1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. hristijanka

    hristijanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    kakvi se tie kondomi so prsteni :oops: :oops: prv pat slusam a sakam da go iznenadam deckomi posto ja ic nesakam kondom posle me pece i slicno :oops:
     
  2. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Па имало од дурекс такви кондоми. Ја од кога се канам... како што разбрав биле супер, а цената некаде околу 230 така нешто.
     
  3. hristijanka

    hristijanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    i koga ke otidam vo apteka sto da recam?? :oops:
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Офтопик малце .. пред некој ден со дечко ми у тинекс бевме .. и на каса знаете..и глеам доле дурекс нешо .. и викам шо е ова .. вика дурекс со прстен .. хахахахаа .. незнаете се укопав ама шо коа незнаев.. иначе у тинекс ете ги имало .. и незнам колку се :D
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Ахахаха па ги има зашто да ги нема. И не ги барај у аптека :lol: Леле кој знае дали ги има во некое тобако :lol: Требало да искористиш шанса онака ееееј глеј какви кондоми Ајде! Ахахаа :lol: Ух се посмеав малку
     
  6. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Па боље да прашам ама пак не ми е јасно за што се .. мислам знам дека тоа што видов така се вика .. ама кондом си е кондом , зашо прстен гад демит ? хахахахаа.. иначе мислам никој друг не ме слушна .. :D
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    вибрирачки прстен. Се става на пенисот и вибрира за време на односот. Барем така сум слушнала :lol:
     
  8. hristijanka

    hristijanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    хахахахаахха ке побарам да видам какво е чуството а еднаш загледав во маркет дурекс и пишуваше вибратор ама ептен мало беше розево пакетче 160 денари и тоа вреди да се проба :lol:
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Е нели е педерско и навредувачко за дечкото .. у смисла а шо ма јас неможам да те задоволам /доведам до оргазам .. па ти треба ова пошо не сум ти доволен јас и мојот џокица ?Мм? :D :D Се изнасмеав ама мислење мое што ..
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    ахахаха џокица :lol: оф леле :lol: Ете ти сеа па и ти како ги глеаш работиве од машки аспект. Ако те сака ќе сака да си задоволена нели? Малку ова она и ќе попушти. Ееее какви ти не играчки има па за едно прстенче :lol:
     
    На mdb му/ѝ се допаѓа ова.
  11. hristijanka

    hristijanka Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    4
    зошто да делува глупаво вреди да се проба а они кога сакаат анален секс а нас не боли а?? епа сега малку нека потрпат додека ние летаме :D :D :D :D
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    е тука си у право .. као што трпат жени за муживе да летаат у облаци за време на анален .. можат и ова да си трпат они малце :D
     
  13. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    па мислам дека нема нешто посебно да се трпи тука. Нема да го боли или нешто сл. Само малку машкоста треба да ја погази :lol:
     
  14. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ејј као го кажа ова , само малку машкоста треба да си ја погази.. ко нишо да е .. за нас може ништо ама иди кажи му на дечко ти ова хахахаха .. стомак ме боли од смеење више.. :lol: :lol:
     
    На cupidsarow му/ѝ се допаѓа ова.
  15. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Хехехе да да баш ај жити се не мора да ја газиш само стапни малку на неа :lol: :lol: за мој атер :lol:
     
  16. KristyVB

    KristyVB Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    vecerva imav seks... ama kako za belja nezxnam so me natera ne koristevme kondom a so e uste potragicno svrsi vo mene .. sea???? a imam 18 god
     
  17. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Stom svrsil vo tebe ima golema moznost da zabremenis no nemora da znaci prvo dali znaes dali sega ti se plodni denovi ili ne ako ne si vo plodni denovi nemora tolku da se plasis
     
  18. KristyVB

    KristyVB Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    epa toa me plasi praev eden test na edna stranica i mi izleze deka sum vo plodni denovi :worried:
     
  19. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Ako dobro si presmetala ako stvarno di se plodni denovi golema e verojatnosta da ostanes bremena no sepak ne krevaj golema panika smiri se duri i da se plodni denovi ima moznost da ne zabremenis neli kaj mnogu ne uspeva od prv pat. A utre mozes da odis do apteka da zemes apce za DEN POTOA mislam se vika se pie mislam deka najkasno 24 ili 48 casa posle nezastiten seksualen odnos.Srekno
     
    На DESTIN му/ѝ се допаѓа ова.
  20. KristyVB

    KristyVB Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    3
    kolku kostaat da ne znaes od prilika:worried: