Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

 1. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.426
  Допаѓања:
  3.563
  Пол:
  Женски
  Муко моја (facepalm)
   
  На teressa, joy1, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
 2. teteks

  teteks Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2017
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  785
 3. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  10.424
  Допаѓања:
  115.902
  Пол:
  Женски
 4. PreciousDiamond

  PreciousDiamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  @littleblackboots

  IMG_20170714_102854.png

  @theblondmacaron

  IMG_20170714_102828.png

  @vivaluxuryblog

  IMG_20170714_102917.png

  @simgesa

  IMG_20170714_103749.png

  @amrezy

  IMG_20170714_103813.png
   
 5. CrAzZyYy

  CrAzZyYy Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2011
  Пораки:
  421
  Допаѓања:
  843
  Пол:
  Женски
  Не е лоша, но ништо посебно
  IMG_0697.PNG IMG_0696.PNG IMG_0695.PNG
   
 6. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  Имаше некоја од феминките многу убави фотки со храна и рецепти.
  Сакам да ја заследам.Ама ич не ми текнуе ако ли беше
   
 7. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.280
  Пол:
  Женски
  Chocolateykitchen
   
  На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
 9. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  1.813
  Допаѓања:
  47.280
  Пол:
  Женски
  На marchi-cool му/ѝ се допаѓа ова.
 10. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  Kako добиваат толку мн.следачи? :^)
   
 11. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
  И мене ме интересирa
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  На CrAzZyYy му/ѝ се допаѓа ова.
 13. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
  Имаше една фитнес модел или тренер не знам што е. Дали српско хрватски збореше не знам
  Ми ја нема од инста.

  Имаше коса бела до рамена права. Таа темен тен и убави заби воеднп реклама правеше за некој забар.

  Не сум сигурна дали е Ди(а)јана..

  Може некој знае?
   
 14. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
  избришан и е. Има таа и друг профил со исхрана
  Screenshot_20180309-222514.png на тој профил го има следново објавено
  Screenshot_20180309-222508.png
   
  На SunnyGirl2 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. SunnyGirl2

  SunnyGirl2 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2012
  Пораки:
  4.619
  Допаѓања:
  5.326
 16. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
  не овој профил и е со исхрана но има добри рецепти
   
 17. marchi-cool

  marchi-cool Популарен член

  Се зачлени на:
  23 април 2017
  Пораки:
  5.293
  Допаѓања:
  10.633
  Пол:
  Женски
  @SunnyGirl2 еве уште еден профил на инстаграм јас долго го следам има добри вежби
  Screenshot_20180310-014921.png
   
  На eliesaab и SunnyGirl2 им се допаѓа ова.
 18. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  4.087
  Пол:
  Женски
  Што мислете за македонските модни блогерки како пример таа Ксенија? Мене ми се многу смешни
   
  На maaraa96 и didisi им се допаѓа ова.
 19. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  6.819
  Незнам за другите ама оваа Ксенија ми е многу глупа. Ми беше комшика кога бевме студентки, колку очајно изгледаше по дома, а промовира мода и убавина. Со пластични, селски влечки по дома, косата ја миеше само за сликање инаку со денови ја гледав со мрсна коса и подочанци. По пижами се шеташе цел ден. И незнае да збори за друго освен за шминки...

  Ја отследив, зошто знам каква е во реалноста, може тие што не ја знаат лично може да ги прелаже со перфектните фотографии, ама мене тешко.
  П.С. дали и блогерките се сметаат за јавни личности?
   
  На sleepingbeauty, maaraa96, Wild.Cat96 и 4 други им се допаѓа ова.
 20. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  14.737
  Пол:
  Женски
  Александра Шијакоска ми е тешка сељанка во пакет со Ксенија.
   
  На IvanaMinaj, Sunset Flower, sleepingbeauty и 9 други им се допаѓа ова.