1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интервју: најчести прашања и соодветни одговори

Дискусија во 'Канта' започната од M@g&, 1 март 2016.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. M@g&

  M@g& Активен член

  Се зачлени на:
  23 март 2015
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  1
  Сте биле на интервју за работа?
  Вашиот прв впечаток?
  Кои биле најчести прашања и вашите соодветни одговори?
  Јазикот на телото на интервју за работа и која облека ја сметате за соодветна?

  Се надевам ќе споделите ваши мислења :)
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.370
  Допаѓања:
  63.405
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.