1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Dija

    Dija Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2018
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Што им е поентата и на марта и на антонија што зботат на англиски на стори :rofl::rofl:
     
    На Partylenna07, tinka-mace, edna_malecka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  2. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Марта се изјасни дека имала доста следачи од англиските говорни подрачја и поради тоа зборува на англиски. (facepalm):rofl: А за Антонија не знам, претпоставувам истото?
     
  3. SofiMar_

    SofiMar_ Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 октомври 2016
    Пораки:
    2.456
    Допаѓања:
    65.704
    Пол:
    Женски
    Имаат, како не. :D
     
    На Konfetka, GrimTheReaper, Elence93 и 14 други им се допаѓа ова.
  4. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.696
    Пол:
    Женски
    Дали со купени или аутофолоу, или без, они битно имале :rofl:
     
  5. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    571
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Не, одамна раскинаа, сега е со Борис.
    А btw неговиот доолгоочекуван comeback беше безвезе реално :D
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.563
    Допаѓања:
    8.182
    Пол:
    Женски
    Да ангела е на сликите и мене девојката ми е супер и на видеа и на слики. Она зборува за проблем со акните али тоа не значи дека секоја слика треба да е со кратери на лицето. Мн јасно дека ќе си ги среди за на профил.

    А ова фармерка мн ми падна смешно затоа што вчера постираше стори со прашање што сакате да ви снимам како да искомбинирате:
    1. Фармерки
    2. Црна ролка
    3. Капут
    4. Црни чизми мислам беа.
    Значи не знаеш што попрво да одбереш, јер како би знаела со што можеш капут да носиш, или ролка?
    И после тоа иде видео каде што покажала какп може да се комбинира тексас шорц :rofl:

    Јас ја сакам неа највеќе од сите овие нашиве ама некогаш стварно знае да затупи. Фармерка или тексас шорц со што и да ги облечеш нема да утнеш, дали со маица, кожна јакна, кошула, дукс, патики, чизми или штикли. Фармерка е не е не знам што.
     
    На Elence93, Frestonia и Skorpija25 им се допаѓа ова.
  7. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    571
    Допаѓања:
    539
    Пол:
    Женски
    Не сум ни јас фан на Марта, но нели му се чини на Борис веќе дека не е интересно да замара само со неа? Напнат е. Ако нема идеи и креативност за нови видеа нека не ја тупи веќе со исто. Btw, очи ми забоде коментарот од девојка му на неговото најново видео:
    4CDD02BA-7134-4972-BCFB-55FEEA406E40.jpeg
    Наменет секако за Марта, апропо сторињата од Борис од пред некој ден.
    Нели е свесна колку е дволична?:D Секој ден прва е да коментира за body positivity, love yourself, women power итн. и сега вакви коментари? Срамота.
     
    На Monsy, Scorpiongirl12, pinkberry и 21 други им се допаѓа ова.
  8. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    20.888
    Пол:
    Женски
    Screenshot_2020-12-03-15-49-37.png
    Научникот што живее во САД и работи за NASA, се' уште не прави разлика помеѓу then и than. :D
     
    На Stressed Out, pinkberry, Trxmx и 12 други им се допаѓа ова.
  9. @Iv

    @Iv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2019
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    230
    Пол:
    Женски
    Дали некој ги прати овие видеата што ги објавува Шијакоска предлог комбинации. Некако ептен извештачени видеата ми се, а ни една комбинација не би ја носела. Само неа ја пратам од т.н блогерки некогаш имаше добри комбинации сега некако се поретки ми се. Како се шо има да трупа на неа :?:
     
    На Bellis, poppie, Coachella и 6 други им се допаѓа ова.
  10. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    1.070
    Да баш сега отворив да видам зашо не ја следам одамна видета ги гледав сега двете и би ги опишала:
    • Жално, патетично, очајно, неприродно, како пластична кукла да е
    Ангела и Ксенија ми се врвот за видеа правење, ксенија не толку, но ангела и нема равен во светски рамки.
    Шијакоска зашо она нели нема видеа и мора да има и сопствен фотограф нели хаха. и ги имитира нив, особено ангела и ана ристова и она изваде видео во кујна нешто беше не ми се допаѓа ана но далеку е подобра од шијакоска, само не знаам заш нема соработки.
    Видета и комбинациите на Шијакоска не ми се воопшто убави, оние алишта и комбинации не би ги носела ни за по дома за по влечка парти ХАха. Ужас!!!!
    Не знам како и нудат понуди за соработки итн кога не знае да се облече.
    Напати Шијакоска ми личи на стар дедо од 90 години во последните месеци, нема елеганција, женственост итн, нема ниш.
    Омилена ми е Ксенчи моментално ми се допага некако позитивна ми е
     
    На simoncelicius, poppie, Emilija97mk и 2 други им се допаѓа ова.
  11. cherry89

    cherry89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    387
    Пол:
    Женски
    После толку време двоумење, јас конечно веќе и откажувам љубов на Јанева :D Речиси секој пост или стори и е или реклама за едни исти продавници, или giveaway, ретко да има некој свој убав, интересен пост. Секој втор ден постира reminders за да сме се пријавеле на giveaway (ако не си се пријавил на тој од вчера, пријави се и на тој од завчера). Мислам дека тие што сакале си се пријавиле уште првиот пат кога виделе, а ако го видам истото на стори по 100 пати не значи дека ќе се залетам одма :D Знам дека многу девојки обожаваат вакви ствари, така што ве разбирам ако не се согласувате со мене, ама мене лично целиот тој package ми пречи, премногу ми е нападно некако.
    А и штом почнаа кладилници и KFC да ги рекламираат, не знам што повеќе би можела да очекувам од нашиве блогерки... (bit dissapointed) :worried:
    Тука би ги одвоила само Ангела и Марис, иако и они си имаат свои маани, сепак многу ми е поубаво да гледам видео за како да се нашминкам или да си ја виткам косата, отколку како да се зачленам во Oriflame :inlove:
     
    На simoncelicius, poppie, Carolin. и 5 други им се допаѓа ова.
  12. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.362
    Допаѓања:
    10.092
    Пол:
    Женски
    Нема стил ниедна. Значи не е до брендови или слично, туку едноставно сите ми се еднолични. Еве пример @wethepeoplestyle - Jessie, па ѝ нема конкуренција, @pollyvsayer, @brittanyxavier итн. И сосема секоја од нив е уникатна. Или знаеш како да искомбинираш или не знаеш. Тоа е.
     
    На poppie, AriLangdon, tinka-mace и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. @Iv

    @Iv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2019
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    230
    Пол:
    Женски
    Се согласувам, немаат стил. Како само да чекаат да им се даде нешто гратис. Не им е ни битно шо е. Јас само Шијакоска ја следам и буквално се шо ќе и пратат нејзе и е супер. Немаат сенс нашиве. Не се ни трудаат, плаќаат за следачи, за лајкови, се копираат едни со други, нема ништо уникатно по што би се разликувале една од друга.
     
    На simoncelicius, poppie и AriLangdon им се допаѓа ова.
  14. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    19.201
    Пол:
    Женски
  15. @Iv

    @Iv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2019
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    230
    Пол:
    Женски
    Нив не ги следам. Од Ангела имам изгледано неколку видеа и океј ми е. А Ксенија не ја можам едноставно не ми се допаѓа на различна фреквенција сме.
     
    На poppie, Elence93 и fateful им се допаѓа ова.
  16. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    1.070
    да се надоврзам на шијакоска и праќаат супер ствари све, ама она неубаво ги комбинира и ти се одмилува тоа што го носи. имаа исти кожени панталони кафеава боја и она и ана и валерија само шијакоска ги износи као 90 год дедо видете кај другите.
     
    На simoncelicius, Emilija97mk и Glowy им се допаѓа ова.
  17. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.250
    Допаѓања:
    72.671
    Камо само тоа да беше грешно во реченицава. Целата е како на Google translate преведена. :D
    Да, разбирливо е што сака да каже, ама преводов е ептен буквален, а не баш правилен.
     
  18. @Iv

    @Iv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2019
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    230
    Пол:
    Женски
    Епа тоа е проблемот шо ги комбинира со од дедо и сакоата и пантолоните. И многу работи комбинира што не одат едно со друго.
     
    На Skorpija25 и Frestonia им се допаѓа ова.
  19. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.245
    Допаѓања:
    19.201
    Пол:
    Женски
    Оваа Марта Девилиш е симпатична да не става такви слики цело време од газови и цицки можеби ќе беше подобро.
     
    На edna_malecka, Glowy и redhead им се допаѓа ова.
  20. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    473
    Допаѓања:
    1.070
    А знае некој у што е поентата со натпреварот убавина и здравје?
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.