1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.677
    Допаѓања:
    80.826
    Пол:
    Женски
    Мислам дека доволно беше со навредите @Frestonia.
    Доколку приметам дека дискусијата продолжи со истиве ниски удари, ќе следува бан од тема.

    Го оставив првото мислење вчера, најмногу за да се јават некои други како девојкиве што се приклучиле и да дадат аргументи зошто ова е погрешно и зошто НЕ се започнува дискусија вака на овој начин како што си направила ти.

    Но, мислам дека е доста. Ве замолувам да се вратите на мода и слични коментари затоа што темава е отворена во Мода и стил, не во Кафе-муабети па да има потреба да се вадат слушнати-недослушнати лични работи.
     
    На 1209, AriLangdon, Skorpija25 и 5 други им се допаѓа ова.
  2. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    2.886
    Борис ќе почне ли да прави некои смешки за брзо, или откога е со малата Локвенец, нема време за тие работи веќе?
     
    На tinka-mace и Emilija97mk им се допаѓа ова.
  3. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    2.760
    Пол:
    Женски
    Која му е девојка на Борис?

    И на мене ми недостасува, особено после сторино на Марта...(facepalm)
     
  4. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    2.886
    Антонија.
    Имаше порано некое видео заедно што го направија, немаат ништо јавно слики и слично, али ако ги следите двајцата, ептен е очигледно.
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    2.760
    Пол:
    Женски
    Ти благодарам за одговорот. Не го замислував со некоја како Антонија - прототип на хипи-дипи западњак, предозиран од self-help книги, што не може да каже една реченица без да го употреби зборот self-love, но ако се среќни... :D
     
    На pinkberry, Angie1432, tinka-mace и 5 други им се допаѓа ова.
  6. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    2.886
    Да, и мене ми е некако препаметен за нејзе. Судејќи по неговите видеа, нели.

    Али сепак, и тој е само машко. Девојката се утепа стегајќи ги стомачните и задникот, #bodygoals.
     
    На pinkberry, tinka-mace, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    2.760
    Пол:
    Женски
    Нека ми каже после некој дека изгледот привлекува, а карактерот задржува. :D

    Можеби има некоја длабочина надвор од тоа што го покажува на социјалните мрежи, но мала е веројатноста.Јас не би можела да сум со некој што, после напорен ден на работа, ќе ми каже дека треба да се грижам за себе повеќе, додека тој седи дома по цел ден и позира пред огледало.
     
    На Konfetka, Summerbaby, Ravena и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    2.886
    Може не бира човекот многу карактерно. :D

    Јас не би била со некој чиј единствен скил во животот му зависи од социјална мрежа, а содржината продавање магла.
    Ете за пример да земеме и од другите зборувани во темава. Шијакоска има колекција, Ангела има супер едитирани видеа, пак некаков скил и нешто што може да покажат покрај фоткањето. Оваа е тотално некако надвор од реалноста и ваљда куцка она што чита по книгите.
     
    На CoverGirl10 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. CoverGirl10

    CoverGirl10 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2010
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    2.760
    Пол:
    Женски
    Нели девојкава имаше некаков guidе поврзан со здрава исхрана и вежбање, нешто што Борис би го исмеал при други околности? :D

    Претпоставувам дека ѝ е ископиран од некаде зашто девојката не е квалификувана за давање на такви совети. А правописните и граматичките грешки под нејзините слики потврдуваат дека читањето е само за на Инстаграм.
     
    На Konfetka, Elence93, tinka-mace и 4 други им се допаѓа ова.
  10. moonlight-girl.55

    moonlight-girl.55 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    1.516
    Допаѓања:
    2.886
    Да, го продаваше до пред некое време. Мислам дека не беше баш за исхрана и вежбање, туку за целосен лајфстајл, медитации, организација на обврски, итн. Не знам сериозно кој би го купил тоа, кога имаш куп видеа на Јутјуб по пола саат кои можат истата проблематика да ти ја презентираат. Или веќе ако и било желба, нека било бесплатно, таа нема ни име, ни бренд за некој веднаш да дава пари за совети од нејзе.
    Затоа мислам дека малце лета со паметот, бар долгорочно не гледам како таа би заработувала од нејзините досегашни идеи.
     
    На simoncelicius, tinka-mace, Ingvild и 3 други им се допаѓа ова.
  11. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    666
    Допаѓања:
    1.773
    Целата идеа и не е толку лоша, лоша е што таа нема што да продаде. Нема образование,некоја конкретна работа па може да медитира 5 пати на ден и да вежба. Човек во обврски неможе да го изведе тоа. Еднаш бев еден ваков евент за животен стил и надграба на кој презентерот беше сопственик на компанија. И тој на крајот на презентацијата кажа: Ние сме овде бидејќи вие не сакате. И одма ја доловив поентата. Човекот сакаше да каже се додека има будали што ќе плаќаат и ни го полнат жебот ние ќе ви продаваме глупи идеали. И одтогаш никад више.Така има и средношколи што ова го купуваат.
     
    На Konfetka, simoncelicius, tinka-mace и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    20.888
    Пол:
    Женски
    Јанева понекогаш има толку неприродни пози и фаци на сликите што незгодно ми доаѓа да ги гледам.
    Пример сега на новово стори нешто за Орифлејм, толку без врска слика, зарем тешко беше во екранот да гледа?
    Вака како робот седната, поглед у даљину, ама битно реклама да удриме.
     
    На Emilija97mk, Doll000222 и rainbow_bb им се допаѓа ова.
  13. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.223
    Допаѓања:
    5.394
    Пол:
    Женски
    Оваа Антонија Локвенец да не му е ќерка или роднина на Хари Локвенец? Нетипично презиме, затоа.
     
  14. marchi-cool

    marchi-cool Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 април 2017
    Пораки:
    6.942
    Допаѓања:
    14.299
    Пол:
    Женски
    има само мајка мислам. Разведени им беа родителите. Имаше и сестра ама за жал почина. Не верувам мајка и (ако живеат сеуште заедно бидејќи веќе одамна се одделени од Кичево) не знае што се случува.
     
  15. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    кринџ ѝ е секој израз на лице и ми личи на елена живот со стил, which is not a compliment за една млада девојка. нема ни една природна слика, дури ни на тие кадешто се смее со заби. џабе естетиката и тоа што фидот ѝ е секогаш во тон и тематски.
     
    На Emilija97mk, tinka-mace, Doll000222 и 2 други им се допаѓа ова.
  16. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Ivonajo на сликите со јазикот у преден план е морничава
     
    На Angie1432, Emilija97mk, tinka-mace и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.824
    Допаѓања:
    6.352
    Пол:
    Женски
    Се врати :rofl::rofl::rofl::rofl:
     
    На Shery му/ѝ се допаѓа ова.
  18. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Антонија не е со Пујовски?
     
  19. sweetdevojka

    sweetdevojka Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2020
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    70
    Пол:
    Женски
    Искрено блогеркиве во Македонија не ги обожавам зашто не се ни слични на оние во сранство.Не може секоја девојка да стане блогерка(секако во Македонија тоа може).Блогерка треба да биде некоја девојка која што има свој стил,а не да копира нешто,и онаја која знае да ги изнесе нештата на модерен,креативен и културен начин,не како Марта вулгарно и гадно.Затоа една огромна 0 за Македонскиве блогерки.Сватете девојки дека не секоја ја бидува за таа работа.:)
     
    На Partylenna07, Frestonia, tinka-mace и 5 други им се допаѓа ова.
  20. wendy2

    wendy2 Популарен член

    Се зачлени на:
    17 август 2012
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    11.316
    Првпат ја отворив таа Марта.
    :puke:
    Прави реклама за некои налепници со слика во танга. :x(facepalm)
    Која е поентата да рекламираш производ за декорација, со натртен газ и танга до мишка?!

    И најжално е што има следачи.
     
    На Bitter-Sweet, edna_malecka, mssuniquee и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.