug01 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2020
    Пораки:
    3.401
    Допаѓања:
    8.661
    Пол:
    Женски
    Јас ја дознав кога се прослави со интервјуто за измислената манекенка Бјанка Мизел од Бекстејџ ако се сеќавате :D Уште се смеам кога ќе се сетам на сите тие девојки кои 'ја познаваа' манекенката и кои сакаа да одат по нејзини стапки :drunk:

    Кика авеиро не ја следам, еднаш ја слушав на игтв, антипатична ми е некако.

    Александра Маџестик исто не ја пратам, одбивна ми е и многу лигава. Не ми е сфатлив некако нејзиниот стил што го има, а мислам и дека има мнооогу купени следачи.

    Од сите спомнати погоре, сите едно време ги пратев, па ги отследив зошто ми станаа досадни. Сите едно те исто рекламираа, исто се облекуваат, сите се експерти за козметика и шминка и слично.

    Од инста блогери пратам само кулинарски профили и неколку од мајките кои ми се онака интересни како моја фитнес мама, иако некогаш и она ми е напорна што става многу стори, али реално само она секогаш има нешто интересно да каже, бидејќи не живее тука, па ми е интересно како го пренесува менталитетот и начинот на живот во Украина.
     
    Последна измена: 6 април 2020
  12. Regina.Phalange

    Regina.Phalange Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2020
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    1.400
    Пол:
    Женски
    Кога почнаа сите на тик ток? Пропуштив нешто или е сеуште релативно cringy и за деца?
     
  13. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    katzzia и magnolia.glamur ми се омилени за skin care. Од двете научив многу.
     
    На soffce, Mariangel и Glowy им се допаѓа ова.
  14. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.588
    Допаѓања:
    23.028
    Пол:
    Женски


    Кattzia е профилот со две tt, и е бр. 1 за skin care совети.
     
    На Mariangel и Believe.in им се допаѓа ова.
  15. BellaCaca

    BellaCaca Активен член

    Се зачлени на:
    23 август 2019
    Пораки:
    25
    Допаѓања:
    104
    Колку се само прости не можам да ги слушам Шијакоска и Ксенија и стилот им е катастрофа....
    А што се па они подобри од Maryse Jolene Annа Stojanova и другите wanna be блогерки?
     
    На Sunset Flower му/ѝ се допаѓа ова.
  16. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Вака ќе ти кажам. Иако не сум фан на Шијакоска и Депостовска. Нив две се модни блогерки какви сака нека се, битно се во таа категорија. Додека тие две што ги напомена не се баш за оваа тема. Едната е Content Creator и Модел. Додека другата ти е насочена кон фитнес и фитнес тренер. Плус немат тие модно блогерски фактор, едноставно имат став на некои моделчиња wannabe. Мене ми се ок но далеку се од Модни блогерки и сл.
     
  17. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Maryse, преглупа.
     
    На Trxmx, Annoma и Emilija97mk им се допаѓа ова.
  18. Dennings

    Dennings Популарен член

    Се зачлени на:
    18 септември 2013
    Пораки:
    373
    Допаѓања:
    2.735
    Пол:
    Женски
    Кика Авеиро ја пратев и ми беше интересна еден период.
    Не знам што и се случи ама кога почна со играњето по гаќи на огледало,и некои толку детски постови, ми се одмили.
    Не ми се допаѓа што почна да дава стручни совети на секоја можна тема .
    Воопшто не е стручна ни за психологија,ни за ментално здравје, а на секоја тема има нешто да каже. Разбирам да сака да сподели свое мислење,но дава некакви совети,а речникот и е на толку ниско ниво кога збори за овие теми да делува како да се потсмева.
    Не, не и не.
    Треба да си се држи до темите со коишто почна, плас сајз,самодоверба итн.
    Вака делува многу незрело и детски.
     
    На ana-girl, Believe.in, Emilija97mk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  19. Sunset Flower

    Sunset Flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2019
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    155

    Број 1 Елена Грнчарова - порано не ја имав сфатено во контекстот но девојката алал нека и е, не се замара со ефтини бутичиња и си ја знај цената дека вреди! А не да прима од локални бутичиња и бутки све и свашта
    Под 2 би ја сместила Маринела - во фазон на мода едноставна и елегантна
    Под 3 Ангела Г. - мода што е океј и би ја носела секаде, но е мн монотона и изгледа како да има лажен живот на инстаграм , не е своја мн внимава
    Под 4 Никица има супер фотки ми се допаѓаат а стилот е нормален
    Под 5 Теона Манго дава добри совети и интересна ми е а стилот како се да и стои 2 броја поголемо
    Под 6 Ана Ристова - не се облекува лошо баш има убави комбос ама мн е антипатик!
    Под 7 Ксенија - порано пред година имаше кул слики, комбинации ама сега све и свашта меша ужас !!!
    Под 8 Шијакоска - нула од мода и нула од цел плакар на неа облечен, продава трикови на мали деца до 11 год
    Под 9 Александра ми е препреантипатик !
     
    На Believe.in и AleksandarMaxи92 им се допаѓа ова.
  20. Anie93

    Anie93 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 јули 2016
    Пораки:
    2.800
    Допаѓања:
    12.102
    Пол:
    Женски
    прееска случајно ја видов на тик ток кај другарка... која е причината зошто е плус сајз? знаете ли? дали има кажано на инста некогаш не ја следам прееска прв пат ја видов
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.