1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни и ИН модни комбинации

Дискусија во 'Канта' започната од Tej4e, 17 мај 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Се изненадив што не најдов ваква слична тема и решив да ја отворам, ако има - заклучете ја и бап во канта. :lol:

  Овде можете да опишувате или да постирате слики од конбинации од облека, накит и чевли кои во моментот се на мода или пак им поминала модата а вас се уште ви се допаѓаат. :$
  Исто така некои интересни конбинации што стојат убаво а можеш да ги направиш без многу да се потрошиш.

  Мислам дека сега се на мода пастелните и јаките бои, кои оставаат впечаток. А од парчињата фармерки во сите бои, мрежени маици, кошули со тенко каишче, некои маички во морнарски стил како и сличен накит, плетени чизмички со дупчиња, кратки панталони со висок струк, сакоа во иста боја со панталончињата, лаковани балетанки во свежи бои, и контра комбинации како на пр. сина маичка, розеви панталони и жолти балетанки, “балерина“ сукњи до над колена и уште многу кои можат да се искомбинираат со накит во големи димензии. Ако грешам со мислењава, ве молам исправете ме.
  И да напоменам : ова мислам дека ќе биде стилот оваа пролет (што уште малку ќе си отиде) и ова лето (2012) !

  Еве нешто од мене, уживајте... кога ќе имам повеќе време, ќе прикачам уште :*
   

  Прикачени фајлови:

  • 17.jpg
   17.jpg
   Големина на фајлот:
   22,5 KB
   Прегледи:
   176
  • 23.jpg
   23.jpg
   Големина на фајлот:
   18,1 KB
   Прегледи:
   176
  • 27.jpg
   27.jpg
   Големина на фајлот:
   54,1 KB
   Прегледи:
   176
  • 38.jpg
   38.jpg
   Големина на фајлот:
   37,7 KB
   Прегледи:
   176
 2. Champs.Elysees

  Champs.Elysees Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 април 2012
  Пораки:
  317
  Допаѓања:
  117
 3. Tej4e

  Tej4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  пааа... океј ама таму се идеални знаеш, тие што за вас се идеални а оваа е всушност креативни и што се во мода, не би рекла дека темата е дупликат, ама сепак нека одлучат модераторите. :)
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.