1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

?

Како ја депилирате интимната зона?

  1. Дома, со восок

    292 глас(а)
    12,2%
  2. Дома, со ленти

    353 глас(а)
    14,8%
  3. На козметичар

    1.424 глас(а)
    59,6%
  4. Дома со жилет

    320 глас(а)
    13,4%
  1. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.196
    Допаѓања:
    2.522
    Каде точно кај Католичка? Еднаш се утепав од вртење кругови таму и не можев да најдам:rofl:
     
  2. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Дами што мислите која е поефективна интимна депилација со шеќерна паста или со восок. У смисла подолго да не растат влакна
     
  3. јolene

    јolene Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2017
    Пораки:
    928
    Допаѓања:
    3.951
    Пол:
    Женски
    Јас сум за шеќерна паста. Барем кај мене нема некоја разлика дали со восок или со шеќерна паста, пак за исто време подникнуваат. Кај шеќерната ми се допаѓа тоа што темелно се мие само со вода, додека восокот потешко се чисти.
     
  4. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.789
    Допаѓања:
    17.755
    На Христо Смирненски. Би требало на сликава да се снајдеш.
    Screenshot_20180823-190612.jpg
    Жолтoто е Католичка, црвеното е зелената зграда во која што е Александрија. Во првиот влез е, одма право втората врата :) . И гратис депилација да ми дадат, само за нив реклама правам :rofl:
    Шеќерна. :)
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Агнес :D

    Агнес :D Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2017
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    ул. Христо Смирненски број мислам 52 беше...зградата е зелена до портокалово, до неа веднаш има една сина... ако знаеш кај беше порано Дринкерс на таа улица ќе продолжиш да одиш накај булеварот Теодосиј Гологанов и ќе ја видиш зградата, од карси неа има една продавничка..
     
    На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  6. IM.TMKQ

    IM.TMKQ Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    4.535
    Допаѓања:
    37.499
    Пол:
    Женски
    Тие што пробале сами да се депилираат сакам да прашам кој топол восок во продажба е најдобар?
    Купив еден во портокалово паковање, како пластична тегличка но не се сушеше. Баш како желе остануваше и не можев ништо да издепилирам со него.
     
  7. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.132
    Допаѓања:
    88.406
    Пол:
    Женски
    Презадоволна сум од односот на девојката кај која се депилирам, знам дека не ми ги кине влакната ама ми растат за 10 дена. Ни одмор од 15 дена не издржав без да се поминам со бикче. Во последниве два, три месеци ми се појавија и многу поткожни влакна. Не можам да ги извадам со стискање, само копање со игла. Како да се спасам од нив, до што може да е проблемот што толку брзо растат и се појавуваат поткожни?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Спасот е во шеќерната депилација !
     
    На fificaaa и marama им се допаѓа ова.
  9. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Јас се депилирам со шеќерна паста ама за 5 дена ми растат . И имам по некое подкожно
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Епа незнсм .. мене ме депилира женава од Арабија е и од таму и потекнува и рецептот и се , и немам никаков проблем експерт е ..
     
  11. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.268
    Допаѓања:
    3.214
    Пол:
    Женски
    Заинтересирана сум за ласерска депилација и ми треба совет. Има некоја правено од вас, што е, како е, цени, искуства?
     
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Дали е можно цела интимна зона да се издепилира на козметичар?Ама баш сè и колку би коштало.Може дс ми препорачате некоја козметичарка во Центар/Космо?
     
    На ludamaja10 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Да тоа ти се вика бразилска депилација, секаде депилираат цела зона
     
    На ludamaja10 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  14. ludamaja10

    ludamaja10 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2017
    Пораки:
    1.165
    Допаѓања:
    892
    Јас одам во бутел .. 200 денари целосно а центар до 400 мислам повеќе неможе
     
  15. dayla

    dayla Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2017
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    5.604
    Пол:
    Женски
    Да не си сменила начин на исхрана, да конзумираш повеќе витамини посебно А и Б? Во принцип колку поздраво се храниш, толку побрзо ќе ти растат и влакна и нокти. Гени и исхрана се во прашање.

    А инаку нормално е, и различно од човек до човек. Порано и јас многу се нервирав, другарки шетаа мазни по 2-3 недели, без да се гледа подраснато влакно, мене оп, после една недела максимум тука се. И не е заради лоша депилација, да речеш не биле фатени убаво што викаш, зашто кај мене цел живот е исто. :|

    А исто и со поткожни мака мачам цел живот, зошто имам темно, многу цврсто влакно (крв ми тече веѓи кога чупам), и поткожни еден куп. Мене што ми помогнало е цинкова паста, ја омекнува кожата и полесно избива влакното и полесно се чупа, ја има во аптеки и ефтина е. Пилинг не ми помага.
    И да увидиш каква депилација најмногу ти одговара, мене лично од шеќерна скоро ич не ми излегуваат а сама се правам, од топла па еден куп, не знам зошто. Некоја друга ако има чаре нека каже.
     
    На marama му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Matotheja

    Matotheja Популарен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2017
    Пораки:
    1.208
    Допаѓања:
    9.353
    Пол:
    Женски
    Дај препорачајте ми некои козметичарки не многу скапи, во населба ниту една нема слбодно, а итно ми е.
     
  17. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.124
    Допаѓања:
    43.677
    Пол:
    Женски
    Се има депилирано некоја од вас во Афродита-С?Сакам да си закажам депилација на длабок препон, па сакам мислење да чујам.Прв пат ќе одам на ваква депилација.Колку треба да ми се пораснати влакната?Гледам приземни се со цените мислев боли глава ќе кошта.
     
  18. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Дали некоја го има пробано прашокот лидера? Дали е добар мислам дали откога ќе се поминеш со прашокот интимната зона е баш мазна како после депилација или има влакненца како со брич. По колку време почнуваат влакната да растат? И дали се остри како од бричење и црни
     
  19. Kikiccc

    Kikiccc Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2017
    Пораки:
    1.169
    Допаѓања:
    1.049
    Пол:
    Женски
    Една другарка рече дека не е задоволна исто било како veet крем
     
    На Dadusicka и Kjara15 им се допаѓа ова.
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.649
    Пол:
    Женски
    Мазно е, не е како да си прошла со брич, ама си растат исто како да биле поминати со брич, за неколку дена.
    Мене искрено ми беше исто како да сум се средила со крема, само што одзема можеби минути повеќе за да ја приготвиш смесата.

    Ако сакаш да пробаш, земи го прашокот. Ама верувај, добра пена за бричење и бикче ќе ти завршат речиси иста работа.
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.