1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интегрални грисини и смоки во диетите

Дискусија во 'Диети' започната од kukli4ka-1, 30 март 2010.

 1. kukli4ka-1

  kukli4ka-1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 март 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  0
  Дали смоките и интегралните грисини дебелеат и дали може да се користат како диетален производ во диетите?!
   
 2. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  па секако дека да.
   
 3. lili1

  lili1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јануари 2010
  Пораки:
  182
  Допаѓања:
  52
  да дебелат, но многу се добри мене ми се допаѓаат најмногу со зелено пакуванје .
   
  На AhThatFemaleProblems му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Mija

  Mija Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  87
  Допаѓања:
  25
  неможат смоките да дебелеат ако се јадат умерено комбинирано со друга храна преку денот инаку се дебелее ако се јаде многу еве баш вчера процитав дека и обичната вода дебелее таа да....се дебелее.Мој совет во умерени количини се е дозволено ;)
   
 5. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  Tocno deka treba sve umereno ali ako izedes paketce smoki od tie pogolemite sto imaat okolu 370 kalorii sekoj den normalno deka ke te zdebeli toa se kalorii sto treba da gi vneses vo 2 obroci ako sakas da oslabes,ne velam da gi lises ama da go ogranices nivnoto vnesuvanje primer dva pati vo nedelata da go podeles so nekoj drug onaka mezenje so gosti ;) barem jas taka pravam
   
 6. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Како бе? :o Па нели нема калории водата? Ако пиеш вода можеш да се подуеш, но тоа не е дебелеење.
  Ова колку што знам јас.
   
 7. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  98
  Па си пишува колку калории имаат, па според тоа ориентирај се колку да ти биде дневниот лимит за да не внесеш повеќе од што треба.
   
 8. Go-Girl

  Go-Girl Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  3.712
  Допаѓања:
  3.985
  извинете што ќе бидам офтопик ама :arrow: ВОЗДУХОТ ДЕБЕЛЕЕ :?: :!: :roll:

  ...смоки ми се омилена ужинка и немам приметено да ме дебелеат :lol: :lol: :lol:
   
 9. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Многу глупаво прашање...Секако дебелеат ! Не баш буквално дека сега ако изедеш едно пакетче смоки одма ќе се здебелиш 3 кила,ама имаат калории и малце по малце се собираат.Затоа целата финта е да се прави една паралела помеѓу потрошените и внесените калории . Позз ;)
   
 10. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.379
  Допаѓања:
  63.454
  Пол:
  Женски
  Па сте слушнале за поговорката се што е претерано не чини? така и со ова. Инаку обожавам смоки :D
   
 11. 2468

  2468 Популарен член

  Се зачлени на:
  23 декември 2009
  Пораки:
  4.497
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ги сакам само они смоки Смоки :) најубави ми се :)
  а инаку да дебелеат ама ако ги претераш што е и нормално нели :D
   
 12. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.475
  Jas poznavam edna devojka bese malku debelka i cel mesec jadela pretezno smoki i jogurt i mnogu oslabna, 10 kg obavezno imase izgubeno. e sea jas mislam deka ona poveke oslabela od toa so ne jadela mnogu a piela poveke jogurt, ama eve ona tvrdese deka od smokite i bilo :worried:
   
 13. Wild.Child

  Wild.Child Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.573
  Допаѓања:
  6.695
  Нема ТЕОРЕТСКИ шанси :lol: :lol: Кај од смоки којзнае колку калории имаат е сеа ако се мрднувала од трчање а јадела само тоа...ама пак не ми е некако... нз :lol:
   
 14. Eli4e

  Eli4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  39
  Јас обожавам смоки со јогурт, и знам дека постои таква диета.
   
 15. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.318
  Допаѓања:
  5.832
  Постои и она кисело млеко и стоби флипс јака диета е..но вкусно е :)
   
 16. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.358
  Па сигурно само тоа дека јадела и по малку, не јадела друга храна со многу калори. А има шанси и да вежбала, па сега да те лаже. :D :D
   
 17. Tanja03

  Tanja03 Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Аиииииииииииии да ви кажам јас колку се имам здебелно од смоки, децава мои кога ќе ги остават јас ги дојадував многу се заразни. Нема шанси од смоки да се слабее.
   
 18. sexy.vampire.girl

  sexy.vampire.girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  1
  150]смоки дебелееат [/color]ако сакаш да ослабеш во текот на денот јади како што јадеш ама меѓу јаденје смоки благо и др никако!
   
 19. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  237
  Се што е претерано дебелее,јас лично смоки не купувам никогаш,некогаш ако сум на гости земам ама малку од причина што дебелеат,ама еднаш во месецот по едно пакетче не е ништо страшно
   
 20. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Луге Стоби Флипс ми се највкусни на свет ама да се разбереме калорични се...може над 50% да содржат зејтин...го хранат целулитчето :lol: