1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интернет измами

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од lili.g, 15 април 2015.

 1. lili.g

  lili.g Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Zdravo,szláv da ve prasam,dali ste imale nekoi ponudi za eftini krediti za koi vi baraat prethodno da izvrsite odredena uplata? Se pretstavuvaat kako Hristijanska organizacija.
   
 2. lili.g

  lili.g Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Dali nekoja imala vakvo iskustvo?
   
 3. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.596
  Допаѓања:
  124.820
  Жено, логика?
  Па уште и христијански?
  Ваљда уредени се со некои библиски начела.
  Ако се христијански и како што треба неповратно ќе ти ги дадат.

  Не бе... не. Убави убедувања си имав за луѓето, религијата, ритуалите, турбофолкот, литературата... ама ме омекшавте тука, ај, шири го погледот, чунки различни. Ама више... не!
   
  На Alisa22 и senza.parole им се допаѓа ова.
 4. lili.g

  lili.g Активен член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2014
  Пораки:
  68
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Abe zivi prevari se toa.definitivno.toa bile nigerijski izmamnici.se rascepkav po internet.
   
 5. Nina+O

  Nina+O Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2016
  Пораки:
  89
  Допаѓања:
  107
  Пол:
  Женски
  Девојки пазете доколку добиете маил на gmail и во пораки на youtube дека дечките од Youtube каналот имаат изненадување за вас (го отварате линкот и поклонуваат Iphone 7 затоа што сте претплатен на нивниот канал).

  Никако не внесувајте податоци ваши ниту пак да ги напишете во информации и потоа да ги избришете.

  видео линк од скамот како изгледа: