1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Инста #hashtags

Дискусија во 'Слободно време' започната од VoodooGirl, 1 јули 2019.

 1. VoodooGirl

  VoodooGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јануари 2014
  Пораки:
  514
  Допаѓања:
  4.176
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема, доколку има поправете ме. :)

  Вака, обожавам да фотографирам "арт" слики и да ги објавувамна на мојот инста feed, само ме кочи делот каде што треба да смислувам хаштагс и наслов на слика.
  Дали постојат некои страни/апликации преку кои барате хаштагс за одредена слика, некој начин како да си го олесните тој дел?
  Дали правите copy-paste на иститие хаштагс?
  И колку според вас користење на истите ви помогнало во поголем број на трафик и промоција на профилот?

  П.С Можете слободно да споделувате и ваши хаштагс кои ги користите. (само без тие #follow4follow, #like4like и сличните) :D
   
 2. GoodGirl45

  GoodGirl45 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2016
  Пораки:
  1.407
  Допаѓања:
  8.692
  Пол:
  Женски
  Сметам дека ставањето хештегови многу помага во бројот на луѓе кои ќе ти ја видат сликата и/или лајкнат, бидејќи многу од инстаграмџиите бараат слики по хештегови. Особено ако профилот ти е нов и немаш многу следбеници. Само што на приватен профил џабе ќе ставаш кога луѓето не можат да ти ја видат сликата.
  Јас лично не користам хештегови, но еден период имав желба да објавувам инетерсни слики, си направив нов профил и таму ставав :D.
  Еве некои:
  20190709_135635.jpg 20190709_135620.jpg
   
  На SunnyGirl2, cresa-jagoda и VoodooGirl им се допаѓа ова.
 3. Ketchup

  Ketchup Член на тимот

  Се зачлени на:
  23 декември 2014
  Пораки:
  6.758
  Допаѓања:
  46.273
  Порано се добиваше повеќе лајкови и следбеници од hashtags, сега е сменет алгоритамот. Иначе, јас тагнувам feature accounts. Најчесто од овде.
   
  На sweet-cherry, cresa-jagoda, VoodooGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.