1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста-блогерки

Дискусија во 'Мода и стил' започната од SofiMar_, 29 април 2017.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Леле боже..

    Мисли си.

    Моментално има giveaway со Манов. Манов има 50,000 вистински следачи, нормално е да качува додека прави giveaway.
     
    На h.ope, Emilija97mk и Doll000222 им се допаѓа ова.
  2. h.ope

    h.ope Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2013
    Пораки:
    427
    Допаѓања:
    1.806
    Има гивавеј со Манов не е чудно што крена толку и уште ќе крева
     
    На Emilija97mk и Believe.in им се допаѓа ова.
  3. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.168
    Допаѓања:
    177.088
    Пол:
    Женски
    Леле...:o:o:o

    Одма зимам Доместос да се трујам :(
     
    На Guns N` Roses, tinka-mace, Emilija97mk и 3 други им се допаѓа ова.
  4. redhead

    redhead Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    398
    Не го сфаќам тој Манов, кратко го следев ама ич не е интересен.
     
    На simoncelicius и Elence93 им се допаѓа ова.
  5. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Манов е чуден лик ( во позитивна смисла ), и мене лично ми се прејаки видеата што ги прави. Се имам смеено премногу!

    Настрана од тие комедии клипчиња, има добар стил, и симпатичен лик е.
     
    На Mandarinna88, Emilija97mk, Skorpija25 и 2 други им се допаѓа ова.
  6. redhead

    redhead Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    398
    Можеби требаше повеќе да го загледам, знам само едно видео гледав нешто како жена да се пораѓа и се откажав :)
     
  7. edna_malecka

    edna_malecka Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    3.894
    Допаѓања:
    14.699
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20201215-152148.png

    Нов дечко?
     
    На Summerbaby му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Summerbaby

    Summerbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2020
    Пораки:
    666
    Допаѓања:
    1.774
    Напишав ако и е нов треба Giveaway да направи со обука за тие што неможеме да најдеме .
     
    На Elence93, edna_malecka, eliesaab и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. Emilija97mk

    Emilija97mk Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    547
    Пол:
    Женски
    Не и е дечко, пријател и е :?: не се става вака слики од рандом луѓе по форуми што чита цела мк, размислете малку
     
  10. Mlle

    Mlle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јули 2014
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    256
    Гледав тука се спомна несторовска, па викам да ја видам која е. Добро девојкава има 15 години или? Што е со вокабуларот? Јас бев хепиии омс колку е кјуууут, треба да ги супортнам... Генерацииве го забораваат македонскиот јазик... За тоа што се здткува во ред, снима во живо, има толку многу работи да каже. Ама за тоа со англиските термини личи како некоја од тинејџерска серија да излегла... и тоа е причината зошто не ја заследив. Ушите почнаа да ми крварат од неа
     
    На sparklie, ana-girl, Juicy и 16 други им се допаѓа ова.
  11. Arja

    Arja Популарен член

    Се зачлени на:
    9 март 2016
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Кога прв пат ја открив се заљубив во сликите. Се гледа дека доста се труди околу сликите и рецептите. Имам пробано доста нејзини рецепти и немам ништо освен пофални зборови. Ама за видеата го делам буквално истото мислење. Премногу хаотични, неорганизирани и целосна спротивност на се друго кај неа на профил. Кога само би посветила малку повеќе внимание на начинот на изразување и формирање на контекст на кажаното пред да почне да се снима.
     
    На simoncelicius, Trxmx, wendy2 и 6 други им се допаѓа ова.
  12. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.637
    Допаѓања:
    29.256
    Пол:
    Женски
    И јас ја следам ме привлекоа сликите, естетски се убави, рецептите се за здрава исхрана си викам супер. Ама да многу ми е чудна на сториња, малку изгубена, а и ми изгледа по малку дрска кога ќе пише не можела да одговара на сите пораки сто пати истото прашувале. I mean тоа ти е работа, зависиш од луѓето кои те следат што е толку тешко културно да одговориш на кратко. Разбирам дека е досадно, ама тоа е.
     
    На simoncelicius, JoanaS, Emilija97mk и 5 други им се допаѓа ова.
  13. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Овие од убавина и здравје собраа се што не чини и што нема допирна точка со фешн блогерки и инфлуенсери за награди и нивниот ниско буџетен евент.

    Сега гледав кај Миа Костова, не сум фан на Миа но ќе ја поддржам дека секој и свашта се номинираше во убавина и здравје.

    Дали две личности се као што треба и као што доликува на нивната категорија на номинации. Све друго џунгла.

    Најискрено срам ме фати кога видов кој се сѐ номинирани.. колку и да е ова ништо посебен евент и натпревар, навистина 98% од номинираните се чист промашај.

    Нит сум слушнала за нив, нит сум ги видела некаде, и макар и да не сум ги ни видела ни слушнала сепак појма немат од тоа за што се номинирани. Им влагам на профили и гледам дека немат И од инфлуенсери а не пак Б од блогерки.

    КАТАСТРОФА.
     
    На CoverGirl10, Glowy, Emilija97mk и 5 други им се допаѓа ова.
  14. redhead

    redhead Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2010
    Пораки:
    207
    Допаѓања:
    398
    Во травел ги нема моникапотер и теона тоа се кажува за изборот. На несторовска изразувањето е ужас. Некогаш само и ги читам сторињата за да се посмеам.
     
  15. Doll000222

    Doll000222 Активен член

    Се зачлени на:
    24 март 2020
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    105
    Пол:
    Женски
    Браво за напишаното, потполно се согласувам! Постојат многу рандом девојки кои имаат многу поголем сенс за стил од овие што се номинирани.
     
  16. elenaklasik

    elenaklasik Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јануари 2010
    Пораки:
    4.553
    Допаѓања:
    10.741
    Пол:
    Женски
    Треба да дефинираме што е блогерство и да бидеш инфлуенсер.

    Значи: што обрска има еден блогер/ка, какви задачи, што тематика обработува на профил, во која насока се движат објавите...
    Иако не сум, да признаам, многу упатена и голем дел не ги следам од новокомпонираниве блогери, сепак си формирав мислење од неколку наврати.
    Кога ќе одберат да се занимаваат со блог, тоа значи дека ќе имаат обврска кон сите следачи - каква содржина ќе им претставуваат.

    На што се сведоа овдешниве блогерки знаете? На детска игра.
    Многу ми се смешни, полни со копии, сите се склони кон фотографија, ги интересира ентериер и уредување, побудалени се по тн. diy |(, аман коса ми се крева од името, giveaway исто така ме костреши, лепат коментари ко луди еден на друг на норма се божем, не знаат кај да тераат со нивната содржина и стануваат предосадни.
    Пример ќе ја земам whisper.ves.
    На што личи нејзиниот профил? На каша попара. Прво почна како профил за патувања, па коа удри корона, премина на рекламирања фустани (па аманте со тоа веќе ко за тинејџерка), па нешто рекламираше суплементи и беше едно време health influencer :lol:, па сега е за travel :rofl: во година во која не мрднавме никој па ниту таа, па де нешто од секојдневието сликања, па моменти покрај елката и тука коментари од едни те исти профили вау прекрасно магија многу убава слика.... Значи :puke:. Па и тие сликите ѝ се онака, отворете на странски блогерки да видите што е фотографија, здив да ти застане.
    Ова не се блогерки, ова се жени кои се заиграа со Инстаграм и како на норма се, да исполнат денес толку коментари, да стават веќе видена слика да пишат некаков quote и толку од крестивноста.
    Би им порачала да си изберат тематика на која ќе го градат профилот. Има нутриционисти, блогери за здрава храна и живот (не како whisper.ves кога доби награда за здрав живот, а рекламираше палачинки и крофни, ниту јадење немаме видено), има стилистки, профили за доење, за мода, за ентериер итн... Така треба, да знаеш што има на тој и тој профил, а не сваштарија. :nod:
    Ако рекламираш фустани и мода, следи го тоа, ако не, престани зашто сите веќе едно те исто го прават и со нивните по**ани giveaway. 8)
     
    На Svetoslava, Guns N` Roses, SexiLy и 7 други им се допаѓа ова.
  17. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Теона мислам во фешн ја видов. Валјда зависи во која категорија ги номинирале

    А што мислите за девојката која води со гласови во фешн @risteska_a ?
    Со 3000 следачи
     
    Последна измена од модератор: 16 декември 2020
  18. sweet-cherry

    sweet-cherry Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 јануари 2011
    Пораки:
    3.637
    Допаѓања:
    29.256
    Пол:
    Женски
    А каде може да се види листа на номинирани?
     
  19. Believe.in

    Believe.in Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јануари 2020
    Пораки:
    311
    Допаѓања:
    629
    Пол:
    Женски
    Има на профилот на убавина и здравје
     
  20. DevilWearsPrada

    DevilWearsPrada Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2020
    Пораки:
    180
    Допаѓања:
    1.543
    Пол:
    Женски
    Ако тоа девојче води во гласови во фешн каде што нема ништо fashionable на нејзиниот профил и комбинации во кои на сите слики изгледа облечена како за полуматура или обична натртена тинејџерка која се замислува дека е во светот на Холивуд, а од дома не ја знаат гарант дека се уфилмува како “фешн персона”.

    Спаднавме на ниво во Македонија каде што девојче како тоа што води и што е симпатично само а максимален фешн аматер да ти изиграва некој ден дека добила награда за фешн.. ноу комент
     
    На Traveler91, Blackandwhite123, elenaklasik и 2 други им се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.