1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Миа Арабаџиева на сите од блогеркиве да им држи модни лекции:D
     
    На Juicy, Neodlucna, Mandarinna88 и 2 други им се допаѓа ова.
  2. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Кога ќе им “одржи модни лекции” на нашиве модни блогерки, нека научи од неколку од нив дека немора во половините да се фотошопира и да изгледа како Zoranna од Србија или секоја втора што сонува и се глупира да е Living Barbie.

    Смешно е што и онака се слаби но нели анорексични мора да изгледат и плус со Фотошоп да се докрајчат.
    Настрана од ова, девојката е убава, има и преубави фотки и убави стајлинзи.

    Лимитирана и едносмерна ми изгледа во насока на мода бидејки се што гледам на сликиве 95% е нешто што секоја може да го слика без оглед дали е блогерка, обична девојка, артист, итн. ( фармерки, панталони, сако, бициклистички ). Нејзе и стои преубаво па нека продолжи така да си слика, не мора да е по сечиј вкус.

    Она е некако по секси и модерна верзијата на Ангела Горгиева. Но лимитирана. Миа слика и мода, арт, има салон, а Ангела е посветена макс на “мода и блогерство”. Така да, ако Миа некогаш повеќе се посвети комотно може да е пред сите.

    И да го тргне комплексите за телото да изгледа нереално како што сите веќе прават. Глупо е бидејки има секако убаво тело.
     

    Прикачени фајлови:

    На goddess.Of.chaos, Believe.in, Hellobeautiful и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    666
    Допаѓања:
    1.774
    И се би било океј ако не презентира толку лажен свет девојката. Во живот не изгледе ни 50% од тоа на слики. Океј е да средиш фотографија ама ова ..
     
    На Believe.in, eliesaab, Guns N` Roses и 2 други им се допаѓа ова.
  4. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со тебе за се горенаведено. Јас само го спомнав стилот, бидејќи навистина прејако и баш “ин” се облекува за разлика од блогерките како пр. Шијакоска а и сите други. Како што и самата кажа, ако повеќе се посвети Миа кон тоа ќе биде далеку пред сите, но сепак нејзиниот профил е насочен кон друго. А за фотошопирањето и комплексите што ги има целосно се согласувам. И со тебе и со @Summerbaby :)
     
    На DevilWearsPrada му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    2.025
    Допаѓања:
    4.971
    Убави слики има, ама со тој Bitch face не знам што сакаат да постигнат.
    Не ја знам девојката, ама по слики изгледа на некоја бааги вивната у облаци.
    Не би ја следела
     
    На eliesaab и poppie им се допаѓа ова.
  6. fateful

    fateful Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Малку е вештачка, дечко и ја среди.

    Видеото на Ангела е супеер
     
  7. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.553
    Допаѓања:
    10.740
    Пол:
    Женски
    Здраво, ви ги читкам коментарите, прејаки ми сте! :D

    Не пратам многу од овие блогерките, ама кога им ги прочитав имињата, не лажам дека веднаш ги побарав на инста :nod:

    За една блогерка што мислите? whisper.ves се вика.

    Убав ден :music:
     
    На Mandarinna88, h.ope и Believe.in им се допаѓа ова.
  8. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    666
    Допаѓања:
    1.774
    https://www.instagram.com/p/CHLcD_mp1kL/ еве за мене еден добар пример за блогерка.. има фотографии каде што нема посебна позадина а изгледа светски. Има се разбира прескапи алишта ама реално и без марка алишта ова може да се изведе. Нема натрупани сто парчиња и 1000 партокалови филтри.

    како и за сите и за ова.. многу обично,стандардно и многу партокалови ефекти.. очи бол.
     
    Последна измена од модератор: 10 декември 2020
    На redhead му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Мене ми е една од омилените, пријатна и реална личност. Ми се допаѓа што таа не е секогаш во фокус на сликите, туку има и травел содржина и дели од другите како блогер. За многу места во земјава од неа за прв пат слушнав и дава доста корисни информации. Сум имала комуникација и можам само да ја пофалам.

    Често е спомнувана тука, во негативна смисла најчесто. Ама искрено многу убав впечаток ми остави кога беше гостинка во Живот со стил.
     
    Последна измена од модератор: 11 декември 2020
    На Gabrielle..., danichap, elenaklasik и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  10. Doll000222

    Doll000222 Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2020
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Последните сториња на Шијакоска ме расплакаа. Сепак секој негативен коментар за облекувањето во последниот период паѓа во вода, кога погледнеш за каква величина на човек станува збор. Мила, прекрасна душа. Толку.
     
    На Guns N` Roses, honey.heart, Emilija97mk и 2 други им се допаѓа ова.
  11. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.190
    Пол:
    Женски
    Но, за жал таа избрала да биде модна блогерка, а не душевна.
     
    На Trxmx, SexiLy, Elence93 и 7 други им се допаѓа ова.
  12. Doll000222

    Doll000222 Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2020
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    И? Девојката прави нешто кое е за пример и треба да се пофали тој чин.
     
    На Emilija97mk и Skorpija25 им се допаѓа ова.
  13. cherry89

    cherry89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2020
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    388
    Пол:
    Женски
    Мислам дека девојките сепак коментираа за модните комбинации, а не за тоа каква личност е. А и верувам дека многумина од нас го прават истото, само не го изнесуваме тоа јавно :)
     
    На Elence93, @Iv и Glowy им се допаѓа ова.
  14. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.190
    Пол:
    Женски
    Ние не ја познаваме неа како личност и овде го коментираме тоа што таа го презентира на медиумот на кој сама решила да се промовира. А да те пофали треба некој друг, не сам себеси.
     
    На _Schmetterling_, Summerbaby и Frestonia им се допаѓа ова.
  15. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    Се согласувам со тебе, како викаат кога одиш да донираш остави го дома апаратот, тоа е убаво за тебе лично не за да му докажеш и покажеш на другите и да го добиеш нивното внимание. Сите сме се нашле во иста или слична ситуација па не сме направиле фама околу тоа, подржувам тоа што сака да помогне, но никој не знае дали цртежите и се од внуката као демек помага за да стекне привлечност и сите да викаме браво браво. Според се она што овие години споделува шијакоска имам доем дека е доста себична девојка затоа што тука баш пишуваа коментари кога качуваше на следачи викаше ке ви одберам имам многу ке правам гивавеју не знам што ништо не направи, еднаш и пишавме за едно девојче 23 години да и поммогне социјално загрозена не можам ја да и дадам ништо вика ми требаат стварите ги носиме ја и сестра ми. мене ми е антипатик користољубива, се прави глупава и наивна а всушност е итра и тоа многу, затоа цела битола не ја сака многу пати имам зборувано за темата дечко ми е дека е од битола и што зборуваат за неа они . крај на конверзацијата пзз

    И ке заборавев дали се секавате на ситуацијата коа шијако викаше на стори као нема ништо да добиете од мене дека ја одлседија, ке ве запамтам тогаш си кажа сама на себе каква е
     
    На RockNroLLGirL, _Schmetterling_, Summerbaby и 3 други им се допаѓа ова.
  16. @Iv

    @Iv Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 декември 2019
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    230
    Пол:
    Женски
    Кога си моден блогер тогаш се очекува да се коментираат сите модни комбинации и со тоа што објави дека помогнала некому не може да паднат во вода и стилот и начинот на облекување и презентација на истото. Еве јас лично имам донирано многу пати и тоа значајни големи работи и никој никогаш ни разбрал ни ништо. Можам ова да го кажам овде анонимно е, немам за цел да се фалам со такви работи. Ако го прави тоа за следачи бедно е.
    Како и членката над мене се сеќавам кога рече дека не дава ништо повеќе оти ја отследувале.
    Не ја познавам лично и нема да коментирам каква е како личност. Јас лично ја следам и во повеќе наврати имам видено дека прави очајни работи да дојде до следачи и лајкови.
    Како шо и беше едно време читањето книги.
     
    На DevilWearsPrada, AriLangdon, СуперДевојка и 2 други им се допаѓа ова.
  17. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Гледам дека Шијакоска е актуелна во моментот овде.

    Повеќето од вас сте напишале тоа што и самата сум го помислила уште од почеток кај Александра.

    Таа е моден блогер, и тоа мошне добар за во Македонија и тоа мора да се признае. За трудот што го вложува само за пофалби.

    Е сега, јас нејзе уште од самиот старт ја приметив дека таа се “преценува”, и има као некоја цел да добие персона на “Модната блогерка од Битола која е инспирација и мотивација, која сега е фешн блогер икона, и заработува сама и тоа премногу, а немаше ништо претходно”.

    Сето тоа е сосема ок, али кај нејзе во повеќе артикли и наврати зборува како сега заработува три македонски просечни плати и заработува повеќе од родителите, или како направила дома тоа и тоа, итн.

    Тоа е нешто за кое познатите и милион пати поуспешни светски блогерки и јавни личности не го зборуваат или пишуваат и изгледа од страна као пре неизживеано, не дека тоа е лошо макар и да е така. Никој од нас нема изживеано се, но кога активно водиш живот на социјални медии треба да не си таков давеж и да изгледаш така цело време.

    Кај нејзе гледам голема и тешка желба и страст да се пробие и докаже дека може, и да знаат сите дека има сега, и дека дошла од нула, и да ја гледат као јавна и славна личност, инспирација, итн.

    Можда затоа на многу луѓе им е антипатик бидејки премногу форсира со тоа “видете, слушнете, купив, подарив, направив, зедов, дадов, добив”.

    Сето тоа се пишува и зборува по еднаш или два пати, но кај нејзе е скоро секој ден, со што и самата сум се подзамислила дали тоа е начин на еден “моден блогер” да форсира вакви приказни толку често.

    Убаво е секако да се знае потешкиот пат на успехот на некоја личност, но не да се слуша и чита за тоа секоја година последните 4 години од самата нејзе.

    Таа како личност која се декларира као “моден блогер”, прави доста работи кои немаат везе со тоа и често нема стоп и граница.

    На крај ќе кажам дека многу добро е што ете прави убави работи и гестови, но треба да подзабави малце со некои теми и муабети што ги лепка онлајн цело време.
     
    На DoubleK, Mandarinna88, eliesaab и 2 други им се допаѓа ова.
  18. Blackandwhite123

    Blackandwhite123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2018
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    96
    Пол:
    Женски
    Александра е многу мила, харизматична и позитивна девојка, пред се искрена, се познава дека не живее лажен живот како останатите на инстаграм и според мене нема ништо лошо во тоа да кажува и детали од нејзиниот живот или нешто што ја направило среќна како ете сторито од преска (за кое се познава дека е искрено, но нели се мора да е направено само за следачи, за популарност, нема веќе добри и чувствителни луѓе според многумина овде). А во врска со донирањето таа кажа самата дека донира веќе подолго време, а не објави ниту имиња, ниту презимиња, ниту слика со децата на кои донирала или ќе ги донира сега пакетите само кажа за делото што не гледам ништо лошо во тоа, да беа Панчо и останати јавни фаци до сега којзнае колку слики ќе ставеа.
     
    На Guns N` Roses, Mandarinna88, Emilija97mk и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Frestonia

    Frestonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2020
    Пораки:
    487
    Допаѓања:
    1.094
    ОМГ АНА РИСТОВА СИ КУПИЛА СЛЕДАЧИИИИИ
    ОД 19 К НА 21К И ДАЉЕ ЗАМИНАЛА
     
    На edna_malecka му/ѝ се допаѓа ова.
  20. GirlRose

    GirlRose Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јануари 2014
    Пораки:
    5.053
    Допаѓања:
    26.690
    Ле ле. Јас не знам како не ве мрзи да сте опсесивни и тоа со број на следачи на некоја Х персона.
     
    На sparklie, mkdvesna, simoncelicius и 25 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.