1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимна депилација

Дискусија во 'Тело' започната од jasmin, 11 ноември 2009.

?

Како ја депилирате интимната зона?

  1. Дома, со восок

    292 глас(а)
    12,2%
  2. Дома, со ленти

    353 глас(а)
    14,8%
  3. На козметичар

    1.424 глас(а)
    59,6%
  4. Дома со жилет

    320 глас(а)
    13,4%
  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Е уште ова ќе ви пишам и чао- :lol:
    Елеа се стварно добри,ако не и најдобри.Јас ги користам кога се депилирам на нозе,никако не останува восок отпосле,не ја сушат кожата,мислам не како другите,и успешно вадат се до влакненце.Ама немам храброст да ги -пробам на интимните делови :?
     
  2. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Слушнав дека имало некоја депилација со шербет, имало студио што депилираат со тоа, и за разлика од восокот што се користи пак, ова со шербетов само за тебе го употребуваат и после се фрла.. па добро ми изгледа пошто не се шират така бактерии.. да не пробал некој да ми каже како и дали боли?
     
  3. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    со шербет не да болииииии, еднаш пробав и никогаш повеќе а до ден денес имам лузна на ногата, затоа што шербетот треба да биде топол инаку се стврднува одма и мораш да трпиш многу топло, а мене последицата ми е од тоа, прво ми се направи меурче затоа што ме изгореа, а после се излупи и ете ми остана лузна и тоа уште од пред 6год :!:
     
  4. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Леле ме усреќи сеа, а јас планираб уште на препони да се депилирам со шербет... А ми рекоа дека помалку болело од со топол восок... :x
     
  5. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    “ахам’’ пробај па ќе видиш :D јас ти зборувам од лично искуство е сега, можеби ти нема да имаш никаков проблем, но размисли дека шербетот е погуст и поцврст за разлика од восокот, така што повеќе боли, барем јас си знам :D
     
  6. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Фала многу што ми кажа јас вака незнаејки ке си отидев таму... ке требаше од пола депилирање да станувамм... фала паккк :D
     
  7. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Ништо срцка нема проблем, ти го кажав само моето искуство, но пробај ако сакаш прво на раце или нозе за да видиш како е, па можеби ќе ти биде исто како со восок а може и не :D :)
     
  8. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    АА не не, нозете си ги депилирам со депилатроче, на рацете немам влакна така да смао таму се депилирам, а да експериментирам, не фала :lol: :lol: :lol:
     
  9. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    хаха епа тогаш оди на сигурна, веќе испробана метода :D
     
  10. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Да веќе две години се депилирам со топол восок, ама страв ме фати зашто почнав да читам дека се пренесувале разни болести затоа... иначе топ ми е со восок еден месец сум си раат, и како бебешко газе ми е мазно....
     
  11. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    И јас се депилирам само со топол восок и кај истата депилаторка цело време и да ти кажам немам гајле, затоа што долго време одам кај неа, го знам квалитетот и и верувам, така да не се плашам дека ќе ’закачам’ некоја инфекција. Па така и ти исто, ако имаш доверба немаш гајле, па и тие ги знаат негативните последици и сигурно нема да дозволат да им се случи нешто на муштериите, сепак восокот се менува често, а и се филтрира на висока температура.
     
  12. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Да ама на некој при депилација им тече и по малку крв, а крвта на која било температура пак си е крв... од тоа ме заплашија највеке. А јас кај што идам на депилација не знам ни кој и се муштерики ни ништо... ама не сум слушнала за некој таков случај... :)
     
  13. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Епа штом не си слушнала немај гајле. Абе на 180степени мислам го преработуваат восокот, а на толкава температура и мравка да има внатре ќе се стопи :lol: немај гајле не за џабе го работат они тоа, ако е страшно и опасно
     
  14. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Виножито (rainbow) мене ми дојде време за повторно депилирање... ахх... :roll: :lol: Ти до каде си?
     
  15. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Па многу рано бе Брајт, мене по месец дена не ми никнуваат од кога ке се издепилирам...
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    До нигде... Не ми беше време за депилирање. А сега, па веројатно за едно две недели...
     
  17. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    Лелеее...кога го прочитав ова се осетив ко да живееме во некое африканско село луѓе! Зашто бе САД не ја купи Македонија?! Па и ние аир да видиме?! :lol: :lol: СУПЕР! :clap:
    Оу мај Год...Прочитав дека некои од нас се депилираат со машинка.... не можам да замислам да си ја депилирам со машинка па мајка Јана да ми е :D :D Ќе ми побелат влакната од страв! За тоа стварно треба да имаш муда...јас навистина би сакала да пробам ама излеа ќе почекам да ми пораснат муда :?
    Јас углавном се бричам! Еднаш само сум се издепилирала со топол восок на козметичар и стварно не ме болеше ни упола од тоа што си замишљав, и сеа сакам да се уходам за дома сама да се депилирам ама не знам кај да си најдам восок?! :mrgreen:
     
  18. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Всушност, џабе сум напишала, еве уште не се имам издепилирано - океј сум долу.. потпораснати се, но се помалку на број :)
     
  19. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.789
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Јас сум веќе за депилирање, ама имам некои пречки, па затоа си почекувам :roll:
     
  20. Lizalka

    Lizalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    2.004
    Допаѓања:
    93
    Јас си закажав за утре депилација, веке мора :clap:
    ребаше денес ама немаше место :(