1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Прашање до сите вас... само да му докажам на дечко ми дека сум не сум"ненормална" ... имавме прв пат односи викендов .. и сабајлево ме праша дали ми е прв.. навреда поголема од него не сум слушнала .. зашто прв ми е .. вика дека морало да има прв пат крв .. кај мене имаше ептен малце .. што би искоментирале на ова??
     
  2. bibitri

    bibitri Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2010
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    19
    Е срам да му е што ти го направил тоа после првиот однос!!!! :twisted: Наместо да те опсипува со внимание и нежност, тој се глупира. Инаку секоја жена го доживува тоа посебно. Не мора да ти тече крв, а и не значи дека следниот пат нема да ти тече повторно. Сакам да кажам дека мене првите неколку пати ми течеше.
     
    На ilence му/ѝ се допаѓа ова.
  3. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Dushica-sk aj ti kazi mu na deckoti da vleze ovde na forumot i sam da procita razni komentari od devojkite,deka ima mnooogu devojki na koi ne im tecelo krv prviot pat,znaci kaj sekoj e razlicno, ne mora da znaci deka mora da ima krv prviot pat, a pa kaj tebe imalo malku krv,so saka on poveke?
     
    На nosterdamos му/ѝ се допаѓа ова.
  4. lavica23

    lavica23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2010
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    точно голема навреда е тоа ..колку е информиран дечко ти околу првите сексуални односи ,можеби непромислено прашал без да е свесен колку ке те навреди ама стварно е навреда тоа за девојка што којзнае колку пати размислувала дали да ја изгуби невиноста или не ?секако дека е можно малку крварење..сум го слушнала тоа од мн девојки
     
  5. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    a i mozno e i voopsto da nema krvarenje zavisi od elasticnosta na himenot i da navistina mnogu neubavo od strana na decko ti sedni i ubavo razgovaraj so nego i kazi mu kolku te povredi so toa sto ne ti veruva navistina mozebi ne bil dovolno informiran
     
    На DragonSlayer му/ѝ се допаѓа ова.
  6. fannya

    fannya Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    4
    Ej dushica nemoj ama bas ic da se nerviras za toa kazimu deka kaj sekoja zena e razlicno prviot pat kaj nekoi tece obilno kaj nekoi ima po malku krv a kaj nekoi pa ic i jas koga imav prv pat ne mi potece ic krv a potoa doznav i od majkami deka i kaj nea voopsto nemalo krv seto toa e normalno a i nemora da ti tece krv za da oseti deka ti e prv i da nema ic krv mislam ako e dovolno pameten ke oseti deka ne si imala pred toa odnosi mene ic ne mi tecese ali deckomi nisto ne mi rece okolu toa znaese kako odese seto toa i znaese deka mi e prv i nikogas ni mi prefrlil nesto za toa.Pozzz
     
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Некој си е информиран некој не .. се испокаравме и му објаснив се .. и ми рече дека коа ме прашал си рекол као можев .. не ме интересираше дали свесно или несвесно го кажал ..он од 7-8 одделение си знаел дека течело крв .. викам колку сакаш бе , за чашка да напуниме да си имаш за спомен ..место да рече фала богу немаше .. јас тоа се плашев .. мислев којзнае колку ќе има .. у секој случај се разбравме и си призна дека е крив ..си има моменти и он , ама дека се секира .. пак , си го сакам најмногу :) И фала ви , и вас ве сакам :D
     
    На CharlizeTheron му/ѝ се допаѓа ова.
  8. girl8

    girl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Здраво, девојки!
    Сакам да прашам за апчињата што предизвикуваат спонтан абортус. Дали ги има во Македонија, дали има некои нус-појави или нешто што знаете за нив. Благодарам од напред. :)
     
  9. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    ODI NA LEKAR!!!
     
    На Twinkles и mdb им се допаѓа ова.
  10. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    Lele kreten :Down: Ne se sekiraj i mene prviot pat ne mi tecese krv a ni posle toa,jas doduse i ne krvaram obilno i koga imam menstruacija.Koga otidov na ginekolog mi rece deka e toa sosema normalno i kaj sekoja devojka e razlicno,taka DA NEMAS ZA STO DA SE ZAMARAS. inaku mene me bolese uzasno i ne mozese da imame odnos celosen sl nekolku pati.Ako e iskusen deckoto ke znaese kako e koga e nekoja devojka nevina, a kako e koga e so nekoja devojka koja imala odnosi.
     
    На Monchence му/ѝ се допаѓа ова.
  11. giana

    giana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    zdr nova sum na forumov i sakav da ve zamolam za edno prasanje dali nekoj znae koja e cenata na kontraceptivnite tabletki yasmin...... blagodaram odnapred.......
     
  12. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    neznam kolku e dobra idejata da se koristat tie tabletki , se zavisi od vozrasta zasto imam slusnato deka go poremetuvaat cel organizam odnosno statusot na hormoni , a za cenata neznam ne bi trebalo da se preskapi
     
  13. giana

    giana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    па бев на гинеколог и ми рекоја дека не било доволно само со презерватив заштитувањето.и ми ги препишаа овие јасмин и незнам што да правам сега.....дали да ги земам или доволно е само со презерватив.........???
     
  14. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    618
    Пол:
    Женски
    zemaj si gi lobodno ne se voopsto opasni zasto se so mala doza na hormoni i
    inaku cenata im e 520 den
     
  15. giana

    giana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    fala........... ;)
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Да со помала доза на хормони се. Една моја другарка ги користеше,меѓутоа пред да почне да ги користи гинекологит и рекол да направи некои испитувања, да не има некои жаришта,бидејќи со користењето на овие апчиња можеле да с еразгорат. Откако и ги направија испитувањата и се беше во ред почна да ги пие.
     
  17. giana

    giana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    но јас не сакам баш да ги користам..........што мислите вие дали е доволна заштитата само со презерватив,сепак имам само 18 години........
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Мене мојот гинеколог ми препорача само со презерватив(леле конзерватив ќе пишев :lol: ) Мене сега за сега ми е доволно... Најдете си го соодветниот и нема да имате гајле.
     
    На Twinkles и plavi-oci им се допаѓа ова.
  19. giana

    giana Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    фала премногу за советот ......... и јас мислам дека е доволно само со презерватив,несакам да пијам такви таблетки :D
     
    На CharlizeTheron му/ѝ се допаѓа ова.
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.790
    Допаѓања:
    65.498
    Пол:
    Женски
    Ништо нема гајле. За тоа сме тука да си споделиме искуства ;)