Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

 1. Ketchup

  Ketchup Horn of the Deer Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  4.795
  Допаѓања:
  36.549
  Пол:
  Машки
  Ксенија е интересна. Ангела е убава девојка, ама тој пастелен филтер на сликите сите научија како да го прават. Гледам има професионален фотограф, нека измислат нешто ново.
  Маринела e скроз досадна.

  Другиве не можам да ги најдам.
   
  На AleksandarMaxи92 и The Saturdays им се допаѓа ова.
 2. Hellobeautiful

  Hellobeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2012
  Пораки:
  1.345
  Допаѓања:
  9.569
  Пол:
  Женски
  Ги следам Ангела, Софија и Антонија Локвенец. Најомилена ми е Антонија и во изглед, и во стил и во сето она што го прави. Видеата на Ангела на јутуб а и нејзините сториња ми се супер а Софија ми е онака ако немаат ништо ново тие две одам кај неа :D.
   
 3. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  За Маринела прв пат слушам , баш ја отворив има многу следбеници а до сега нигде ја немам видено, што е чудно кога има веќе толку многу следачи...Ксенија и Александра ми се смешни да не речам и прости, мноогу не знаат да се изразуваат, нон стоп прават граматички и печатни грешки што мене лично ми смета а и како што кажа членката погоре немаат дефиниран стил, пробуваат нешто но не знаат што пробуваат. Инаку да не бидам грешно сфатена, секоја им чест за трудот што го вложуваат на сите. Мене од нашиве најмногу ми се свиѓаат Ангела и Теона, некако најприродни ми се, интересни содржини споделуваат, убаво се изразуваат и стилот нивни се поклопува со мојот. Теона особено ја следам за патувања, често патува и споделува добри совети.
   
  На Sunset Flower, AleksandarMaxи92 и The Saturdays им се допаѓа ова.
 4. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Јас ја следам Елена Грнчарова во последно време, сорсботува со најдобрите врвни брендови а воедно и се следи со Големи јавни фаци и брендови. Само таа и Зорана Од Србија соработуват со Револв како амбасадорки а по милиони блогерки се тепат за тоа. Ми е добра и Ксенија иако премногу старски се облекува.
   
 5. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  леле таа Елена во кој тешки филмови е тоа е страшно нешто. Братучетка моја има свој приватен бизнис и на инстаграм и пиша во дм нејзниот менаџер :lol::lol::lol: као мислиш Киара Ферањи е..баш убаво се изнасмеавме. Иначе мене не ми е ништо посебна, ни на изглед ни во стил, а ако веќе соработува со толку познати брендови може да се потруди поубави фотографии да објавува..
   
  На Slatkish255, Astrum.Obtutus и Leat им се допаѓа ова.
 6. Ubavka D

  Ubavka D Активен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Mn mi e gajle pa za niv hahah , ne mi se bitni nema oni shto da mi kazat vo zivotot
   
 7. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.729
  Допаѓања:
  7.635
  Кога ќе видам вакви мислења како твоиве, значи се каам тука што сум се родила. Прво, на форумов, кога си се зачленила сигурно не си прочитала, пошто не читаш, дека се пишува со македонска поддршка или кирилица. Мислењево ти е како на чат да си го напишала.
  Скоро сите наши блогерки или било кои се обидуваат да пишуваат и пишуваат со македонска поддршка, ама нели они немаат што да кажат.
  Не ги следи, нека не те интересираат. Има на формумов еден куп категории кои ќе те интересираат.
   
  На Carolin. и AleksandarMaxи92 им се допаѓа ова.
 8. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Твое мислење е ова, но за да се изнасмееш за нешто вакво.. ноу комент..
   
 9. Sunset Flower

  Sunset Flower Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2019
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  150
  Тотално би се сложила со тебе, Ангела ми е врв , ситуиарана елегантна, преубаво литературно зборува, се гледа дека е интелигентна , знае како да се однесува , внимава што зборува исто така и Теона манго ми е фаворит. Девојчето е навистина соодветна за оваа работа што ја нарекуваат , делува мила ведра нежна ,и си ја знае патеката по која што чекори,исто како Ангела. Додека пак Шијакоска и Деспотоска тоа ти е не знаат ни сами кај одат , што им е целта, двете се придернуваат на стори ( сега брзо ги заследив ) некултурно се однесуваат , не знаат да пишуваат правилно, зборовите кои што ги користат постојано се премногу ниски , пискотници, ааааа што ми стигна или пак ксенија што значии значии, преубавооо препрепре може да се виде тоа и од видеата како некое девојче што сега ја учи азбуката, Мое мислење за оваа наша Македонија ако сака некој да биде блогер или слично треба најпрво да биде пример модел за тоа каква порака испраќа на светот. Треба да бидат едуцирани личности кои правилно го владеат македонскиот јазик,затоа што премногу деца и тинејџери ги следат и тоа е еден многу лош пример за нашето општество и каде нашите деца ќе растат и што порака добиваат од истакнати блогерки со премногу следбеници а всушност не знаат да се изразат и да пишуваат...
   
  На SM12, Ladybug98, glosipgirl и 6 други им се допаѓа ова.
 10. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Се согласувам милион проценти! Се на место кажано! И ја исто неможам да ги сфатам Ксенија и таа Шијакоска бидејки тие некако виделе нешто но не до виделе и сега копи паст се исто пак исто. Ефекти, старски стилови 95% од сликите, речник нула. Додека Ангела Горгиева, Елена Грнчарова и Антонија Ликвенец ми се најврвни кога се работи за модерен блогер во мала држава како Македонија.
   
  На Emilija97mk и Sunset Flower им се допаѓа ова.
 11. Sunset Flower

  Sunset Flower Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2019
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  150
  Би сакала да слушнам ваше мислење на оваа тема и што мислите дали блогерството ќе стане животна заработка како во странските земји, бидејќи секојдневно гледам профили кои што се трудат се повеќе да добијат лајкови,фоловерски, ставајќи секаква содржина , давајќки го цел живот на тацна што мислите вие..
   
 12. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Мислам дека кај нас сеуште не е развиено блогерството како во странство. Прво затоа што сме мала држава и странските фирми не знаат за нас. Чест на исклучоците кои соработуваат со такви фирми, но сепак се малку.
  Сметам првичната идеја на девојките кога сакаат да започнат со оваа работа е дека ке заработат многу пари на ,,лесен’’ начин, а немаат во предвид дека се ова е сложен процес. Како и секоја друга работа треба мнооогу да се вложува. Почетоците се тешки, сигурно еден период на почетокот нема да можеш да заработуваш, тоа може да трае и со години. Најбитно од се е во себе да го имаш тој X фактор. Да имаш нешто што ке те одвојува од другите. Да имаш некоја насока во која ке ти се одвива влогот (во смисол да не ставаш се и сешто) пример lifestyle блог, travel итн...
  Од Македонските блогерки можам да ја издвојам Јанева, Антонија Локвенец, Миа Арабаџиева, Теона Манго...
  Од странски има повеќе што ги следам како Xenia Adonts, Caro Daur, Tamara, Zorannah, Dunja Jovanic...

  Се надевам дека за неколку години ке биде добро развиена оваа работа бидејки имаме девојки кои стварно вредат и треба да им се исплати трудот!
   
  На Sunset Flower му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Sunset Flower

  Sunset Flower Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2019
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  150
  Дечки шо мислите за шијакоска гледам мн мн е изфорсирана..
   
 14. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Она ми е све исто пак исто, копира две познати блогерки со истите ефекти и концепти.. дур пробува и со тие старскиве фустани иако тие две блогерки кои ги копира носат брендови као шо треба.. ( Бај д веј Anna Johnson & Camila Coelho ) нив си ги копира девојчето :)
   
  На Wild.Cat96 и Sunset Flower им се допаѓа ова.
 15. Wild.Cat96

  Wild.Cat96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 март 2014
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  720
  Комплетно се согласувам. Искрено не знам што толку им се допаѓа на луѓето и што толку ја лајкуваат. Нема никаква креативност во фотографиите (во смисла ништо ново, се е копирање на некоја друга блогерка или фотографија од инстаграм/пинтерест), а воедно нема ништо паметно да каже.
   
  На Sunset Flower му/ѝ се допаѓа ова.
 16. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  У суштина повеќе ја лајкуват мали девојчиња кои не се разбират од мода и современа блогерка. Или општо ја лајкуват луѓе шо немат врска од high level fashion blogger. Е со тоа таа си прави филм и се замислува дека е боља од сите, а у суштина соработува со најмизерните бутици и фирми, и нејзе се гледа дека и е тоа голем успех да соработува со македонски пропаднати инвестиции и јако е шо таа мисли дека соработува со најдобрите хаха а има девојки од Македонија кои соработуват со некои од најдобрите брендови во светот но не се експонират.
   
  На The Saturdays и Sunset Flower им се допаѓа ова.
 17. Sunset Flower

  Sunset Flower Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2019
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  150
  Пред неколку денови ја заприметив ( во живо ја видов првпат) во сити мол купуваше од зара, жалам што не ја сликнав.Облечена беше катакатакатастрофално, со шатени чорапи,бели патики а волнени чорапи, фармерки 3/4 блуза дебела ,над него блејзер и над тоа нешо као додаено мини корсет= као да паднале од небо све ми боје лепо стое , лапаше(буквално) некоја кифла како најголем преживувач и шмакач и паѓаа трошки и сусам и упорно одеше, ја отвараше ЛУЃЕ ЦЕЛАА УСТАА И ЦЕЛА ХРАНА И СЕ ГЛЕДАШЕ ДОДЕКА ОДИ, верувајте ми се згади..и потоа таа ќе ти е инфлуенсер? Па какви девојки,жени има милина да ти е да ги гледаш...
   
  Последна измена од модератор: 17 ноември 2019
  На buba4e89, The Saturdays, Wild.Cat96 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Баш тоа ми беше поентава.. не велам дека не се труди но она е пре умислена и во тежок некој си “блогерски” филм, а у суштина е карактерно тешка селанка и има некоја среќа шо следачите и лајкувачите нејзини по се изгледа дека освен неа немат видено друга блогерка како треба навистина да изгледа и шо да носи. Знам дека не секој има буџет и среќа да носи само брендови но тоа е поентава на блогерките.
   
  Последна измена од модератор: 17 ноември 2019
  На Emilija97mk, Wild.Cat96 и Sunset Flower им се допаѓа ова.
 19. Sunset Flower

  Sunset Flower Активен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2019
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  150
  Па јас каде што работам во ск таа имаше пишано за соработка, бараше маил од сопственикот ама он не ја сакаше зашо ко му прати таа insights виде дека ја следат од 13 до 17 најмн и не беше компетентна и таа започна да кажува како ќе ни го качела рејтингот 50% и дека сакала 10% од добивката. Шефот наш =
   
  Последна измена од модератор: 17 ноември 2019
 20. AleksandarMaxи92

  AleksandarMaxи92 Активен член

  Се зачлени на:
  31 август 2019
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  456
  Пол:
  Женски
  Баш така.. јас гледам дека следачите и се прилично млади девојчиња кои се гледа дека немат појма од мода и поимот “добра блогерка”. Она се форсира сама низ портали да ја пишат као Александра Шијакоска нашата најдобра блогерка и слично, и младите толку чекат..
   
  Последна измена од модератор: 17 ноември 2019
  На Sunset Flower му/ѝ се допаѓа ова.