Интимна тетоважа

Дискусија во 'Тело' започната од mihaela.barbi, 22 август 2012.

 1. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  132
  Дали би направиле тетоважа на интимните делови на телото и каква тетоважа би било тоа.
   
 2. XstrongerX

  XstrongerX Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  1.714
  Допаѓања:
  5.065
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно. :D
  Многу сакам да си ставам срце таму.
   
 3. mihaela.barbi

  mihaela.barbi Нов член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2012
  Пораки:
  305
  Допаѓања:
  132
  Јас уште пред десетина години имам видено на еден еротски фил тетоважа "пеперутка" таму долу и многу ми се допадна. Девојката имаше истетовирано крилца на страните а телото на пеперутката беа срамните усни. Ептен ми се допадна и уште од тогаш имам желба да си истетовирам аква тетоважа ама ете од пусти срам до ден денес остана само желба.
   
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.527
  Допаѓања:
  30.958
  Пол:
  Женски
  И јас би сакала да си ставам тетоважа доле, ама ти како што викаш од пусти срам, ке си остане само желба изгледа :D
   
 5. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.680
  Допаѓања:
  53.733
  Пол:
  Женски
  Ќе направам еден ден, а тој ден мислам дека за брзо ќе биде :D