1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интернет страни за барање на работа

Дискусија во 'Барање работа' започната од bluberry, 8 февруари 2012.

 1. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  317
  Девојки дај ве молам :) кажете некои страни за барање на работа ;)
   
 2. teddygirl

  teddygirl Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2010
  Пораки:
  714
  Допаѓања:
  615
 3. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
 4. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  748
  Пол:
  Женски
 5. bluberry

  bluberry Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  1.114
  Допаѓања:
  317
  Овие огласиве се катастрофа,само за во СК за во другите градови многу слабо :(
   
 6. londoneye

  londoneye Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2012
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  0
  eve uste edna strana za baranje rabota http://barajrabota.mk/ se nadevam ke vi pomogne dosta e pregledna i brgu gi otvara oglasite :)
   
 7. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.902
  Пол:
  Женски
  Освен за Скопје во огласиве нема за други градови работа, многу ретко можиш да најдиш оглас за друг град, пак ќе кажам другите градови тотално ги запоставија се е Скопје, Скопје и само Скопје |(
   
 8. SweetDream

  SweetDream Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  72
  Допаѓања:
  32
 9. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  602
  Допаѓања:
  152
  Освен побарај ниедна страна не постои или не ти е точно напишана
   
 10. Kikilita

  Kikilita Активен член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  2
  elancer.mk
  bond.mk/
  vrabotuvanje.com/
  najdirabota.com.mk/

  Spored mene najdobra od site e elancer.mk iako e nova, najpregledna mi e, i mozam da si napravam profil.. Ne znam za ostanatite..
   
 11. thatsmyname

  thatsmyname Нов член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2014
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Еве уште еден портал со огласи за работа: http://vraboti.se