1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интерно решение (промена на работна позиција)

Дискусија во 'На работното место' започната од antoaneta19, 20 јули 2015.

 1. antoaneta19

  antoaneta19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  Здраво ,медицинска сестра сум во државна болница со решение моето прашање е дали и како може да се земе интерно решение од една на друга клиника.На пример работам во кома да отидам во карил или обратно (клиниките се земени за пример ).Доколку има некој искуство нека ми пише многу ми значи ви благодарам :)
   
 2. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  Можеш само со спогодба за превземање на вработен. Спогодбата мора да ти е потпишана од страна на директорот каде што работиш сега и од страна на директорот каде би сакала да се префрлиш. На крај АМИН мора да ти даде министерот за здраство како ресорен министер за овие прашања. Доколку префрлувањето повлекува и фискални импликации тогаш плус дава одобрение и министерот за финансии.
  Позитивна страна на ова е само дека нема оглас за вработување, се друго е захтевно односно бара многу инстанци да дадат одобрение.
   
  На Abrakadabra му/ѝ се допаѓа ова.
 3. antoaneta19

  antoaneta19 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  9
  Допаѓања:
  0
  a ti licno imash iskustvo so vakvo neshto ili kako :D falaa ti mnogu inache
   
 4. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.114
  Допаѓања:
  2.705
  Пол:
  Женски
  Taa e procedurata. Jas licno ne sum se prefrlala, no rabotam na takvo rabotno mesto , i ja znam procedurata.