1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интернат (El Internado)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Beauty161, 13 февруари 2012.

 1. Beauty161

  Beauty161 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  316
  Допаѓања:
  134
  Пол:
  Женски
  'Интернат' е шпанска телевизиска драма/трилер серија со елементи на мистерија, која се фокусира на еден интернат сместен длабоко во шумата, во кој се случуваат страшни, мрачни настани. Серијата започна да се прикажува на 24 мај 2007-та година на каналот Антена 3, а заврши на 13-ти октомври 2010-та година. Постигна огромен успех во Шпанија, како и надвор од неа. Кај нас можете да ја гледате на AXN.

  Број на сезони: 7
  Број на епизоди: 71

  Содржина:

  Започнува новата учебна година во интернатот La Laguna Negra (Црна лагуна), престижен едукативен центар сместен во центарот на една шума, во кој учат децата на највлијателните лица во државата. Таа година во интернатот доаѓаат двајца нови ученици, Маркос Новоа Пасос и неговата помала сестра Паула, кои треба да започнат нов живот по исчезнувањето на нивните родители. Исто така, доаѓа новата чистачка Марија, која избегала од психијатарска болница и дошла во интернатот да го најде својот син. Од друга страна, неколку ученици, по исчезнувањето на еден од професорите, откриваат разни тајни и мистерии кои се кријат во интернатот, без да бидат свесни за опасноста која ги демне поради една организација која бара скриени богатства во интернатот и друга организација која наводно тргува со детски органи.
  Ваши впечатоци девојки ? ;) :D
   

  Прикачени фајлови:

  • 126a22w.jpg
   126a22w.jpg
   Големина на фајлот:
   44,9 KB
   Прегледи:
   629
  На TaMaRa80 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Оваа шпанска тинејџерска серија започнува на Алфа од понеделник во 14 часот секој ден.
   
 3. AngeliMakedonija

  AngeliMakedonija Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Многуууу е добра, само терминот е лош, требало навечер, бидејќи има некои хорор сцени.
   
  На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
 4. AngeliMakedonija

  AngeliMakedonija Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Мнооогу е добра, ама терминот е лош, требало навечер, бидејќи има некои хорор сцени.
   
 5. levely

  levely Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јуни 2011
  Пораки:
  914
  Допаѓања:
  902
  Многу не сум по мистериите и такви работи но на оваа ќе и дадам шанса онака малце да сменам :lol:
   
 6. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Серијава е најдобра и ви препорачувам да ја гледате.
   
  На TaMaRa80 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Интересна серија но кога сум 2 смена тешко дека ќе можам да ја гледам..Да не знаете кога ќе има реприза? :)
   
  На Rozich и sweet-star им се допаѓа ова.
 8. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Гледавте ли Интернат или немате време покрај турскине мизерии? :lol:
   
 9. angelbaby

  angelbaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2011
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  22
  Пол:
  Женски
  ја ја гледав сега на ова што е страната ангели македонија ја има ставено епизодата.серијата ми изгледа интересна и плус нема многу епизоди само 71 :)
   
 10. KalaV

  KalaV Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  600
  Допаѓања:
  301
  Убава е серијава, ја гледав одамна на интернет. Со тинејџери е , има интересна приказна , ама има и доста страшни сцени. Јас па стандард ја гледав во кревет, сама во темница и така знаев од време на време да истрипам кога ќе се уплашев :)

  http://www.youtube.com/watch?v=gb0AvOJeUe4
  Многу убав пар ми се овие двајца :D
   
 11. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Премиерата е во 14 часот, а репризата навечер во 23.30 часот.
  Во серијава има и љубов, и тинејџерски работи, и драма, и сплетки, и мистерија, и хорор, и навистина е многу квалитетна и интересна.
   
  На Rozich му/ѝ се допаѓа ова.
 12. AngeliMakedonija

  AngeliMakedonija Активен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2013
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  13
  Хулија не се појавува во првите сезони.

  На Алфа ги кратат, така да дупло повеќе ќе има.
   
 13. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Ај некој нека ја стави денешната епизода :)
   
 14. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
 15. ElenaRbd

  ElenaRbd Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  321
  Допаѓања:
  155
  И јас ја изгледав серијата..беше тоа пред две години и мнооогу ми е мило што конечно ќе ја емитуваат и кај нас. Серијата е супер, а малите девојчиња се срциња..најслатки :) Гледајте ја..нема да зажалите ;)
   
 16. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
 17. Tiki-lolipop

  Tiki-lolipop Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2013
  Пораки:
  936
  Допаѓања:
  1.284
  Добро кога игра серијава :^) ?
   
 18. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.033
  ^Во 2 попладне, а после и во 11 и пол вечерта има реприза.

  Ја заглеав нешто од серијава, вака на прв поглед не е лошо не можам да дадам целосно мислење треба да гледам уште, но прв впечаток ми беше следново: прво, од аспект на муабетот со тие луѓето што убиваат од подземјето, многу ми личи на замислата со „Ложата“ во Млади бунтовници, а второ од аспект на школото какво е мистично ме потсеќа на Хогвортс од Хари Потер, само без фантастични елементи барем не ги забележав.
   
 19. Barbica

  Barbica Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  1.309
  Допаѓања:
  489
  Имаш право, потсеќа на школото од Хари потер.
  Ама ова со подземјето, ќе видиш понатака што е.
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. YNWA

  YNWA Активен член

  Се зачлени на:
  25 јули 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Preuba serija :D