1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Дискутирaјте зa мoдa ,сликa ,кoмбинaции привaтен живoт и oгoвaрaње,привaтни слики, вaдење прљaв веш не е дoзвoленo!
    Прoдoлжете сo дискусијaтa
     
    На mime87 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Кои други интересни блогерки ги познавате или следите низ социјални медии? Значи зборуваме за блогерки кои соработуват со брендови а не за девојки кои онака се сликат само и се сметат за блогерки..
     
    На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Sunset Flower

    Sunset Flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2019
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    155
    Бојана нушкова, тачкаста мара
     
  4. Amellie13

    Amellie13 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 јануари 2017
    Пораки:
    3.617
    Допаѓања:
    52.405
    Пол:
    Женски
    Следам неколку, но Јанева ми е најинтересна. Ми се допаѓа стилот на облекување и како ги склопува фотографиите со убави ефекти. Плус само нејзините сториња ги гледам и ми се интересни, кај другите ми се на мјут оти обично ме нервира кога некој става по 12345 сториња дневно.
     
  5. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Јанева е пре едноставна, едносмерна, и како другарките нејзини Шијакоска и Деспотивска, досадна.. тие се далеку подобри од неа но ништо посебно не се ниту тие. Општо мислење е дека ми е пре досадна Јанева и таа као блогерка шо рекламира таму незнам шо, никогаш не би ме мотивирала или инспирирала да купам нешто или да се облечам како што таа би се облекла.. мое мислење е ова да се разбереме хаха
     
    На AngelFaced, Sunset Flower и Roksifoksi им се допаѓа ова.
  6. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    Ne sakam da se mesam vo vakvi razgovori no osekam kako da imam potreba sega bidejki Sijakovska e moja sograganka.
    Jas kolku sto znam zivee vo gradot devojkata i kolku sto znam zivee vo normalno semejstvo od sredna klasa,kako poveketo od nas.
    Mislam deka e krajno ne vkusno da se komentira za finansiskata sostojba na bilo koe semejstvo ili za nejziniot prifaten zivot,sekoj ima pravo da bidi vo vrska so koj sto mu dusa saka i da go zivee svojot zivot kako saka.
    Nikoj od nas ne e sovrsen neli?.
    Toa sto mozam jas da go zabelezam kaj nea e deka se trudi i e navistina posvetena na svojata rabota(ako moze da se narece taka).;)
     
    На Blackandwhite123, Juicy, Lostinparadise и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Јас никогаш не сум ја понижила да ја исмејам дека е сиромашна и слично. Повеќе пати нагласив дека не знам ништо за неа и дека имам слушнато дека е од Битола некаде и се друго шо сум слушнала кажав дека не тврдам дека е точно и сигурно. Никој неможе да знае подобро за неа од неа. Нагласив дека не сум нејзин фан бидејки некој имаше пишувано за неа и бараше мислење кој шо мисли за Шијакоска и слично. Општо темава е за тоа, некогаш ќе прашаш од кај е и која е девојката бидејки е како јавна фаца и нон стоп е на некој сајт и не секогаш на порталите е ставена за мода. Повеќе пати е ставена и како јавна личност и “најдобра мак. блогерка”, е сеа коа ќе читаш така секоја недела за неа, ќе те заинтересира која е и шо е надвор и од блогерството. И да е од село, и да живее во село, не е смешно ниту понижно. Мој родител е од село и тоа не е срамно. Премногу ги следам нашите блогерки и затоа премногу се трудам да ги сфатам и бар да им дадам почит и респект шо се трудат иако не се ништо посебно, но бар се трудат. Не е дамо Шијакоска, сите до една. Но ете, на пример, уредник на еден Портал е мој пријател, и самата Шијакоска го плаќа да ја пишува како најдобрата македонска блогерка. Тоа е нешто што не го почитувам. Тоа е на сила пикање. Тоа не те прави поуспешна од другите. Ок е, снајди се па живеј, ете си плаќала, но поентава ми е друга.. Ќе биде подобра ако се потруди нешто поголемо да прави, нешто надвор од Македонија, не за џабе Зорана, Дуња, Анастасија, Лејла сите од Србија станале светски блогерки. Сигурно тоа не го направиле работејќи за најмизерните Македонски брендови и да си плаќат да ги пишува као најдобри блогерки. Ете 2 години слика само за македонски брендови, доби македонска публика, платформа и се. Но изгледа овој левел и е задоволен а сепак се експонира као блогерка којзнае каква маестрална.
     
    На Sunset Flower му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Мене Јанева ми беше многу по симпа порано, имаше убави и интересни слики. Но потоа почна да е прееенапорна, со сториња од типот: ќе оди на патување пола сториња се од хотелски доручек, потоа going on a road trip to Veles, за сите што ме прашавте што користам или од кај ми е (а да се кладиме никој не ја прашал). И почна се и сешто да рекламира и некако ми се одмили, а убаво си почна но тоа е тоа
     
    На Dzes88, SM12, pinkcloud и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. stranger2

    stranger2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Забележав никој ја нема спомнато Александра Трпевска (@majesticat). Јас само неа ја следам и многу ми се допаѓа. Има добар контент и изгледа како навистина добра личност. Ја следите ли вие?
     
  10. The Saturdays

    The Saturdays Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2015
    Пораки:
    694
    Допаѓања:
    1.886
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам за неа, сега ја посетив, делува како да не е од Македонија, има некои убави фотографии, но не ми е нешто уникатна и не ми се издвојува од другите.
     
  11. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Се согласувам. Ок е, но натинг спешл ат ол.
     
  12. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Убави слики има ама девојчето нема никаква харизма, барем јас таков впечаток имам.
     
    На Emilija97mk и The Saturdays им се допаѓа ова.
  13. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Точно! Она сака да изгледа некако ту сириаз и као независна од светот.. без емоција изгледа у главно.. као на сила да се слика без разлика шо има некој потенцијал
     
    На The Saturdays му/ѝ се допаѓа ова.
  14. stranger2

    stranger2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2016
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    147
    Пол:
    Женски
    Хм, па незнам. Можеби така изгледа на прв поглед. Јас лично мислам дека е супер. Ја сретнав и на една забава, многу беше фина.
     
  15. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Мене најмногу што ме интересира е кои блогерки од Македонија работат со странски брендови и дали воопшто имаме такви
     
  16. Ketchup

    Ketchup Член на тимот

    Се зачлени на:
    23 декември 2014
    Пораки:
    6.772
    Допаѓања:
    46.344
    @fabulousisfreedom, @teonamangо

    Марија e скроз high fashion и заслужува поголема препознатливост и платформа.
     
    На Rose96, Blue.Sky, crimson и 3 други им се допаѓа ова.
  17. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Ги видов сега, не ги знаев и двете, имам слушнато за Теона Манго и никогаш не ми има оставено некој си впечаток колку што зборуват другите.

    Од овие две далеку е подобра другата девојка иако прашањето ми беше дали има некоја што соработува со странски брендови, овие две имат по некоја слика и тоа гарант си ги имат купено производите и ги имат сликано и тагирано. И поише сликат гледам за Мак брендови.. така да за мене лично тоа е нула..

    Мислев на блогерки кои им пуштат добри брендови и компании продукти и производи.

    ПС : Немојте само со камења право, ова си е мое мислење, не значи дека секој го дели истото..
     
    На Sunset Flower му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    Теона соработува главно со странски и тоа големи брендови затоа што е често или живее не знам точно во Лондон, баш вчера покажуваше шминки што и ги пратиле од Pixi Beauty, пред некој ден имаше кампања за орео бисквитите иако е храна сепак е голем и познат бренд што е за поздрав.
     
    На Blue.Sky, Skorpija25 и Ketchup им се допаѓа ова.
  19. AleksandarMaxи92

    AleksandarMaxи92 Активен член

    Се зачлени на:
    31 август 2019
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    459
    Пол:
    Женски
    Супер, баш убаво! Се надевам ќе е по успешна во иднина, не само со 2/3 бренда да е и да и испраќат бисквити и шминки и слично..
     
  20. Wild.Cat96

    Wild.Cat96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2014
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    723
    па она колку што гледам заработува од тоа, секоја слика на која стои #ad е платена реклама. Во некое интервју кажа дека наплаќа од 100 евра нагоре по пост што не е воопшто малцеза Македонија. Во секој случај и само да и праќаат пр пакети е многу поголем успех кај нас од овие што рекламираат малски бутици и топшоп фенови.
     
    На Sunset Flower, AleksandarMaxи92 и Ketchup им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.