1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимна фризура

Дискусија во 'Тело' започната од PapillonGirl, 28 јуни 2012.

 1. PapillonGirl

  PapillonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  25
  Никогаш на сум била на интимна депилација ама читајки го форумот сакам да пробам. Има многу задоволни, дека било мекичко, дека и раат итн. Сакав да прашам дали има можност да се остави мала формичка на горниот дел, да не биде ептен голо, си викам да не е незгодно така измазнета да одам на гинеколог, во смисол „ти девојче како си настроена слободоумно кој те знае колку партнери имаш, гледај да не закачиш нешто“ :lol: . И конечно нели е малку поубавко да се има мала линија таму доле, да биде посекси, кое е вашето искуство и мислење?
   
 2. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.294
  Лелеее со што се замараш :tmi: прави си како што си сакаш.
  Гинекологот пред тебе видел ехеееее колку многу тасма направени :)

  Ако ти е тебе поубавко :) остави си линија таму доле
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 3. PapillonGirl

  PapillonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  25
  ја претерав со воведот, сакав малку онака подобро објаснето да биде. Едноставно сакав само мала анкета да поставам како се средувате доле. Не за друго, сакам да одам следнава недела за прв пат на интимна па си наоѓам причина да си ја скратам болката, нели ако оставиш летичка помалку скубење ќе претрпиш. Од друга страна па нели си отишла удри по се што се наоѓа на патот, незнам. Ајде малку помош, особено од вие кои практикувате депилација, оставате мала лентичка, триаголниче и сл. или е тоа помината мода?
   
  На jEwElRy и Petar80 им се допаѓа ова.
 4. leilla

  leilla Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 мај 2012
  Пораки:
  252
  Допаѓања:
  145
  Јас не оставам ништо, ич! Не ми се свиѓа тоа и не сакам ни едно влакненце таму. Поубаво се чуствувам кога сум мазна и нежна таму. Од машка гледна точка да ти кажам искрено појма немам како е посекси. Имам читано дека попривлечно им било со линија како што кажуваш ти, ама сеедно јас не се премислувам. Џабе ако него му е посекси а јас не се чуствувам добро така.
  Прави си како што тебе ти изгледа најубаво и како што се чиствуваш ти најпријатно. А за гинекологот ич гајле да немаш, сигурно не би му паднало тоа на памет. :)
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.834
  Пол:
  Женски
  Како ти сакаш, нема тука модерно-не модерно....или па ако ептен сакаш некому да угодиш (тука мислам на партнерот) пробај некогаш лента, некогаш триаголниче, громче и сл. па следи реакција. ;)
  лично јас преферирам пустинска роза :lol: ....тасма
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  тасма најубаво според мене :lol:
   
  На Petar80 и Hkikica им се допаѓа ова.
 7. Li..Na

  Li..Na Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јули 2012
  Пораки:
  339
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  Понекогаш си оставам линија , и секси изгледа а и партнерот се изненади :D
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.151
  Допаѓања:
  85.190
  Пол:
  Женски
  А можеш и фризура а ла Хитлер или мустаќи беа :?:
  :drunk:
   
  На Petar80 и Daleron им се допаѓа ова.
 9. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.556
  Допаѓања:
  31.042
  Пол:
  Женски
  Јас секогаш се средувам скроз цела, не сакам ни мало влакненце, ама секој со свој вкус.А за гинекологот не се замарај воопшто , тоа си е твоја желба
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  839
  Еве по некој креативен предлог :D

  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. PapillonGirl

  PapillonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  25
  Тасма царува, мили мои!!!
  Истражував малку по сајтовите кои нудат разголени фотографии на убави жени, не порнографија туку едноставно уметнички фотографии на прекрасно женско тело. На некои од нив дадена е цела архива одкако постојат. Лесно може да се забележи дека, во 2005 година на пример, ретко може да се види некоја тасма додека пак ако се разгледуваат последните години мнозинството од фотомоделите се „мазнички во гаќички“. Тренд е нема што и негледам дека наскоро ќе престане оваа појава. Интимната депилација си го направи своето, сега со шеќерната паста тасмата станува се пораспространета.
  За скептичните и љубопитните еве еден од линковите па проверете сами
  http://guests.met-art.com/archive/
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 12. PapillonGirl

  PapillonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  25
  Ајде фемки, помогнете заеднички да видиме што е актуелно кај интимните фризури, како преферираме да бидеме средени. Во анкетата дадена со линкот, важен е само обликот, формата, стилот а не на кој начин правиме, каде правиме итн.

  http://freeonlinesurveys.com/app/showpo ... 9&new=True

  Ви благодарам
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. katalina

  katalina Популарен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2010
  Пораки:
  1.581
  Допаѓања:
  702
  Пол:
  Женски
  Nemam vreme za intimna frizura,gledam da imam vreme za redovna higiena i da sum depilirana.Inaku zosto da ne?! Ne se znae mozno e da go iznenadam nekogas mazot mi ;)
   
 14. candise20

  candise20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 ноември 2012
  Пораки:
  221
  Допаѓања:
  204
  Дефинитивно тотална депилација нема ништо подобро ниеден маж нема да се изненади ако види куп коса доле или пак дел оставен него нема да му значи ништо ( освен дел кој депилаторката заборавила да го средии :lol: :lol: :lol: )
   
 15. Rainforest

  Rainforest Активен член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  8
  Се сложувам!
   
 16. la-lita-e

  la-lita-e Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2012
  Пораки:
  265
  Допаѓања:
  150
  Мене ме бива само за една тенка линија. Сум пробала и друго ама се е било чачкали мачкали-значи ужас бетер од цртеж на мало дете,некои нејасни форми :) Освен ако има некое не толку долго бикче е тогаш мислам ќе е подруго. Ќе екпрериментирам,а додека не измислат таков бик ќе си останам со линијата. За мој кејф,не за некој друг ;)
   
 17. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  А зашто ако е фризура не ја префрлите темава во коса,или сменете го насловот ;)
   
 18. PapillonGirl

  PapillonGirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јуни 2012
  Пораки:
  31
  Допаѓања:
  25
  Оставена тенка линија може да биде многу стимулирачки за машките. Дечко ми „побудале“ кога прв пат ја направив таа формичка. Таква тројна порција не сум добила до сега, мозокот каша ми го направи :lol: . Ама еве сега тасмичка си е тренди, па кај и да е, време е, нека смени малку.
  Милам дека мала промена може да биде многу стимулирачка, на пример ако сте комплетно депилирани подолго време, правите освежување со тенка линија едно месец два (само на горниот дел, усните мазнички без пардон), па потоа назад кон тасма. Добро би делувало кај долгите врски, чисто да се разбие монотонијата.

  http://freeonlinesurveys.com/app/showpo ... 9&new=True
   
  На Aniaa му/ѝ се допаѓа ова.
 19. qxwy

  qxwy Активен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2011
  Пораки:
  80
  Допаѓања:
  5
  Јас се депилирам во салон, искрено ме боли ама трпиш за убавина, после сум средена и одличен е ефектот :inlove:
   
 20. Angel-Adriana

  Angel-Adriana Популарен член

  Се зачлени на:
  28 август 2012
  Пораки:
  1.085
  Допаѓања:
  552
  Не... :x Ако цела се депилирам, цела...
  За мене се гадни овие интимни фризури :puke:
  А и плус чуството според мене за секс е поубаво кога си цел среден! :lol: :$