1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    Еве ви информација од прва рака, затоа што и јас ги рекламирав и Roja у многу други тоа време додека сеуште правев соработки.
    Тоа оди вака - Ме контактираше една маркетинг агенција, нема да ги именувам, која соработува со Анабела парфимерија, а преку нив и со Roja, Dior, Guerlain итн., и се задолжени за маркетинг преку блогерите. Даваат производот и се што трбаше е да се објават неколку слики. Толку. Не бевме платени ниту нешто слично, само добивав производи.

    Едит: Значи не не одбираа директно брендовите, туку маркетинг агенцијата. По кој критериум не знам, тој период немаше многу активни блогерки и им се допаѓаа сликите што им ги правев. Е после си откажавме љубов, тоа е друга приказна.
    :)
     
    Последна измена: 15 септември 2020
    На Skorpija25 и macka91 им се допаѓа ова.
  2. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.864
    Допаѓања:
    68.067
    Пол:
    Женски
    Имаат еден од 200, другото е се пепел. Може да добива спонзорства од некои мали фирми. Јас праќам исто парфеми на некои блогерки, не кај нас нормално. Ама за таков бренд јак да прати се сомневам.
     
  3. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.026
    Допаѓања:
    4.974
    Браво :)
    И јас би почнала со тоа искрено, само што јас не сум тип за пред камера, јас сакам да бидам агент на некој :$:D
     
  4. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    На почеток ми беше ептен убаво у рекламирав со кејф, ама со тек на време целиот тој концепт ми стана фејк, да рекламирам нешто дека е врвно, а не беше секогаш случај и не можев некако да лажам и да правам слики без љубов, не ми беше искрено и престанав со соработки.
     
    На simoncelicius, Rose96 и macka91 им се допаѓа ова.
  5. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.026
    Допаѓања:
    4.974
    Ова во МК?
     
  6. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    Да.
     
    На Shery му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.499
    Допаѓања:
    66.155
    Пол:
    Женски
    Како што гледам на профил и нема некои други соработки освен со Анабела парфимерија. Не ја следам, антипатична ми е.

    Антонија Локвенец ми беше многу ок и ја следев, ама во последно отече со self care, self love, и т.н. цел ден постира на пример за што јадела. Браво за тоа што се труди и ете направила нешто и се гледа дека е многу горда ама баш ме интересира дали некој ке и го купи.
     
    На Skorpija25, Hellobeautiful и fateful им се допаѓа ова.
  8. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.864
    Допаѓања:
    68.067
    Пол:
    Женски
    Ама ретки се такви како тебе што не прифаќаат колку само да добијат нешто. Кај нас стана панаѓур, све живо и диво се прифаќа, се рекламира и се е најубаво |(
     
    На Astrum.Obtutus, темјанушка, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Ladybug2436

    Ladybug2436 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    647
    Пол:
    Женски
    Мене не ми е јасно како јас и другарките што врска немаме од маркетинг лесно забележавме дека нејзините следачи се фејк, а "експертите" од маркетинг агенцијата не? Тоа само ми покажува колку лошо си ја вршат работата. Воедно не ја навредувам Маринела, девојката има океј слики но верувам дека има многу други блогерки со вистинска публика што многу повеќе ги заслужуваат овие соработки.
     
    На MandyLane му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Aneta92

    Aneta92 Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јуни 2016
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    2.809
    Пол:
    Женски
    Сакав да го кажам ова , ама ај да не бидам погрешно сфатена , затоа реков некој денар вишок. Инаку ако е блогерка треба да наоѓа локации да слика комбинации , а не дома ќе земам ќе се сликам и локацијата на плоштад ја отепа веќе . Беше на Малдиви и ок се убаво покажа убави места ама после 5 години (така е зборот ) уште да тупиш со истите слики многу е . Да не зборувам за сторињата кај што завива со кучето.
     
    На Shery и Ladybug2436 им се допаѓа ова.
  11. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.699
    Пол:
    Женски
    Ксенија раскинале?
     
  12. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    Леле Антонија...можам само да посакам и посакам среќа, ама јас лично никогаш, никогаш не би го купила ова што го креирала сега. Можда понатака ќе има подобри идеи.
     
    На Emilija97mk му/ѝ се допаѓа ова.
  13. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.691
    Допаѓања:
    24.174
    Пол:
    Женски
    Апсолутно. Такви пропусти има колку сакаш.
    Тоа и плус што сега инстаграм маркетингот стана повеќе квантитет отколку квалитет се само еден од многуте примери за тоа колку е инста фејк.
     
    На Ladybug2436 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Како што гледав на стори кај неа кажуваше дека имала многу побарувачка и самата била изненадена колку:x демек имала high expectations ама ова ги надминало и нив :D
    Не знам, навистина не знам кој се тие толку многу луѓе што би го купиле она (facepalm) никогаш, баш никогаш, чиста глупост е
    Да :)
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  15. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.699
    Пол:
    Женски
    Зоштоо?
     
    На Cutiepie1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Star_dust

    Star_dust Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2019
    Пораки:
    1.150
    Допаѓања:
    9.170
    Пол:
    Женски
    Ауу вистина раскинале.. А баш ми изгледаа супер заедно, мислев ептен е сериозна работата.
    Штета:smirk:
     
  17. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Не ја знам точно причината, но слушнав дека него почнало да му шета главчето:D
     
  18. Кена Рис

    Кена Рис Популарен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2017
    Пораки:
    920
    Допаѓања:
    4.951
    No hate - идејата и е добра, дизајнот е баш cosy и концептот equality на кој се стреми го поддржувам АМА цените и’ се далеку од прифатливи за секој џеб. Особено за парчиња за кои не знаеме ни каков квалитет имаат, ни дали се шиени некаде во Македонија или нарачани од AliExpress.
    Ништо лично кон Шијакоска, само сум малку скептична затоа што многу од блогеркиве извадија колекции на кои им лепат само етикети со лого и пумпаат цени до плафон, а станува збор за буквални партали. Не сакам ни да ги именувам дотичните.

    Ако пишуваш за Ангела Ѓорѓиева - се согласувам. Ја пратам и го следам тоа што го прави, ама според мене таа е само убаво лице за фотосесии и едиторијали. Нема некоја изразена харизма, ниту добар акцент. Нејзината насмевка ми е многу intimidating не знам зошто. Creepy.
    Наспроти неа пак, Шијакоска ми е секогаш природна, искрена и многу често ме насмева. Се гледа дека се труди многу околу нејзиниот feed. Посебно ми се свиѓа тоа што во последно време промовира патувања низ Македонија, за доста интересни места дознав токму од нејзиниот профил.

    Додека сум распишана да кажам и дека многу ме иритира она follow па unfollow од блогеркиве. И јас ги отследувам кога ќе видам дека ме отследиле :D Или она: followers 30k, follows 1. Смешно е бе, мислиш Ким Кардашијан е.
    Со некои блогерки се следиме и си лајкуваме и мислам дека така треба да функционираат сите кои се занимаваат со оваа ‘работа’, бидејќи сепак без тие следачи не би биле тоа што се.
     
    На Martince1554, Harper, AriLangdon и 9 други им се допаѓа ова.
  19. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.699
    Пол:
    Женски
    Штета:|
    Цел двор си го средија сами има стварно стори од пред и потоа место за седење трева све заедно направија. Ќе неможе девојчето у двор да искочи све на него ќе ја потсеќа :doh:
     
  20. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.341
    Допаѓања:
    20.891
    Пол:
    Женски
    Која цена и се парчињата на Шијакоска? Немам видено до сега.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.