Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

 1. h.ope

  h.ope Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2013
  Пораки:
  20
  Допаѓања:
  62
  Не знам дали се прави на телефон, ама има туторијалс како се едитира на мобилен па секој да се снајде. Искрено јас од неа многу научив, за некои основни едити посебно. Нејзините игтв ми биле многу корисни. Некогаш и мал едит многу менува на сликата
   
  На Emilija97mk, Blue.Sky, ohlalalala и 2 други им се допаѓа ова.
 2. ohlalalala

  ohlalalala Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2018
  Пораки:
  398
  Допаѓања:
  2.526
  Пол:
  Женски
  А какво мислење имате за @jovana.trajkovskaaa?

  Воопшто нема добри фотографии нити контент.
  Како со сила да се слика и рекламира нешто безврска.:|
  Ја следев кратко време и ја отследив, не ми фаќа око.:shake:

  Стилот пак и е...очобол.

  Добро од кај никнаа "блогеркиве" ја не знам, да се чудиш.:wasntme:
   
  На CindyAnn и fateful им се допаѓа ова.
 3. fateful

  fateful Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Sandra.mateska
  Профилот те остава без зборови
   
  На Regina.Phalange, Ketchup и Beauty1etc им се допаѓа ова.
 4. Shery

  Shery Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.571
  Допаѓања:
  3.153
  Пол:
  Женски
  Девојкава можеби е прошетана, ама сликите не воодушевуваат. Претерано позирање и некои слики дури и се премногу сексуални
   
 5. Ladybug2436

  Ladybug2436 Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  310
  Пол:
  Женски
  Мене лично не ме интересираат профили на македонки што живеат во странство. Можеби се убави, но повеќе сакам да ги следам нашите бидејќи на тој начин можам да најдам интересни производи, парчиња облека или др што има кај нас.
   
  На dankee и redhead им се допаѓа ова.
 6. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.734
  Допаѓања:
  28.680
  Пол:
  Женски
  Мене моментално од нашите модни блогерки фаворит ми е @Marysejolene. Девојчето е прекрасно, ненападно, а сепак многу впечатливо. Сликите и се топ, она преубава, презентира комбинации кои се ок и можат да се носат и во real life, не само за слика, сторињата и се добри исто. Сума сумарум некако најкомплетна ми е. Она и Ангела Ѓоргиева исто.
   
  На 1209, Carpe_Diem, Beauty1etc и 5 други им се допаѓа ова.
 7. Frestonia

  Frestonia Активен член

  Се зачлени на:
  20 април 2020
  Пораки:
  33
  Допаѓања:
  40
  Исто марисе и lifeofbeti ми се топ овај период
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  И @valerijaprespanoska многу ми се допаѓа. Убава, згодна, знае да се нашминка убаво а и можам да се замислам да носам некоја од комбинациите што ги презентира.
   
  На ohlalalala и Emilija97mk им се допаѓа ова.
 9. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.734
  Допаѓања:
  28.680
  Пол:
  Женски
  Оууу @jovana.trajkovskaaa, кај ги наоѓате значи ,,блогеркиве,, :D
  Кога мислиш дека Енна е ,,врвот,, во блогерството, ја отвараш Јована и остануваш вака :x
  Морав да едитирам, го разгледав цел профил на Јована и чудно ми е што иде у обратна насока. Обично секоја блогерка почнува со подпросечни слики, па како навлегува во блогерските води сликите се се подобри и имаат поента. Кај оваа е обратно. Во постарите слики и ќе најдеш нешто ок (бар не толку вулгарно), али во последните, благо речено катастрофа. Се на се, лошо.
   
  Последна измена: 6 јуни 2020
  На Lima24, Angie1432, CindyAnn и 4 други им се допаѓа ова.
 10. fateful

  fateful Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Абе каква Јована каква Ена.. Погледнеѕе го ова
  Screenshot_20200606_154101_com.instagram.android.jpg Screenshot_20200606_154048_com.instagram.android.jpg Screenshot_20200606_154101_com.instagram.android.jpg Screenshot_20200606_154048_com.instagram.android.jpg
   
  На 1209, candy.cane, Carpe_Diem и 17 други им се допаѓа ова.
 11. thequeen95

  thequeen95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2016
  Пораки:
  1.115
  Допаѓања:
  4.279
  Пол:
  Женски
  На simoncelicius, ohlalalala и Dream-Girl им се допаѓа ова.
 12. fateful

  fateful Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  217
  Пол:
  Женски
  Зашто кичерај сметате за блогерка не ми е јасно
   

  Прикачени фајлови:

  На candy.cane, Femini girl, Angie1432 и 3 други им се допаѓа ова.
 13. rainbow_bb

  rainbow_bb Активен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2020
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  97
  интересен лик е marysejolene, но не дај боже да отвориш по сторињата или постовите каде зборува. кринџ од глупоќа.
   
  На candy.cane, enia22 и soffce им се допаѓа ова.
 14. Beauty1etc

  Beauty1etc Активен член

  Се зачлени на:
  2 мај 2020
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  78
  Пол:
  Женски
  На fateful му/ѝ се допаѓа ова.
 15. soffce

  soffce Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2017
  Пораки:
  288
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  не е блогерка, али да дефинитивно преубави слики (y)тип топ е
   
  На fateful му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Emilija97mk

  Emilija97mk Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2015
  Пораки:
  264
  Допаѓања:
  257
  Пол:
  Женски
  Дајте предлог за некои блогерки кои ставаат healty recipes и такви работи, нешто како @snestorovskaa ?:)
   
  На ohlalalala му/ѝ се допаѓа ова.
 17. lackygirl

  lackygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  3.647
  Допаѓања:
  12.290
  Пол:
  Женски
  Само 2, 3 следам омилена ми е Александра Шијакоска :)
   
 18. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  @anamarijas.kitchen мислам е потпишана, кај неа можат да се најдат поздрави рецепти.
   
  На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
 19. raww

  raww Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2014
  Пораки:
  484
  Допаѓања:
  1.731
  @dragana_fitlife една од омилените ми е
   
  На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Sunset Flower

  Sunset Flower Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2019
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  150
  Healthy_corner_mk