1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Ја не познајем никакве македонске блогерице, освен онаа Јанева што се рекламира само и заследува-отследува од демек некој фанпејџ. :D
    Али ако се такви, среќа и што не ги знам.
     
    На Dance88 и IvanaMinaj им се допаѓа ова.
  2. Chanell*

    Chanell* Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2016
    Пораки:
    4.389
    Допаѓања:
    32.797
    Пол:
    Женски
    Е зошто бе?
    Мене па само она ми се свиѓа,само неа ја следам.
    Баш ми е природна:)
     
    На Rose96, marty 0102, smajlii и 3 други им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Немам ништо против ама онака не можам да ја смислам ми изгледа како се со сила да се облака така и се форсира дека е модерна. Мене барем од никад не ме привлекувал тој стил на облекување,се облакам мене како ми е најубаво.Ама со сакоата и каишите го претераа досадни се
     
    На IvanaMinaj, Quincy и Macito007 им се допаѓа ова.
  4. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    А иначе од блогерка подразбирам жена со стил, став и требаат многу пари за тоа не позејмеш алишта од вам од онам да ги рекламираш божем покажеш дека имаш повеке од 4000 следачи и ајде одма модел и блогер, треба вистински марки а не фејк баленсиага патики и фејк како на Ксенија Balmain влечките од по 500 денара што се продаваат
     
    На IvanaMinaj, piglet1, MissAlena и 7 други им се допаѓа ова.
  5. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Мене Ксенија ми е катастрофа, не ми се допаѓа стилот на облекување, пробува да копира светски модни блогерки и некои нивни аутфити и притоа изгледа смешно, фотографиите и се ништо посебно, кога веќе се одлучила да биде блогерка треба повеќе да се труди, знам многу девојки кои не се блогерки и имаат каде каде поубави фотографии. Исто и оваа Александра не ми се допаѓа, ретко која комбинација и е ок, повеќето се кич за мене. Мене најмногу ме нервира кај неа што не знае да се изрази и да склопува реченици (и Ксенија исто) како што треба и цело време изиграва жртва, само кажува како таа немала пари, од ништо правела нешто, купувала само ефтина облека итн итн...Искрено македонски блогерки и нема многу, повеќето се слаб обид. Од наши блогерски кои ги следам и ми се допаѓаат, и имаат нешто корисно и интересно да кажат ми се Азизе, Ангела Георгива мислам или така некако, Јована Зука и Теона Манго. Јанева има убави слики али е пренапорна и рекламира се и сешто.
     
    На IvanaMinaj, Sunset Flower, MissAlena и 3 други им се допаѓа ова.
  6. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ангела Георгиева многу симпатично,убаво девојче интересна ми е да ја гледам :)
     
    На AthenaAsamiya, IvanaMinaj, The Saturdays и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    За Ксенија Деспотоска зборите? :?:
     
  8. Blue.Sky

    Blue.Sky Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2013
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    11.403
    Пол:
    Женски
    Да
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Calla

    Calla Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2011
    Пораки:
    508
    Допаѓања:
    1.479
    И Ксенија и Шијакоска имаат преубави фотографии (како композиција) , и иако ни мене можеби не ми се допаѓаат некои комбинации, имаат одличен сенс за мода и баш се креативни. Почнале од хоби, епа мислам за нивните год. баш се успешни.
     
    На Rose96, Feminka22, lovemme и 10 други им се допаѓа ова.
  10. Macito007

    Macito007 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2017
    Пораки:
    536
    Допаѓања:
    2.484
    Пол:
    Женски

    Ксенија според мене е многу подобра во тоа што го прави од Шијакоска. Вторава некако многу се форсира да направи "нешто" но не и оди баш.
    Сваќам да си во тек на модата но ,тоа не значи да копираш само без да гледаш дали тоа парче воошто и ти одговара .


    Не ги следам ни двете али морав да коментирам :D
     
  11. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Според мене, кај двете и Ксенија и Александра страшно ме нервира тоа шо изгледаат неверојатно прости :^) навистина многу лошо се изразуваат, не знаат една реченица да склопат и состават, греота е да ги слушаш звучат глупаво(facepalm) па и грешки прават во пишување, тоа ми е страшно.. немам ништо против девојките баш добро што од ништо стигнале до тука и го прават тоа што го сакаат ама на она МОРА да поработат
    Инаку за блогерство и стил, Ксенија ми е најлоша и најнедефинирана, стилот воопшто не ми се свиѓа , само колку да облечи нешто па макар и да нема смисла и да е пренатрупано, целиот профил и нема никаква тематика ни смисла и често објавува глупости.. од Шијакоска стилот повеќе ми се допаѓа има убави комбинации и има поубав концепт на слики и идеи, и за разлика од Ксенија која на моменти ме нервира, Шијакоска ми е мила, скромна и воспитана, ми се допаѓа тоа што е многу реална и искрена и отворено зборува за се на нејзиниот профил и многу се поврзува со фановите
    Од друга страна Ангела Ѓоргиева ми изгледа и звучи баш дамски, девојката е многу убава и отмена, преубаво и културно зборува, да ти е мерак да ја слушаш.. исто така има многу убав минималистички стил, ми се допаѓа тоа што профилот и има неколку теми и се држи кон тоа, не објавува се и сешто.. единствено нешто што не ме бендисува кај неа е тоа што некако ми изгледа ладно т.е не ми е доволно поврзана со публиката и фановите
    Други што ги знам се Ана Ристова, но не ја следам бидеќи воопшто не ми се допаѓаат сликите и ефектите прејаки што ги става на нив, но девојката ми е преубава и е многу мила скромна и културна
    За Сања Стојановска немам многу да кажам освен дека заслужува многу повеќе следбеници и фанови, девојката има најубав профил, идеи и фотографии од сите горе наведени блогерки
    Јанева не ми се допаѓа, што е тоа на секое што праи follow unfollow, на тој начин собира следбеници а не споре д тоа дали на некого ќе му се допадне содржината или не(facepalm) толку од мене на оваа тема други не ни знам
     
    На IvanaMinaj, Wild.Cat96, Skorpija25 и 5 други им се допаѓа ова.
  12. MamacitaBuena

    MamacitaBuena Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2017
    Пораки:
    1.449
    Допаѓања:
    25.397
    Пол:
    Женски
    Елена има 25 години.Баш ми се допаѓа мене,ептен е природна и го има сенсот за правење добри фотографии,природна е и пред апарат,знае како,не е ко кај некои вештачки и насила.
    Успат,има една типка амааа ептен онака згодна и убава и ја мислам што не и текне нејзе да биде вака инфлуенсер и блогерка.Еве ја,Ружица се вика
    20184198_261104124390288_5340108035127771136_n.jpg
    30085665_2216760101888191_5020075157020999680_n.jpg
     
    На Skorpija25 и Makedonski Faci им се допаѓа ова.
  13. Gornn

    Gornn Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2019
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    1.440
    Па и Љупка е ултра богата па е инфлуенсерка
     
  14. cimparka

    cimparka Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2018
    Пораки:
    199
    Допаѓања:
    997
    Пол:
    Женски
    Со оглед што Ружица ја знам од дете, не знам од каде ви е информацијата дека е богата. Воопшто не е.
     
  15. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.701
    Допаѓања:
    14.242
    Пол:
    Женски
    Истото го помислив, ама ај не е јавна фаца па да не изнесувам приватни работи.
    А инаку навистина е убава и СЕКОГАШ средена.
     
    На CrazyGirl15, nextredstyle и cimparka им се допаѓа ова.
  16. wannaBeMomma

    wannaBeMomma Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 декември 2013
    Пораки:
    8.027
    Допаѓања:
    40.193
    Епа како тогаш љупка е јавна личност?
     
    На Wild.Cat96, Tajnaotrovna, lovemme и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. ohlalalala

    ohlalalala Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 октомври 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    3.292
    Пол:
    Женски
    (facepalm) Screenshot_20190819-193014.png
     
    На Emilija97mk, Kimberly11, christinnn и 5 други им се допаѓа ова.
  18. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.244
    Не ја следам, но типкава мене ми е згодна. За позата, имам видено слични, па и многу поексплицитни од светски јавни фаци и никому ништо, најчесто за нив има позитивни коментари.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.076
    Допаѓања:
    6.637
    Пол:
    Женски
    Згодна ама ми изгледа на ефтина спонзоруша

    Ми се допаѓа Stylish by marinela ако некој ја знае спонтана девојка со стил и став на дам а не напучена во уста,
     
    Последна измена од модератор: 20 август 2019
    На IvanaMinaj му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    569
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Што мислите за ивона јовановиќ?
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.