Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

 1. calliope

  calliope Популарен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2011
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  15.573
  Пол:
  Женски
  Ја не познајем никакве македонске блогерице, освен онаа Јанева што се рекламира само и заследува-отследува од демек некој фанпејџ. :D
  Али ако се такви, среќа и што не ги знам.
   
  На IvanaMinaj му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Chanell*

  Chanell* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  2.813
  Допаѓања:
  22.179
  Пол:
  Женски
  Е зошто бе?
  Мене па само она ми се свиѓа,само неа ја следам.
  Баш ми е природна:)
   
  На Rose96, marty 0102, smajlii и 3 други им се допаѓа ова.
 3. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  14.738
  Пол:
  Женски
  Немам ништо против ама онака не можам да ја смислам ми изгледа како се со сила да се облака така и се форсира дека е модерна. Мене барем од никад не ме привлекувал тој стил на облекување,се облакам мене како ми е најубаво.Ама со сакоата и каишите го претераа досадни се
   
  На IvanaMinaj, Quincy и Macito007 им се допаѓа ова.
 4. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  4.087
  Пол:
  Женски
  А иначе од блогерка подразбирам жена со стил, став и требаат многу пари за тоа не позејмеш алишта од вам од онам да ги рекламираш божем покажеш дека имаш повеке од 4000 следачи и ајде одма модел и блогер, треба вистински марки а не фејк баленсиага патики и фејк како на Ксенија Balmain влечките од по 500 денара што се продаваат
   
  На IvanaMinaj, piglet1, MissAlena и 7 други им се допаѓа ова.
 5. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  Мене Ксенија ми е катастрофа, не ми се допаѓа стилот на облекување, пробува да копира светски модни блогерки и некои нивни аутфити и притоа изгледа смешно, фотографиите и се ништо посебно, кога веќе се одлучила да биде блогерка треба повеќе да се труди, знам многу девојки кои не се блогерки и имаат каде каде поубави фотографии. Исто и оваа Александра не ми се допаѓа, ретко која комбинација и е ок, повеќето се кич за мене. Мене најмногу ме нервира кај неа што не знае да се изрази и да склопува реченици (и Ксенија исто) како што треба и цело време изиграва жртва, само кажува како таа немала пари, од ништо правела нешто, купувала само ефтина облека итн итн...Искрено македонски блогерки и нема многу, повеќето се слаб обид. Од наши блогерски кои ги следам и ми се допаѓаат, и имаат нешто корисно и интересно да кажат ми се Азизе, Ангела Георгива мислам или така некако, Јована Зука и Теона Манго. Јанева има убави слики али е пренапорна и рекламира се и сешто.
   
  На IvanaMinaj, Sunset Flower, MissAlena и 3 други им се допаѓа ова.
 6. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.097
  Допаѓања:
  14.738
  Пол:
  Женски
  Ангела Георгиева многу симпатично,убаво девојче интересна ми е да ја гледам :)
   
  На AthenaAsamiya, IvanaMinaj, The Saturdays и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.524
  Допаѓања:
  23.216
  Пол:
  Женски
  За Ксенија Деспотоска зборите? :?:
   
 8. Blue.Sky

  Blue.Sky Популарен член

  Се зачлени на:
  8 август 2013
  Пораки:
  631
  Допаѓања:
  8.075
  Пол:
  Женски
  Да
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Calla

  Calla Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 август 2011
  Пораки:
  388
  Допаѓања:
  843
  И Ксенија и Шијакоска имаат преубави фотографии (како композиција) , и иако ни мене можеби не ми се допаѓаат некои комбинации, имаат одличен сенс за мода и баш се креативни. Почнале од хоби, епа мислам за нивните год. баш се успешни.
   
  На Rose96, Feminka22, lovemme и 10 други им се допаѓа ова.
 10. Macito007

  Macito007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2017
  Пораки:
  445
  Допаѓања:
  2.300
  Пол:
  Женски

  Ксенија според мене е многу подобра во тоа што го прави од Шијакоска. Вторава некако многу се форсира да направи "нешто" но не и оди баш.
  Сваќам да си во тек на модата но ,тоа не значи да копираш само без да гледаш дали тоа парче воошто и ти одговара .


  Не ги следам ни двете али морав да коментирам :D
   
 11. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Според мене, кај двете и Ксенија и Александра страшно ме нервира тоа шо изгледаат неверојатно прости :^) навистина многу лошо се изразуваат, не знаат една реченица да склопат и состават, греота е да ги слушаш звучат глупаво(facepalm) па и грешки прават во пишување, тоа ми е страшно.. немам ништо против девојките баш добро што од ништо стигнале до тука и го прават тоа што го сакаат ама на она МОРА да поработат
  Инаку за блогерство и стил, Ксенија ми е најлоша и најнедефинирана, стилот воопшто не ми се свиѓа , само колку да облечи нешто па макар и да нема смисла и да е пренатрупано, целиот профил и нема никаква тематика ни смисла и често објавува глупости.. од Шијакоска стилот повеќе ми се допаѓа има убави комбинации и има поубав концепт на слики и идеи, и за разлика од Ксенија која на моменти ме нервира, Шијакоска ми е мила, скромна и воспитана, ми се допаѓа тоа што е многу реална и искрена и отворено зборува за се на нејзиниот профил и многу се поврзува со фановите
  Од друга страна Ангела Ѓоргиева ми изгледа и звучи баш дамски, девојката е многу убава и отмена, преубаво и културно зборува, да ти е мерак да ја слушаш.. исто така има многу убав минималистички стил, ми се допаѓа тоа што профилот и има неколку теми и се држи кон тоа, не објавува се и сешто.. единствено нешто што не ме бендисува кај неа е тоа што некако ми изгледа ладно т.е не ми е доволно поврзана со публиката и фановите
  Други што ги знам се Ана Ристова, но не ја следам бидеќи воопшто не ми се допаѓаат сликите и ефектите прејаки што ги става на нив, но девојката ми е преубава и е многу мила скромна и културна
  За Сања Стојановска немам многу да кажам освен дека заслужува многу повеќе следбеници и фанови, девојката има најубав профил, идеи и фотографии од сите горе наведени блогерки
  Јанева не ми се допаѓа, што е тоа на секое што праи follow unfollow, на тој начин собира следбеници а не споре д тоа дали на некого ќе му се допадне содржината или не(facepalm) толку од мене на оваа тема други не ни знам
   
  На IvanaMinaj, Wild.Cat96, Skorpija25 и 5 други им се допаѓа ова.
 12. MamacitaBuena

  MamacitaBuena Популарен член

  Се зачлени на:
  27 април 2017
  Пораки:
  1.416
  Допаѓања:
  24.985
  Пол:
  Женски
  Елена има 25 години.Баш ми се допаѓа мене,ептен е природна и го има сенсот за правење добри фотографии,природна е и пред апарат,знае како,не е ко кај некои вештачки и насила.
  Успат,има една типка амааа ептен онака згодна и убава и ја мислам што не и текне нејзе да биде вака инфлуенсер и блогерка.Еве ја,Ружица се вика
  20184198_261104124390288_5340108035127771136_n.jpg
  30085665_2216760101888191_5020075157020999680_n.jpg
   
  На Skorpija25 и Makedonski Faci им се допаѓа ова.
 13. Gornn

  Gornn Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 мај 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  561
  Па и Љупка е ултра богата па е инфлуенсерка
   
 14. cimparka

  cimparka Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2018
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  937
  Пол:
  Женски
  Со оглед што Ружица ја знам од дете, не знам од каде ви е информацијата дека е богата. Воопшто не е.
   
 15. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.011
  Допаѓања:
  12.097
  Пол:
  Женски
  Истото го помислив, ама ај не е јавна фаца па да не изнесувам приватни работи.
  А инаку навистина е убава и СЕКОГАШ средена.
   
  На CrazyGirl15, nextredstyle и cimparka им се допаѓа ова.
 16. wannaBeMomma

  wannaBeMomma Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 декември 2013
  Пораки:
  6.489
  Допаѓања:
  34.345
  Епа како тогаш љупка е јавна личност?
   
  На Wild.Cat96, Tajnaotrovna, lovemme и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.526
  Пол:
  Женски
  (facepalm) Screenshot_20190819-193014.png
   
  На Emilija97mk, Kimberly11, christinnn и 5 други им се допаѓа ова.
 18. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  11.022
  Не ја следам, но типкава мене ми е згодна. За позата, имам видено слични, па и многу поексплицитни од светски јавни фаци и никому ништо, најчесто за нив има позитивни коментари.
   
  На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.023
  Допаѓања:
  4.087
  Пол:
  Женски
  Згодна ама ми изгледа на ефтина спонзоруша

  Ми се допаѓа Stylish by marinela ако некој ја знае спонтана девојка со стил и став на дам а не напучена во уста,
   
  Последна измена од модератор: 20 август 2019
  На IvanaMinaj му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Што мислите за ивона јовановиќ?