1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. rainbow_bb

    rainbow_bb Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 мај 2020
    Пораки:
    703
    Допаѓања:
    2.256
    поентата на видеото е “6 пара фармерки што мора да ги имате”, а скоро сите ги напикала во тоа чизмите да не може да им се види фитот. (facepalm) и зошто видео од 30 секунди ѝ оди дупло за да биде едноминутно видео? чиниш ќе видиш нешто повеќе, тоа истото се повторува.
     
    На Emilija97mk, Elence93 и @Iv им се допаѓа ова.
  2. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.339
    Допаѓања:
    90.415
    Пол:
    Женски
    Најдобро такво видео сум видела од Даниела.
    Шијакоска е без харизма, скроз непријатна за гледање и лошо и е едитирано.

    vercchyy ретко објавува ама има баш фини комбинации и нешто што секој од нас би можел да го носи.
     
    На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
  3. asdas

    asdas Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јули 2010
    Пораки:
    1.033
    Допаѓања:
    1.953
    Облекла индијанска перјаница на глава или нешто слично?
     
  4. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.860
    Допаѓања:
    6.433
    Пол:
    Женски
    Парчињата што ги добива Шијаковска се добри, секое засебно, но таа прави лоши комбинации, односно ќе нафрли некој детаљ што ја руши целата слика, дали некое палто, сако, чизми или некако ќе испика, завитка дел од облеката. И на видеата има добри комбинации, но ќе нафли некое сако неколку броеви поголемо, ќе ги напика пантолоните в чизми, кога е сосема непотребно и ништо од комбинацијата.
    Исто што е со видеото, зошто дупло го прави, секој гледа додека трае еднаш.
     
    На Emilija97mk, AriLangdon и Doll000222 им се допаѓа ова.
  5. Doll000222

    Doll000222 Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2020
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Речиси со сите мислења последниов период напишани се слагам. Шијакоска ја обожавам, но во последно време не ми се баш допаѓа што и како комбинира. Ангела ми е одлична, има стил и буквално се и стои убаво. Зои во последен период со комбинациите се подобри. Јанева кога би можела со еден збор да го искоментирам нејзиниот "стил" тоа би бил катастрофа. "Купувала" од мали продавници дрн дрн, кажи дека ти подаруваат аман! Девојката не видов нешто да купи, се се поклони во прашање.
     
    На cherry89 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. cherry89

    cherry89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    388
    Пол:
    Женски
    Се навратив на претходните страници од темава и прочитав некои коментари за тоа колку и е убава и секогаш средена косата на Јанева, па кога веќе ја спомнав да се надоврзам :D Убаво изгледа, нема збор, ама не знам како не сте приметиле дека има надоградба, па затоа и е виткана цело време нели, очигледно. Ако ја испегла ќе се познава многу и на ништо нема да личи, вака и се прелеваат локните од нејзината коса со надоградбата, ќе забележите ако загледате убаво. А еднаш имаше ставено стори дали да ја скратела ... (facepalm) Не е страшно да признаеш дека имаш надоградба, сосема е океј стварно, ама толку да мислиш дека сме глупави па...

    П.С. Не дојдов на темава да ја ругам девојката, стварно изгледа како океј личност, ама некои работи кај неа ми се многу одбивни, па сакав да ги потенцирам.

    П.С.С. Само што видов на стори кај нејзе дека на ask me одма се појавила "претпоставка" од некој follower дека сакала да прави giveaways зашто така усреќувала други луѓе. Изгледа темава на форумов ви е многу прочуена дечки :D
     
    Последна измена: 7 декември 2020
    На Ex Luna Scientia, Doll000222, Elence93 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    6.052
    Пол:
    Женски
    Нема лошо да коментирам туку ќе дадам свое мислење.
    Мене Ангела ми е многу елегантна , фина и мила за гледање , особено во видеата , од многу едноставни парчиња прави супер комбинации. Особено за YT видеата и се предобри едитирани со бистрина и воопшто не изгледа дека е од МК.
    Исто така Јанева ми е многу мила и добра, ептен се труди девојчето , со средена коса( нема веза шо има надоградба сепак е со умереност и изгледа природно ) особено ми се допаѓа што дава баш во овој кризен момент поддршка на мали бутици и прави едноставни комбинации.
    Ксенија исто во последно време многу се труди и има супер слики.
    Vercchyy е исто на почеток има едноставни комбинации и се труди многу, заслужува поддршка. Тие ми се онака топ што ги следам
    Исто и Ана ми е супер , единствена замерка ми се малку ефектите на сликите но океј.

    Сепак треба да имаме разбирање дека сепак живееме во една мала држава што пример Зара за 80% од нас е скапа , не секој има по 2000+ за фармерки , 2500-3000 за еден џемпер итн. И тие не се платени добро , а со тоа и толку можат да инвестираат во тоа нормално дека ќе прифатат бутици . Ако почнат секоја недела од Зара и други брендирани нема да им стигне ниту 200 евра неделно , а да не зборувам колку малку се платени за едно стори што ќе објават некој бренд . Јас многу се обидувам да ги разберам со оглед каде живееме и каков народ сме ( само за критика, омаловажување итн.. што ми е гајле мене каков живот имала , каков маж/дечко , родители ... мислам дека воопшто не е коректно тоа).
     
    На Guns N` Roses, x.Daisy.x, Elence93 и 2 други им се допаѓа ова.
  8. AriLangdon

    AriLangdon Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 септември 2020
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    1.431
    Пол:
    Женски
    Видеата на Шијакоска не се тоолку лоши пошто ај први и се, сепак не знае да се снима и да едитира па нормално ми е да личат така малце неприродни, вештачки..ама комбинациите..ужас. Да не се повторувам..многу убава девојка, позитивна ама нема потреба од толку старински капути, панталони 5 броја поголеми..многу убави парчина за жал неубо искомбинирани. Се надевам следно ако снима пак ќе има некоја поприфaтлива комбинација, да си рече човек еј стварно интересно личи ќе пробам и јас. Вака што да испробаме, да личиме на дедовци? No, thanks.
     
    На Juicy, L.i.n.a.a, Guns N` Roses и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. cherry89

    cherry89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    388
    Пол:
    Женски
    Си ја пронајдов мојата забелешка за косата, па да искоментирам :D Се согласувам целосно за таквите недолични коментари од страна на некои членки на темава, нивниот приватен живот не ни треба да не интересира. Јас не дадов замерка за тоа зошто и каква надоградба има девојката, туку зошто ни продава приказна дека и е вистинска. Промовира некои производи, добива толку многу прашања за косата, сигурно и од многу нови следачи, а не се обидела да рече чекајте дечки, должината и густината ми се додадени. Голем дел од тие што прашуваат очекуваат дека со производите ќе го добијат истиот ефект како кај нејзе. Како што коментарите за нивниот приватен живот не се коректни, така и being fake не е коректно спрема публиката што те цени и почитува. Ама на крајот на краиштата, целиов инстаграм се само реклами и маркетинг, така што не знам што сум се запнала па јас да барам реалност и креативност на платформава... Искрено ми е жал, бидејќи ми беше омилена.
    (Гледам дека доста ја коментирате Шијакоска, ама нејзе не ја следам со месеци, па немам што да кажам во врска со нејзиниот контент)
     
    На beautys20 и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
  10. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Каква сака нека е Ана Ристова, видеото што го направи Шијакоска беше одма после Ана Ристова.

    Ана Ристова имаше нареден ден Инста стори со Quote “ It’s okay to steal other people’s ideas”.

    После тоа приметив дека е тоа пишано сигурно за Шијакоска. Е сега, како год биле тие таму драми нивни, биле вистинити или не, мање битно.

    Битно е што видеото на Ана Ристова е феноменално. Во споредба со Шијакоска недостижно.

    Да, има Шијакоска доста парталчиња убави но доста многу лоши комбинации, особено на тоа видео бидејки се познава дека е правено набрзина ваљда кога има видено кај Ана Ристова.

    Последен период уште стојам на тоа дека Ана Ристова ми е моментално нај стилска фаца без оглед на ефекти многу што става, дум приметила и јас како и многу други од овде.

    Долг период не бев фан на Ристова но сега ми е нешто по “ок” за нијанса од неколку од напоменатите. Далеку од најдобра и од “стилска икона”, но како што кажав, за мене лично периодов ми е топ.

    Ми се здосадени уште повеќе натрупаните комбинации на Шијакоска, монотониот изглед на Ангела и све истото пак истото што мора да изгледа све перфект со истите досадни нејзини комбинации и пози и стил.

    Ксенија имаше досадни пози со лош агол на фотките, но навистина во последно време е пред скоро сите нив.

    Не е ова хејт, како личност што ги следам сите овие девојки и поддржувам уште од нивниот старт, многу слабо се движат во насока на рефрешмент во модниот свет. Во кратко речено “Боринг” се веќе.

    Ајде доаѓа 2021 се надевам ќе има повеќе нешто да се види од сите нив.
     
    На sunshinebabe, Emilija97mk, eliesaab и 4 други им се допаѓа ова.
  11. @Iv

    @Iv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2019
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    230
    Пол:
    Женски
    Јас знам дека овие видеа се актуелни и океј е да ги праваат и не мислам дека е копија сите ги праваат. Но нашите се на натпревар кој побрзо да го направи видеото.
    @karina_nigay е руски фешн инфлуенсер и вакви видеа има милион, иако не ми се убави сите нејзини комбинации жената зрачи со самодоверба. Прејаки видеа има од тој тип, во мај месец некаде скоро секој ден имаше такви видеа.
    Јас мислам дека треба да посветаат повеќе внимание да го усовршат нештото па да го пласираат јавно.
    П.С. Сега го погледнав видеото од Ана Ристова и далеку е подобро од она на Шијакоска и подобри комбинации и подобро е едитирано.
     
    На Doll000222 и DevilWearsPrada им се допаѓа ова.
  12. Glowy

    Glowy Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2019
    Пораки:
    2.860
    Допаѓања:
    6.433
    Пол:
    Женски
    Шијаковска се жалеше како само таа нема видео од тој тип бидејќи била слаба во едитирање, а сите други имале (не само Ана). И го направи за и таа да има, да не се дели.
     
  13. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Кога претходно коментирав како Шијакоска одма после Ана Ристова направи видео, не беше поентата дека е копија, кажав дека по се изгледа кога има видено кај Ана Ристова има избрзано и таа да направи со што нејзиното видео изгледа не баш најдобро и избрзано и не убаво искомбинирано со се.
    Јест да Ана Ристова постави такво стори дека и ја имат украдено идејата и за мене лично тоа се однесуваше за Шијакоска. Затоа кажав дека тоа е мање битно бидејки и Ана Ристова тоа го има видено од некаде и направила такво видео.

    Како што членката погоре кажа дека кај нас проблемот е тоа што кога ќе се виде некој тренд трчат што побрзо да го фатат и се што прават е тоа што го рушат наместо да покажат нешто како што доликува на некој нов и актуелен тренд особено во модата.
     
    На eliesaab, Glowy, redhead и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. redhead

    redhead Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    398
    Мене омилена ми беше Шијаковска, ама сега не ми се допаѓа. Видеото беше многу лошо и комбинациите не се по мој вкус. Ана супер комбинации ама ужасни филтри. Ангела е убава и светска ама се што ќе објави како веќе да го имам видено на некој нејзин претходен пост. Моментално најмногу ми се допаѓа Ксенија.
     
    На poppie и DevilWearsPrada им се допаѓа ова.
  15. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.190
    Пол:
    Женски
    А од друга страна, кога Шијакоска оди во Охрид мислиш љубовен пар гледаш, тоа гушкање по улици, кафичи, сликање, вриштење, смеење... Немам против што си се сакаат ама онда не замерувај шо некој ти украл идеја, пошо и ти си ја украл од негде. Еден куп блогерки прават такви видеа. Не дека Ана измисли топла вода.
     
    На Astrum.Obtutus и Skorpija25 им се допаѓа ова.
  16. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Стилот на Elenagjorgovska наспроти Шијакоска која се облекува како дедо..
     
  17. Guns N` Roses

    Guns N` Roses Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    3.664
    Допаѓања:
    16.151
    Пол:
    Женски
    Досега не прочитав во објавите за една блогерка(мислам дека е) што ја следам од неодамна, случајно ја забележав и многу ми се допаѓа нејзиниот стил се разликува од споменатите блогерки thequeen_b, Благородна Ќосева. Изгледа не е толку позната, бидејќи до сега не видов некој да ја спомне, а навистина има добар стил.
     
    На coolgirl123 и S.W.A.G им се допаѓа ова.
  18. S.W.A.G

    S.W.A.G Популарен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    1.358
    Допаѓања:
    8.911
    Пол:
    Женски
    Убаво се облекува ама многу ми е антипатична..
     
    На Juicy, eliesaab, @Iv и 2 други им се допаѓа ова.
  19. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    За ена тасевска што мислите?
     
  20. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Не би да коментирам, али многу лош Фотошоп на многу фотки и исфорсиран стил.

    Антипатични пози и пренапукана во тесни парчиња на многу од фотките непотребно. Изгледа како фина девојка но не ми изгледа како да се разбира многу од high fashion или воопшто од било каков тип на мода.

    Незнам дали воопшто е прикладна за тема Fashion но според мене многу low quality content има.
     
    На Juicy, Frestonia, thelittle17 и 4 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.