1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Kalaaa

    Kalaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    17

    Vе молам направете форумов за секс за е за 18+ или дај да се собереме за сексуална едукација по школиве затоа што срамота е вакви прашања во 21 век!!!!!
     
  2. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    pa zasto sramota ako devojceto neznae zaso da ne mu se objasni nesto,mnogu im e polesno na pomalite da prasaat vaka na forum kade sto nikoj ne gi poznava koj se,nego da prasaat nekoj blizol zosto im e sram..a i da go naprais +18 da e,nema li da moze nekoja od 13 da napise deka e 18? :lol: taka da toa ke nema efekt..ne vikam jas deka ne treba da razgovaraat maleckite devojcinja so svoite majki ili sestri postari,naprotiv,od majka nemoze nikoj poubavo da te posovetuva,ama mnogu od niv se sramuvaat da go napravat toj cekor,taka da i vakva pomos preku forum i sovet od nekoj nepoznat im e dobrodojdena..
     
    На @Mapi, Yours5forever, Baccc и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  3. emce-kremce

    emce-kremce Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    1.161
    Допаѓања:
    99
    Потполно се согласувам со Тања. Не се сите луѓе исти, постојат милион различни карактери и не сите се така отворени за можат да прашаат некој близок, затоа многу полесно им е вака. А и форумов е за тоа, за давање совети и споделување искуства, па така да не гледам нешто погрешно во тоа што си праша девојчето. А и подобро е да си праша некаде и да знае, отколку никаде и да не знае.
     
    На Yours5forever му/ѝ се допаѓа ова.
  4. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    leleeeeeeee i pak i pak i pak sosema se soglasuva so tanjeto :D
     
  5. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    Decko mi se luti zasto ne sakam da go zadovolam oralno,a on od druga strana ne mu teknuva da odi da se istusira...Jas ne deka ne sakam da go zadovolam oralno,tuku mn mi e nehigienski ako ne se istusira...
    Ve molam dajte nekoj sovet kako da mu kazam da se istusira pred toa,so toa sto ne bi bila direktna nego odokolu..
    Ja pokusav da mu ukazam da ideme zaedno da se tusirame,ali deka so nego se i negovite doma,mu bilo glupo...
    Ve molam za sovet..
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.
  6. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    pa morkovce moras da mu kazes,sram ne sram,inaku ne biva,kako saka da go zadovolis oralno ako ne se istisiraL?pa toa smrdi covece ne zezaj,normalno e deka ne mozes..nema sto da ti e sram,koga veke imate sex,ne treba da se sramis od toj covek voopsto...kazi mu"izvini vaka duso,ali moram da ti kazam ako ne ti e izmien,mirisa,ne mozam,izmi go pa nema problem" :D
    zarem mu e sram doma da si vleze vo svoeto wc?ne mora da se tusira cel neka si go zamie "alatot"samo :D
     
  7. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    ^ Како што тој се лути дека не го задоволуваш орално, и ти налути му се што не води основна хигиена. Ти си во право во случајов, така да немат од шо да се плашиш.
     
  8. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Мислам дека тоа би звучело малку навредливо „ Ти мириса, оди измиј го “. Не знам, јас не би се осудила тоа да му го речам на мојот дечко доколку имам таков проблем. :)
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Треба да не навредуваат работи што не се точни. Оние работи што се точни, колку и да се непријатни, се факт. Јас мислам дека треба да му каже.
    И како му е незгодно зашто биле неговите дома да се туширате заедно? А не му е незгодно кога родителите му се дома да имете секс?
     
  10. Melanie

    Melanie Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    87
    :up: Bravo Hipica se soglasuvam so tebe,iako si pomala i kolku sto znam seksualno seuste neaktivna,se iznenaduvam kolku zrelo razmisluvas za ovie raboti.Inaku za Morkovce treba odma otvoreno da mu kazes deka treba da se istusira ako saka oralno da go zadovoluvas uff kolku mrzam nehigiena kaj maski da sum na tvoe mesto jas ni obicen seks ne bi prifatila ako ne e prethodno istusiran pa kamoli oralen.Higienata i zdravjeto na prvo mesto i nema ti sto da se sramis da mu kazes nego treba da mu bide sram sto izleguva so devojka a nesaka prethodno da se istusira
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    zasto sram,nema potreba..a i kako ke mu kazes odokolu"idi istusiraj se? :lol: nema odokolu za toa.....ke mu reces -- -idi u kujna pa idi u dnevna,pa idi u spalna pa idi u kupatilo istusiraj se :lol: malce da go zavrtis odokolu neli ;)
    nema zaso da se sramis od covekot so kogo delis krevet....
     
  12. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    fala vi na site za sovetite...pozdravcinja
     
  13. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    lugje ve molam za sovet...
    so decko mi se obiduvame skoro tri meseci veke da dobieme bebe i nikako da dojde toa..ginekologot mi vika deka sum plodna i da ne se grizam za toa,a od druga strana ne ostanuvam trudna..Se trudam da imame odnosi bas koga mi se najplodni denovi i koga sum u ovulacija i koga sum tri dena pred ovulacija,znaci sekoj den imame odnosi dodeka mi traat tie plodni denovi,okolu 5-6 dena i nisto...
    ve molam kazete mi nesto...
    pozdravce
     
  14. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    morkovce ne se voznemiruvaj ne uspeva sekogas toa od prva,poveketo parovi se obiduvaat nekoe vreme za da dobijat bebe,so meseci ili godina-dve pa i tri..taka da nema pricina za panika..i jas i deckomi imame sex so meseci pa use ne sum zabremenila....samo da te prasam neli si mlada so 19 godini ne ti e rano za bebce?prozivej si uste malce moj sovet ;) ali ti si znaes najubavo..pozdravce
     
  15. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    znam deka mislis deka sum mlada,ali odlucivme da ziveeme zaedno zatoa sto majka mi i tatko mi se pocinati i zatoa deka ostanav sama najdobro resenie mi e da se smiram so edna osoba...majka mi pocina pred 7 godini a tatko mi 4 dena pred nova godina sea...i zatoa,a ina4e i ja znam deka sum mlada ali sea toa e tanja..a i znam deka go sakam pa zatoa...
    a mn mi e tesko ne znam zasto nikako da dojde do toa...i ako mozes da mi objasnis toa so bazalnata temperatura,ne ja sfakam kako se obelezuva na toa tabelata koja ja istaknaa na femina.com...
    pozdrav4e srcka
     
  16. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    morkovce sega te svakam zasto si se odlucila na takov cekor...zal mi e sto ti se slucilo tolku rano da ostanes bez roditeli....ako se sakate so deckoto pa zemete si se togas formirajte si dom..samo dali si sigurna vo nego,deka e vistinskiot za tebe,dali te podrzuva vo se?ako e taka togas nema zasto da cekate..
    a sto se odnesuva do toa bazalna temperatura i sl.stvari ne sum se zanimavala so tie raboti i ne gi znam..
    ali ke ti go dadam najdobriot sovet-ne se opteretuvaj so dati,plodni denovi,temperaturi i slicno zaso najgolem neprijatel na zacnuvanjeto e stresot i opsednatosta so nego..kolku poveke mislis i se opsednuvas so toa da zacnes bebe,poveke si pod stres i nemozes da zabremenis...opusti se,mladi ste i dvajcata i plodni nema pricina za trevoga..imajte sex sekoj den,ama ne poradi toa za da zabremenis tuku uzivajte i pravete go zaradi vas dvajca i zabremenuvanjeto ke si dojde samo po sebe... ;)
     
  17. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    fala ti srci na sovetite i da znaes deka ke te poslusam...pa sto znam deluva kako da me saka iskreno ali problemot e vo mene..previse sum ljubomorna a nikad ne sum bila...mozda zasto ne sakam da go izgubam...stom mu stigne poraka ja poluduvam,i kolku i da ne sakam da go pokazam toa,pojako e od mene...i nego toa go nervira i se luti zasto vika so toa sum pokazuvala deka nemam doverba vo nego...ako mozes da me posovetuvas nesto vo vrska so toa:)))
     
    На Calence му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Devils-Candy

    Devils-Candy Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    32
    Леле.. Лошо е тоа.. Многу работи можеш да расипеш така.. Секој пат кога ќе станеш љубоморна пробај да преќутиш и од страна да дознаеш на пример од кого му е пораката што ја добил, ова-она.. Нешто такво.. Биди мудра! Биди полна со хумор и од страна ќе дознаеш МНОГУ ствари.. Така и он ќе биде среќен, нема да се нервира и нема да се лути, нема да има извори на караници.. Знам како ти е, пошто и ја сум многу љубоморна, на почетокот избувнував за секакви банални глупости, почнавме да се караме.. Али после се чукнав малце у глава и си викам алооооо 2 години врска не е малце за да се фрли у вода за такви глупости (а и во твојов случај врската е многу посериозна), така да почнав да се снаоѓам и на почетокот ми беше многу тешко, али после почнав да се контролирам и да не избувнувам.. А и плус на пример ќе бидеш паметна и ако случајно ти се деси да избувнеш за некоја таква глупост и он се напне, ќе го свртиш муабетот на заебанција и ќе му речеш као у стилот - **хахахахах се заебавам бе, шо мислеше ти, дека ќе се напнам за глупости?? те сакам..** и ќе видиш како се ќе се среди.. Сеа многу нормално дека ќе треба ти да се смениш и дека е тоа многу тешко, но во твојов случај верувај ми дека вреди.. Ајде со среќа, па пиши ни како напредуваш! ;)

    П.С. - Ако ти треба некаков совет, пиши ми, ќе пробам да ти помогнам ;) :)
     
    На Diamond и lloovvee им се допаѓа ова.
  19. Morkov4e

    Morkov4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    5
    fala ti mn devils candy,mn mi znaci sovetov i mi znaci sto ete si odvoila malku vreme za da me posovetuvas..
    isto i ti ako imas nekoj problem slobodno mozes da mi pises poraka i ke vidime sto mozeme da storime:))
    backi
    <3<3<3
     
  20. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    74
    morkovce, pred se sakam da ti izrazam socustvo za toa sto ti se slucilo...
    no zivotot tece ponatamu... dobro e sto imas nekogo pored tebe i ceni go toa... cim tipot se resil da ziveete zaedno, toa znaci deka te saka i saka ponatamu da prodolzite zaedno... zatoa potrudi se da bides po relaksirana, ljubomorata ne vodi nikade, samo poveke ke go odalecis od tebe, se dodeka nemas pricina da ljubomoris, mislam deka nemas potreba za sekoja sitnica da dignes glas, bidejki eden den taka ke mu zdosadis... zatoa koga ke sakas da pokazes ljubomora, i da mu prefrlis nesto, izbroj do deset i razmisli dali zasluzuva da mu go kazes toa... taka poleka poleka ke pocnes da se smiruvas i ke vidis deka ke bide po ok i za tebe i za nego...
    a sto se odnesuva do zacnuvanjeto, dobro te posovetuva tanja, bidi po relaksirana, nemojte mnogu da mislite na toa... uzivajte vo seksot, pravete raboti koi vas ke ve zadovoluvaat, ne gledaj datumi plodni ili neplodni denovi, imajte seks najmalku na sekoj vtor den, i ke vidis ke bide...
    ti posakuvam se najubavo, da bides srekna so tvojot iden soprug i da imate bebence zdravo i zivo... bidejki sepak ubavite i srekni denovi gi zasluzuvas i ti, a i site nie...
     
    На lloovvee му/ѝ се допаѓа ова.