1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Zatoa kolku kostat neznam no znam deka se efikasni.Odi procitaj vo temite Dali sum bremena ili Seks bez kondom mislam deka tamu nesto pisuva za ovie apcinja
     
  2. girl8

    girl8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    5
    Коштат околу 500-600 денари. Ефикасни се најмногу ако ги испиеш во првите 24часа
     
  3. principesa

    principesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    96
    Devojki ako moze mislenje....Ne mi e jasno dali moze devojka sto ne e skinata da zabremeni dokolku predsemenata tecnost potece na stomak???ili pak dokolku svrsi vo blizina dali moze da zabremeni a da ne e skinata??....znam deka deluva smesno ama sepak nekoi raboti ne mi se jasni:D:D:D
     
    На M.....M му/ѝ се допаѓа ова.
  4. divine

    divine Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    86
    Допаѓања:
    28
    Ne e voopsto smesno i jas imam odnosi okolu 2 godini a imam 22 godini pa seuste ne mi se jasni nekoi raboti , ne toa nema sansi nikako 100% , ne se zamaraj
     
  5. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    Ne e mozno da ostanes trudna ako svrsil na stomak ili vo blizina moze samo dokolku ima penetracija t.e. seks dokolku imate vaka ne e mozno uzivaj i za ponataka gledaj poveke da se informiras okolu ovie raboti i vo vrska so zastitata pred da pocnes da imas odnosi za da nemas potoa vakvi problemi :) Pozdravce
     
  6. EnnieFabulous

    EnnieFabulous Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    717
    Допаѓања:
    399
    Не, не може..треба да има сексуален акт за тоа.
     
  7. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81

    Можеби имаш алергиска реакција од латексот на кондомот,
    А латексот се прави од каучук, така да не е ретка таа појава
    да се појави црвенило и чешање, плус некои кондоми се премачкани со спермициди..
    Така да се е возможно, смени повеќе брендови на кондоми.
    Дурекс содржат најмногу од горенаведеново.
     
  8. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81

    Душице да те просветлам , не е кондом туку ластиче со вибратор :D
    При општење :D вибратоот треба да е свртен на клиторисот.
    Значи дабл плежр имаш, а плус пошто прстнот стега нема да има ефект на спуштање на пенисот.
    Грасиас :mrgreen:
     
    На Kitty.cat и Smell.Of.Wickedness им се допаѓа ова.
  9. principesa

    principesa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2010
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    96
    Vi blagodaram mnogu i vetuvam ke se informiram za se sto ne mi e jasno,za potoa da nemam nejasnotii :))Pozdravce :D
     
  10. Deaa

    Deaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Скоро влегов во сексуалниот живот и малце ми е чудно .... Имам некој нејасни работи... На пример зашто при сексуален однос сите испустате крикови ( стенканја ) Мене не ми иде ни за жива глава.... И мн ми е досадно го правам тоа бидејки му е убаво на партнерот .... Кога ја се чувствувам убаво е мн кратко и незнам зашто неможам никако ни да мастурбирам ... помош! Сакам и мене да ми е убаво зашто не е фер.... :D
     
  11. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Ова преска со дечко ми зборевме и дека сме тазе на тоа поле , ќе почекаме .. ее против тоа бев а сеа ме убеди хаха :lol:
     
  12. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Деа очигледно не си доволоно опуштена а изгледа и не си била спремна да почнеш со секуален живот...колку години си ти,колку време сте со дечкото?Сексот треба да е взаемно уживање а не да го правиш тоа само партнерот да биде среќен пошто врувај ни тој нема да е кога ти само мирно ке лежиш како кукла и нема ниту еден крик да испуштиш ке свати тој сигурно, не пие нафта,ако го сакаш партнерот и ако сакаш да ја решиш оваа дилема подитно треба да разговарате и да смените заедно нешто...пробај да се препуштеш целосно на неговите бакнежи,воздишки.... внимание ,немисли на ништо друго освен на уживање и ке видиш сигурно ке ти стане поинтересно...а ако ништо не успее..тогаш сигурно не си доволно сигурна со дечко ти,не ти е по кеф тој или те мачи некој проблем од секојдневието па затоа неможеш да уживаш.
    А криковите се од уживање..јас кога имам секс со дечко ми цела куќа дигаме на нозе :mrgreen: :roll: потполно се препуштам и само експериментираме нешто за да ни биде забавно...Запомни дека сексот треба да е уживање и за двајцата..опушти се..стенкај,викај абе прај што ти душа сака и немој да се срамиш најбитно БЕЗ СРАМ!!!
    Па надевамс е дека ти помогнав колку толку..со среќа нареден пат и обавести не ако сакаш дали ти помогнаа советите :)
     
    На ku4ence, Nitea, Femina...1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    se soglasuvam so katja... vazni se godinite, vazno e kolku ti znaci partnerot, dali si spremna za takov cekor... dali osekas silni cuvstva sprema nego, dali si opustena, dali si pod stres... idr...
    znaci, dokolku nemas dilemi okolu cuvstvata, togas ti vlijae stresot, nervoza, koncentracija, itn.
    Isto taka, mozebi partnerot treba malku poveke da te vozbudi, da ti gi najde tockite kaj sto se ezis najmnogu...
    ete pred nekoe vreme si doznav deka mnogu se ezam i bavo mi e koga ke baknuva po grbot i po nekogas me grize uuuu, duri i sega se naeziv :lol:
    potrudete se i dvajcata, ako treba razgovaraj so deckoto, no pred se rascisti si so cuvstvata, ako okolu toa e se ok, togas porabotete malku poveke na tvoeto vozbuduvanje, so sreka, pa izvesti ne... ;)
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Deaa

    Deaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    ФАЛА НАЈМНОГУ за советиве и се надевам дека ке ми помогнат , но се плашам дека ова е последица на тоа што можеби не го сакам доволно или не му верувам доволно .... Ке ве известам дали има некој напредок сепак фала
     
  15. pace

    pace Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Ne e nesto posebno dzabe parite samoo :))pozz
     
  16. gwen

    gwen Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    81

    :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Не те убедив само те просветлив љољ :mrgreen: :mrgreen:
     
  17. girl23

    girl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    31
    Глупаво е што апаратчето всушност што вибрира треба да стои одозгора и малку е некомотно, иначе стварно не вреди ама пусто љубопитсво. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: плус тоа е само прстен или гумичка како што вика дечко ми, можеш да го носиш со или без кондом..Ама мене некако не ми остави впечаток... позз
     
  18. srnicka24

    srnicka24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2010
    Пораки:
    355
    Допаѓања:
    45
    jas denes ke go kupam ovaj vibriracki prsten..veke odamna se kanam..bas ke go probame denovive so decko mi pa ke vi kazam :D
     
  19. missSunshine

    missSunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    9
    Незнаев точно каде да го напишам постов но бидејќи гледам дека оваа тема е една од поактивните решив тука да пишам бидејќи гледам поискусни девојќи пишуваат а токму од вас ми треба совет.
    Пред се да кажам дека имам 18 год. а во април ќе полнам 19. До сега сум немала сексуални односи бидејќи и не сум имала долга врска. Од пред две недели одам со еден дечко кој има 22год. Почнавме да се гледаме многу интензивно речиси секој ден. Но сепак морам да правам паузи бидејќи сум на факултет имам обврски а и тој работи, но сепак наоѓаме време да се гледаме. Тој има идено со девојка скоро 4 години и има раскинато годинава пред месец ипол. Ми вели дека уште многу одамна сакал да и раскине бидејќи не чувствувал љубов кон неа но дека ситуацијата била заплеткана во смисла имале исто друштво и на многу начини биле поврзани. Но не е тоа што ме мачи бидејќи со неа е готово. Кога правевме муабет дали нашето е врска или мување незнаев што да му одговорам бидејќи после толку години врска незнаев дали планира за толку кратко време нова врска. Но тој ми вели дека да го праша некој дали сакаш пак врска ќе каже не но со мене му е прекрасно премногу се зближил за кратко време и дека сака да даде се од себе да проба одново врска. Кога ме праша дали сум имала секс до сега му одговорив дека сум невина. Тој се зачуди зашто не мислел така но нема врска ми рече во ред е. Во последно време често правиме муабет поврзан со секс. Ми вели дека сака со мене за сериозно бидејќи не е човек кој имал многу врски. Јас сум трета со која е во врска. Кога е во прашање за секс му велам дека нормално е рано за такво нешто и тој ми вели дека ќе чека не е проблем. Но почнува да брза многу во смисла со галење бакнување насекаде... што јас мислам и за тоа дека е премногу рано зашто сепак го знам 2 недели! Постојано одиме некаде заедно често ми се јавува во текот на денот и океј ми е со него. Но страв ми е да не очекува од мене секс за многу кратко време бидејќи иако мислам дека сум спремна и го сакам тоа сепак неможам да се опуштам па ни за месец два за да имам нешто со него. Но ми вели дека не би можел да чека 3-4 месеци да се случи тоа. Немам некој страв да не го изгубам зашто тек сега го запознавам и правев конкретно муабет дека ако планира со мене само врска за секс подобро е уште сега да ја прекинеме. Дали да пробам или не.. зашто незнам што да очекувам понатаму. Незнам што да правам премногу сум збунета ве молам за помош што побрзо ????? ;(
     
  20. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    miss sunshine,nemoj da izbrzuvas,daj si vreme na sebesi onolku kolku sto ti treba,a toj ako saka neka ceka,a ako ne saka da ceka togas ne te ni zasluzuva..treba da go pocituva toa sto si nevina i da ima razbiranje..
    a inaku vaka muabetite negovi so ti gi kazuval mi se ok,iskreni mi se nekako,mi se dopagaat bi trebalo da e dobar decko,e sea kako i na sekoe masko mu se brza,so poskoro da ima seks..megutoa nemoj da mu dades pred da bides sosema sigurna deka vistinski go sakas toa,a ne da go napravis pod prisila.ili pod ucena deka ke te ostavi.ako nesaka da ceka ete mu go patot,neka go faka. :lol:
     
    На pisatel и CharlizeTheron им се допаѓа ова.