1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интересни места за состанок

Дискусија во 'Сингл' започната од RedCloud, 21 септември 2013.

  1. RedCloud

    RedCloud Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Ајде феминки, пренесете дел од вашето романтично/адреналинско искуство при состанок и воедно препорачајте добри места за излегување со вашиот дејт. Ме интересираат не толку обични места, некаде каде што можете да си поминете супер забавно и необично( во стилот да не е традиционалното: било кој кафич и пиење кафе ).
    Јас би ја препорачала есенската атмосфера во Излет, Bo bowling, параглајдерски дејт доколку и двајцата сте адреналински зависници... Тоа е нешто што ми останало у сеќавање, доколку се сетам ќе надополнам :)
     
  2. Evertsen

    Evertsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    102
    Јас би препорачала кино со посета на Парк на бегање. ;)
     
  3. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.224
    Допаѓања:
    124.280
    И јас ова го прашував еднаш и другарка ми ми го прати линков
    http://sarma.mk/meni/24075/kade-da-go-o ... ot-dechko/

    И јас од сите го одбрав третото, оти имав можност за таа локација.
    Од мене, совет, ако решите и вие како мене, земете си ќебе што топли. Ние на крај измрзнавме и си отидовме оти ни студеше. Романтики нула. Идејата топ, ама гледајте да биде времето погодено, иначе нула.

    Исто еднаш отидовме на Видиковец и идејата ми беше пица и вино, земав се, ставив у багажник и запнав да вози до тоаму на зајдисонце...отидовме, извадив јас од багажник се што носев (земав убави чаши, среќа ги ставив у весник и не се искршија) и си седнавме да гледаме зајдисонце, и јас мислев дека сескачите идат кога ќе се стемни...Тамам седнавме на ѕидчето, дојдоа едни постари, си почнаа работа, и ми беше страшно глупо...и си отидовме. Инаку дечко ми ја бендиса идејата, ама тие старите еба*и не зезнаа. така што , може и така, надежно, некоја да не ви станка на глава. Ако ми текне упте некоја, ке ви пишам :)
     
  4. Victory15

    Victory15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    160
    Хммм... зависно од карактерот на дечкото. Момакот не ми беше дечко ама добар пријател... Бевме во ист хотел на одмор. Хотелот имаше базен кој беше отворен само до 7 часот навечер. Уште пред да падне договорот за тоа каде ќе биде нашиот прв состанок... како и секогаш ми падна на ум една брилијантна идеа! :$
    Се договоривме за состанок на хотелската тераса, ама се тоа ми беше клише, па одлучив да направам нешто од моја страна. Бевме на терасата и ме прашуваше какви машки ми се допаѓаат. Се насмевнав, му реков ХРАБРИ и се упатив кон задната врата од базенот, а тој со отворена уста ги следеше моите движења. Како се прикрадувам до канцеларијата на чуварот, како од закачалка го вадам клучот од задната врата на базенот и на крај, како влегуваме... Беше во ШОК а тоа беше и мојата цел. Го одушевив :lol:
    Му реков: „Ако си храбар фрли се во базен“. Ми рече дека до храбра девојка како мене, гордо би стоел па каков и да е. Не само што се фрли со се облека, туку ме џитна и мене во таа студена вода... :D
    А тоа не беше нешто што планирав да го направам.. Сакав само да го исплашам, не планирав да наидам на еднаква храброст. Косата само што испеглана, шминката ми се разли на сите страни... :lol:
    ама вредеше :$


    Палавштини... Од базенот излеговме пред изгрејсонце... :$ :$ :$
     
  5. RedCloud

    RedCloud Активен член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2012
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
  6. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Nekade vo.priroda:)
     
    На Aleksbonito и Kate karate им се допаѓа ова.
  7. Kumanovkaa

    Kumanovkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2019
    Пораки:
    388
    Допаѓања:
    1.105
    Пол:
    Женски
    Не ми е за состанок но имам другар (странец) кој сака да го прошетам низ Скопје, а ни јас не го знам баш најдобро. Дајте некои идеи каде би можеле да прошетаме 2-3 часа и да јадеме или да седнеме на кафе, секако милам дека и веќе има доаѓано во Скопје па не би му било интересно плоштадот, стара чаршија итн.
     
    На Kiko9 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Lilik

    Lilik Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2022
    Пораки:
    558
    Допаѓања:
    6.243
    Пол:
    Женски
    Vidi restoranite Kaj gradskiot trgovski centar imas soul kitchen bar dobro mesto e.carpe diem isto vo toj red do vardar ti se ovie 2 ti gi preporacuvam.a za prosetka mozes na Kale.starata skopska carsija mozes ako ste so kola I na vodno na vidikovec
     
    На centarskodete му/ѝ се допаѓа ова.