1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

?

Како ја депилирате интимната зона?

  1. Дома, со восок

    292 глас(а)
    12,2%
  2. Дома, со ленти

    353 глас(а)
    14,8%
  3. На козметичар

    1.422 глас(а)
    59,6%
  4. Дома со жилет

    320 глас(а)
    13,4%
  1. Mitevska

    Mitevska Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    11
    Auf Jas se neam izdepilirano onaka celosno dole nikogash ... Straf mi e zasho site vikaat deka mng. boliii :( a inache za na odmor koa idam so lenti se depiliram ili so krema :D Ali za ova letoo Reshena sum da probam so vosok celosna depilacija :worried: drzete mi srekja Hahaha pozz :D
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. girl101

    girl101 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    epa vaka.. ako moze nekoj upaten ili eventualno kozmeticarka da mi objasni kako odi celiot tretman... ne mi e strav nitu od bolka nitu od nisto tuku najvise me faka strav ili da kazam poise sram od samiot cin..ako mozete da mi kazete kakvi pozi treba da pravam pri "celiot proces" dali ima sansi nekako da mi pomognete da se "odsramam"
    znam deka zvuci mn glupavo no jas sum mn sramezliva licnost... :worried:
     
  3. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Абе јас ова лето бев на депилација... и ми беше малце незгодно.. дека прв пат, али ке се навикнеш :) Нема зашо да ти е срам... тие козметичарките колку многу гледале.. ехееееее :D така да ти викам.. ке ти биде незгодно само првиот пат :) поз
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Natasha-Sofi

    Natasha-Sofi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    11
    Me interesira kolku cini intimnata depilacija, ama samo taa a ne vo paket so druga depilacija, bidejki samo tamu imam vlakna.
     
  5. Natasha-Sofi

    Natasha-Sofi Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    11
    Bidejki ste kozmeticarka kazete mi kolku cini takvata depilacija, ama samo intimna depilacija, ne sose depilacija na noze?
     
  6. bil

    bil Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    1
    I vo koe kozmeticko studio rabotite?
    kako da ve iskontaktirame?Pozz :up:
     
  7. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    и мене ме интересира може да ни кажете?
     
  8. unknown

    unknown Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    60
    Допаѓања:
    8
    На интимните делови не можам влакната да ги отстранувам со брич, бидејќи ми се прават мозолчиња кои многу ме чешаат. Затоа се депилирам со VEET крема за депилирање.
    Но, сакам да ве прашам дали се ќе биде во ред ако се издепилирам со депилатор, бидејќи со истиот тој депилатор се депилирам на нозе. Страв ми е да не добијам некоја инфекција... ПОМОШ?!
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.744
    Допаѓања:
    130.754
    Арно си одев на депилација, шо ми текна денес сама.... ем се улепив скрос, ем ништо не извадв...и уште сум со восок на мене. Утре после работа право во салон да ме досредат!
     
  10. Minuska

    Minuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    11
    Хахаха се изнасмеав за ова, ме потсети на една другарка.. Она така сама сакала.. и и викам шо напраи? И ми вика.. Леле ке умрев, не да боли! Таквата мислам у раце ми остана хаха :D
    Боље е козметичарка бе.. ем побрза е, и те здоболува само во моментoт :)
     
  11. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    Me interesira kolku cini intimnata depilacija, ama samo taa a ne vo paket so druga depilacija, bidejki samo tamu imam vlakna.

    зависи во кој козметички салон ќе одис од 150 до 250 се движи цената
     
  12. Octopus

    Octopus Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    36
    200den vo mojot salon
     
  13. Octopus

    Octopus Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    36
    • KOZMETICKO FRIZERSKO STUDIO-BIONDINA
      TAFTALIDJE 1
      UL;VARSAVSKA;26B SE NAOGJA DO PORANESEN NOKEN BAR ZMIJA
      TEL 3074-777
      RABOTIME SEKOJ DEN OD 10-20h
      SABOTA I NEDELA OD 11-19h
     
  14. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Мене срам ми е и некако гадно ми е да идам у салон, секогаш дома се мачам :? Ама незнам каков восок ставаат страв ми е да не го користеле и на друга претходно, зашо имам слушано некои така правеле
     
  15. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    jas odam na depilacija veke 3 godini, a predhodno se bricev so bric... i mislam deka bolkata postepeno se namaluva iako uste ne e isceznata, seuste boli... jas kaj sto se depiliram mi zema 100 den samo za intima,, pozz
     
  16. snake

    snake Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    877
    Допаѓања:
    124
    некои салони дозволуваат да си носис свој восок кој ќе го користат само за тебе
     
  17. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.101
    Девојчиња мили ем драги,пробајте да се депилирате една недела откако ќе ви заврши добиеното,загарантирано болката е помала.Јас така си го темпирам и еве неколку месеци ем сама си се депилирам скроз бразилка,ем болка не чувствувам,ем подобро од салон си се средувам.Внимателно,полека,по неколку пати си се поминувам со вит ленти,а за посигурно потоа со машинка.
    Е сега дефакто дека во салон оди побрзо,полесно...ама не се чувствувам пријатно да ја отворам како книга мојата интима на некоја друга жена.Не дека не одам во салон,ама тоа е преретко и се топам како три сладоледи од срам.
     
    На Cecko85 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Jas bev dva dena od koga mi zavrsi dobienoto posleden pat i bolkata bese ista :x
     
  19. didija

    didija Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    222
    Допаѓања:
    118
    Кај мене е обратно, една недела пред да добијам не ме боли воопшто и можам да се депилирам секаде. Но, откога ке добијам и наредните две недели неможам воопшто да трпам, ептен ме боли. Се депилирам веќе година време, но на интимате не целосно, неможам да исптрпам целосно, тоа што не го депилирам го бричам :) Јас кај што одев ми зимаа 250ден со се цели нозе, со топол восок
     
  20. faca

    faca Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    3
    Јас имам голем проблем со кожата, не само на интимните делови туку насекаде. Бев еднаш на топла депилација и не се осудувам да отидам уште еднаш. Не заради тоа што боли, туку заради тоа што целата кожа ми се нафрли со ситни акни. Не можев цели две недели да се опоравам. Сега се мислам дали да пробам со ладна депилација, ама не знам. Дајте некој стручен совет. Инаку на нозе и на препони немам многу влакна па ги отстранувам со депилатор и потоа сум мирна цел месец. Само проблем е другиот дел.