1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни идеи за Новогодишни украси

Дискусија во 'Дом' започната од viki4ka, 6 октомври 2010.

 1. viki4ka

  viki4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  10
  Допаѓања:
  8
  Ве молам пишете ако некој има некоја идеја за интересни рачно направени Новогодишни украси, бидејќи многу сакам сама да си направам нешто убаво за Нова година. Благодарам.
   
 2. nesa

  nesa Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2010
  Пораки:
  834
  Допаѓања:
  1.214
  Пол:
  Женски
  Еве ти некоја идеја, ако најдам уште ќе ти пуштам
   

  Прикачени фајлови:

  На Chocolate.me му/ѝ се допаѓа ова.
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.206
  Пол:
  Женски
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На Hopeful му/ѝ се допаѓа ова.
 4. sugar.nn

  sugar.nn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  139
  Допаѓања:
  15
  Од пред некој ден гледав некои божиќни филмови и ме фати така предмновогодишна еуфорија :)
  Само да додадам дека едвааај чекам да си ја китам елката и да си ставам новогодишна позадна на пц, и да си ставам таква мелодија на телефон уффф :) :$
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 5. GeorGinnA

  GeorGinnA Популарен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2010
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  2.004
  Нема да праќам слики,пред неколку дена не се сеќавам,мислам дека беше во некое списание видов имаше некој прилог за Нова Година и еден "украс" ми остана во очи.

  Од еден портокал внимателно се прави отвор(да не биде кој знае колкав) и се чисти внатрешноста.Потоа нормално внимателно ќе се измие и избрише без да се оштети,се прават помали отвори и се става свеќичка внатре.Чудно но изгледаше прекрасно а башка гратис добивате и арома на портокал во просторијата.

  Обавезно пробувам,да видам баш што ќе излезе:) ;)
   
  На smiley-94 и Shila89 им се допаѓа ова.
 6. Shila89

  Shila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  204

  Интерсно ми делува и мене, баш ќе пробам деновиве :)
   
 7. BeYourself

  BeYourself Популарен член

  Се зачлени на:
  12 септември 2010
  Пораки:
  1.483
  Допаѓања:
  2.934
  [​IMG]

  лесно се прави синџирчето, само не сум пробала тие срцињата .. ти треба само колаж и ножички :) еве рачно изработено, а лесно :*

  [​IMG]
  еве портокал, како горе наведениот ;)
   
  На Saraa и d.Darla им се допаѓа ова.
 8. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Леле луѓе ме потсетивте дека за помалку од 2 месеци е Нова година... ПАК!!! :worried: А за украси новогодишен панаѓур е рај. нема што нема :)
   
 9. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Изборот на новогодишни украси ептен ми го прави ќефот.Може со часови да гледам и да се восхитувам на украсите.Потребно ми е време додека изберам,сакам да поклонувам новогодишни украси на најблиските и ги избирам со најголемо внимание.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На delvi и d.Darla им се допаѓа ова.
 10. savana

  savana Популарен член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  1.770
  Допаѓања:
  9.566
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На d.Darla му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.806
  [​IMG]
  ___________________________________________________________________
  [​IMG]
  ^ елкава :D
   
 12. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
 13. d.Darla

  d.Darla Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 септември 2010
  Пораки:
  661
  Допаѓања:
  160
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  лелеее ај доста е, се заиграв јас со сликите :)
   
 14. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
 15. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
 16. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.847
  Допаѓања:
  2.151
  Темава е за тоа како рачно да се направат некои новогодишни украси,ако некој сака да си купи лампиони нема да ги бара претходно на слика, па така мислам дека нема потреба да трупате непотребни слики само за да имате поголем број мислења, туку ставете некоја слика што стварно може да послужи да си направиме некој украс сами, или објаснете како.

  Еве една идеја од мене... Ако некаде во природа наидете на дрво со шишарки соберете неколку
  [​IMG]

  Дома сигурно имате од оние потенки срми во различни бои што се ставаат на секоја елка
  како ова златново [​IMG]
  . Исечете некои 20 см и обвиткајте ја шишарката, протнувајки ја срмата измеѓу дрвените краци. На крајот залепете светки, а на врвот врзете конец и добивате прекрасен лампион рачно изработен!
   
 17. la-chicka

  la-chicka Популарен член

  Се зачлени на:
  21 април 2010
  Пораки:
  1.336
  Допаѓања:
  1.571
  Пол:
  Женски
  ^^

  Хах... ајде ако коментарот ти беше за мене ( пошо и јас имам ставено слика со лампиони ;) ) да појаснам... на последната слика *со лампионите* се гледа дека не се обични лампиони за на елка , туку дека висат како на кончиња нанижани со бисерчиња, баш ми се виде како интересна идеа, што може рачно да се направи
  (и да служи како украс - а не само лампион како лампион за на елка),
  па ја ставив сликата ;)
   
 18. violinistka

  violinistka Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2010
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  152
 19. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393
  Ја најдов сликата случајно на интернет навистина прекрасна идеја за декорација на новогодишната трпеза.
  [​IMG]
   
  На kate21 и glamour-lady им се допаѓа ова.
 20. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  393