1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Milobebence

    Milobebence Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 јули 2016
    Пораки:
    4.344
    Допаѓања:
    91.768
    Пол:
    Женски
    Tука никој не може да каже од што те болат јајниците.
    Штом веќе си сексуално активна ќе си посетиш гинеколог.
     
    На Martka и WildMk им се допаѓа ова.
  2. Name00

    Name00 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Машки
    Вака ме интересира се обидовме со девојка ми за прв пат ама не се деси баш како што треба влезе многу малце ама пред тоа јас свршував на страна дали е можно ако ми останало малце да затрудни?
     
  3. atala

    atala Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    1.163
    Допаѓања:
    940
    Пол:
    Женски
    Според ова што го кажуваш мислам дека не би требало да забремени бидејќи си свршувал на страна и многу малку си влегол внатре во неа,а од предсемената течност многу ретко има шанси да се забремени,но,сепак,според оваа опишана ситуација мислам дека не би требало.Има веќе ваква тема во подфорумот Интимни прашања и проблеми,си требал таму прво да разгледаш,а не нова тема со тој наслов да правиш:https://forum.femina.mk/threads/Прв-однос.10399/И другпат користете кондоми или некои други заштитни средства бидејќи гледам дека истото прашање си го поставил и во темата Секс без кондом.
     
    На Martka му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    Мене ми треба помош. Објаснете како го правите тоа Вие да сте одозгора, што и како го правите?

    Како тверкате..
     
    На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Rebecca_R

    Rebecca_R Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 октомври 2016
    Пораки:
    3.083
    Допаѓања:
    55.708
    Пол:
    Женски
    ^
    [​IMG]
     
    На cavalli, kristina.a.a.a, Harper и 14 други им се допаѓа ова.
  6. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    Ќумрам :rofl:
     
    На Кена Рис, poppie, mustName и 7 други им се допаѓа ова.
  7. ma4a

    ma4a Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    10
    Дали после 7 дена од односот може да се направи тест за бременост?
     
  8. lost123

    lost123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    13 април 2017
    Пораки:
    2.731
    Допаѓања:
    55.490
    Пол:
    Женски
    14 дена е препорачливо за тестот да биде валиден, или ден доцнење.
     
    На WildMk и ma4a им се допаѓа ова.
  9. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Здраво женски,пред две три недели имав пецкање додека мокрев направив анализа и ми рекоа дека имам бактерии во мокрачата а можно е и некој песок малку и докторката ми даде пијам пелин.По три дена направив пак анализа и немав повеќе бактерии а од пелинот го допив цело пакување.Овој месец менструација ми дојде на 16ти и ми заврши на 20ти.Вчера вечерта(на 28 пак ми дојде.Нормапно е? Ме фаќа страв и се има и на некоја друга вака случено?
     
    Последна измена: 29 октомври 2018
  10. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    @Мис Стоун, можно е и од чајот да ти е, мене исто ми се случи со Алкалакс чајот, ми дојде пак после една недела.
     
  11. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Пиев чај од брусница ама само 3 4 дена пред три недели додека ги имав бактериите сега ништо се немам напиено.
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Нема логика да е од чајот, пошто тој делува на системот за варење, а не на уринарниот систем, ниту пак на репродуктивните органи.
    Проверка на гинеколог е пожелна. Најверојатно не е ништо, ама да си бидеш сигурна.
     
    На shining_star и Мис Стоун им се допаѓа ова.
  13. shining_star

    shining_star Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2015
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    1.258
    Пол:
    Женски
    @Annath, можеби, но мене никогаш претходно ми се немаше случено тоа да откако ќе добијам, после една недела да добијам пак. Бев и на гинеколог тогаш и ми кажаа дека се е во ред. Моја претпоставка е дека ми беше од чајот, па можеби сум и грешка.

    А да, и цисти кога имав ми се има случено да добијам два пати месечно.

    Анатх, мислам дека те имам читано и во други теми, мислам дека си медицинско лице ако не се лажам, а девојчето спомна дека можно е и песок да има. Сепак направи преглед на гинеколог, да ти биде мирна главата, иако не верувам дека е нешто сериозно.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Готово ми прекина сабајле имав само малце на влошката и сега и по бришење немам. Веројатно било од однос.
     
    На ELIDavor и shining_star им се допаѓа ова.
  15. Panicarka.

    Panicarka. Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2018
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Девојки здраво, ве молам за мала помош..
    Имавме заштитен однос со партнерот меѓутоа кога сврши при тргнувањето и мал дел од кондомот остана во мене али кога го извади проверивме убаво имаше сперма само во кондомот.. се плашам да не се случило нешто ве молам за брз одговор фала однапред
     
  16. Charlotte*

    Charlotte* Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јули 2018
    Пораки:
    541
    Допаѓања:
    1.191
    Пол:
    Женски
    Нема шанси да си бремена.
     
  17. Мис Стоун

    Мис Стоун Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2014
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    359
    Пол:
    Женски
    Грешка бев имав уште три дена како менструација ми течеше крв но во помали количини четвртокот ми прекина и вечерта имав однос а петокот пак имав крв само ко ке се бришев на хартијата. Прво си реков дека ми дојде по втор пат во месецот(нормално било еднаш годишно така) но сега незнам што е стварно.Се думам да одам на гинеколог но незнам како се цените за на приватно во Битола.
     
  18. Panicarka.

    Panicarka. Активен член

    Се зачлени на:
    21 септември 2018
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Ми дојде вчера а сеуште осеќам чат пат како остра болка во една од градите некогаш во левата некогаш во десната.. не знам од што може да биде
     
  19. Martka

    Martka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 април 2017
    Пораки:
    1.849
    Допаѓања:
    4.820
    Пол:
    Женски
    Има еден тест во зегин self crear се вика и наводно детектира бременост на 8 ми ден од однос и 5 дена од можно зачнување.Можеш утре со прва мокрача да го направиш.Прашај и во аптеката ќе ти кажат.Секое добро
     
  20. kristina.a.a.a

    kristina.a.a.a Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    пазете со тестов :|, ја го земав пред два месеци имав доцнење на циклус и требаше да почнам со полигинакс таблети , два теста негативни си ги почнав таблетите и два дена потоа да го фрлам едниот тест гледам една розева црта , ги прекинав таблетите мн малку прокрварев и после три недели на контрола јас бремена 5 недели и 5 дена , кога сум го правела првиот тест сум била некаде 2 недели и 6 дена а не ми покажа на двата теста ( двата со утринска мокрача , двата ги чекав повеќе од 10 минути за резултати) и мене во секоја аптека ми го препорачуваа како нов и најсигурен ама најсигуно или крв или на гинеколог
     
    На shining_star и Martka им се допаѓа ова.