Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

 1. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  3.153
  Пол:
  Женски
  Мене ми излезе нејзина слика пред некој ден
  Која е девојкава? На бааги ситуирана ми изгледа
   
 2. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Ана Ристова порано ја следев но вчера го загуби цело мое почитување со тоа како враќаше на коментари кои укажуваја на грешка во нејзината фотографија. Беше крајно безобразна не можам да ги најдам коментарите за да ги објавам овде бидејќи ги избришала.
   
 3. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  Видов и јас, другарка ми го прати сторито каде кажува дека ја напаѓале, што се деси?
   
  На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Што враќаше? Баш ме интересира
   
 5. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Taa objavi slika kade sto knigata e naopaku i mnogu dusi i posocija deka e taka i taa mnogu bezobrazno mu vrakase na site namesto da reci da naopaku e oti site komemtari bea takvi taa vrakase jas ako sakam ke ja slikam kako so ke mi tekni drug komentar vie ne me ni sledite a odma komentirate so knigata naopaku bila , sekoj so mu iskomentira za slikata go navrede i koga i napisaja deka gi vrega ljubitelite na knigi ovaj komentar najgolem vpecatok mi ostavi napisa: Za vas citatatelote ova kniga nema da bidi svrtena kje si se slikam kako sakam so odnopaku knigi i takvi slicni raboti mnogu bezobrazno napisano. A za storito so go objavi od devojceto drugarka mi mi kazvase deka mu napisala jas ako sakam ke brisam komentari vie so mene se zamarate jas sakav da e naopaku ke te tuzam za porakata i ne znam uste kolku raboti a na story se pikazva mnogu fina i kulturna

  ^^^
   
  Последна измена од модератор: 27 август 2019
  На cresa-jagoda, Emilija97mk и Wild.Cat96 им се допаѓа ова.
 6. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  о боже, колку не знаат само да се носат со критика...
   
  На eliesaab, candy.cane, MeckaCia и 3 други им се допаѓа ова.
 7. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Se soglasuvam... ako se nafakja da e blogerka treba da znaj deka nema da ima samo pozitivni reakcii od lugjeto i da znae da se nosi so kritikite
   
 8. Gabrielle...

  Gabrielle... Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Дечки, мечка страв мене не страв
  Не е блог, само инста профил е, и не е мода, повеќе сакам да е со слики од патувања. Ова е мојот инста профил @__gabrielle______ , и би ми значело ако ми дадете feedback, како ви изгледа.
  Критиките се добредојдени.
  Фала ви однапред.
   
 9. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  3.153
  Пол:
  Женски
  Супер! Продолжи вака со сликите само мој предлог можеш повеќе да ги уредуваш, во контраст на боите и чистината на сликите
  Инаку ТОП !
   
  На Gabrielle... му/ѝ се допаѓа ова.
 10. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.388
  Допаѓања:
  48.297
  Пол:
  Женски
  Супер е, те заследив.

  Размисли да си го смениш username-от во нешто со помалку долни црти и симболи, вака е скоро невозможно некој да те најде освен ако не го копира истото. :)
   
  На kikin, Gabrielle..., cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Mnogu mi se dopaga super e slozuvam so @crimson za usernameot a se drugo e top
   
  На Gabrielle... и crimson им се допаѓа ова.
 12. Gabrielle...

  Gabrielle... Активен член

  Се зачлени на:
  15 јули 2019
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  57
  Пол:
  Женски
  Леле, фала ви многу за фидбекот. Да за долните црти знам..треба да се посветам да најдам некое посреќно решение
  Инаку со мобилен сликани сликите и во најголем дел тоа влијае на чистотата (претпоставувам).
  Фала уште еднаш
   
  На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
 13. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Ајде да ја активираме оваа тема Мислам дека заслужува повеќе од 5 страни. Има многу за зборување за нашите така наречени “инста блогерки” хаха
   
 14. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  Јас искрено не следам многу наши инста блогерки, ретко која да ми се допадне и да споделува нешто корисно, некако повеќе ми се допааѓаат странски. Од нашите знам неколку што ми искачаат на инстаграм посебно оние што те заледуваат и после одма одследуваат....

  Ако следете некоја интересна блогерка, напишете тука :)
   
  На eliesaab, The Saturdays и AleksandarMaxи92 им се допаѓа ова.
 15. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  И ја исто, поише следам странски а од нашиве следам неколку онака иако скоро сите ми се тежок фалш и копија на странските блогерки. Има една Стајлиш бај Маринела и Александра Шијакоска.. антипатични ми се некако и на сила блогерки се форсират да бидат
   
  На eliesaab, marchi-cool и The Saturdays им се допаѓа ова.
 16. The Saturdays

  The Saturdays Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2015
  Пораки:
  304
  Допаѓања:
  395
  Пол:
  Женски
  Имам слушнато дека на Маринела следбеници се лажни, а и може да се примети има над 50 000 следбеници а сликите и имаат по 1000 лајкови. Александра и мене ми е антипатична, но ја сметам за најуспешна блогерка од Македонија има многу убави слики и за разлика од Маринела има вистински следбеници.
   
 17. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.960
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ви се антипатични,но нели ствар на вукс и сл. Мене баш ми е мило што успеале, конкретно ги следам Ангела, Софија и Александра ( Александра прв пат ја видов во тиее емисите кај Сергеј). Се гледа дека се трудат девојките, па зошто и да не успеат. Можеме само да замислуваме колку труд па и финансиски средства треба за тоа. А во нашава држава и да си во нешто успешен е голем плус, зошто одма те плукаат и не знам што, навистина некои корисни работи може да најдете, не се само сликите, местата и облеката.
   
  На Mantub и Skorpija25 им се допаѓа ова.
 18. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  3.153
  Пол:
  Женски
  Не антипатични, него недефинирани блогерки
  Александра и Ксенија поготово, и двете се трудат но изгледа како да не знаат каде тераат.
  Немаат некој стил онака да воодушевува, ги гледаш еден ден носат рокерска облека, а другиот се пицнале во цветен фустан, третиот ден во бизнис одело
  Ангела Ѓоргиева многу ми се свиѓа, се гледа моделското во неа, знае да позира, знае да зборува и како нај едуцирана ми е во тој дел

  А за Маринела, дали купени следбеници или не, девојката си гази
  Незз која е, што работи за да си го дозволи луксузот кој го има...
   
  На IvanaMinaj, Wild.Cat96, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 19. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.794
  Допаѓања:
  36.549
  Пол:
  Машки
  Дајте да видам, врска немам за кои зборите. :lol:
   
  На Dadusicka му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Carolin.

  Carolin. Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2014
  Пораки:
  595
  Допаѓања:
  10.960
  Пол:
  Женски

  Отварај инста одма, скоро се се презиме име или име презиме:D
   
  На Ketchup му/ѝ се допаѓа ова.