1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Интимни прашања, проблеми и совети

Дискусија во 'Секс' започната од skorpija1992, 30 јануари 2010.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.557
    Допаѓања:
    171.454
    Пол:
    Женски
    Self clear е еден од поточните тестови што ги има кај нас.
    Тест после 2 недели откако е направен, без разлика колку црти има на него, е невалиден.
     
  2. kristina.a.a.a

    kristina.a.a.a Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2018
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    сето тоа го знам , не го ни валидирам јас тој како позитивен иако беше два дена откако е направен , поентата на муабетот е дека нема тест кој ке ти даде позитивен резултат 8 ден после однос и 5 дена од зачнување во тој период , а имаш куп статии онлајн hcg 11 ден од зачнување може да покаже позитивен преку крвна слика и дури 14 дена после зачнување на тест преку урина затоа на секој тест од аптека јасно е нагласено да се прави неколку дена откако ке ти задоцни менструацијата
     
    На Milobebence му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Somuchbeauty

    Somuchbeauty Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Сакам да прашам во врска со точноста на тестовите . Правев тест пред 9 дена ми беше негативен за секој случај пред 4 дена правев и повтрорно ми беше негативен ама ете веќе 14 дена уште ми нема дојдено .
     
  4. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    653
    Допаѓања:
    1.610
    Пол:
    Женски
    Штом си правела точни се. Ти доцни од стрес. Каков тест купи?
     
  5. Somuchbeauty

    Somuchbeauty Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Prviot bese shure check a drugite bea be safe
     
  6. cavalli

    cavalli Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2016
    Пораки:
    653
    Допаѓања:
    1.610
    Пол:
    Женски
    Овие sure chek досега немаат ме разочарано. Точно ми покажуваат.
     
  7. blessed.an

    blessed.an Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    2.580
    Допаѓања:
    12.056
    Пол:
    Женски
    После колку дена доцнење тестот би требало да покаже точно
    Правев shure check вчера после 4дена доцнење ми покажа негативен
    Пиев диане35 9месеци по препорака од доктор и минатиот месец требаше да ги паузирам 3месеци и овој месец не ми дојде
    После колку време да го пофторам тестот
     
  8. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Би требало да е точен. Може оф терапијата ти доцни циклусот? Најсигурен ти е тестот преку крв.
     
    На blessed.an му/ѝ се допаѓа ова.
  9. ma4a

    ma4a Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    10
    Здраво на сите, на 23ти октомври ми беше ризичниот однос, со дечкото имавме секс два пати едно по друго без да се измие и да моча.. Денеска требаше да добијам не добив.. сеуште не направив тест зошто искрено многу се плашам.. Сакам да ве прашам тие со искуство кои ви беа првите симптоми и после колку време се јавуваат?
     
    Последна измена: 8 ноември 2018
    На ELIDavor му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    22.953
    Допаѓања:
    198.627
    Пол:
    Женски
    Симптомите се јавуваат кога ќе почне срцева акција кај плодот, најчесто, а тоа е некаде после месец и пол-два од ризичниот однос, а може и воопшто да не се појават симптоми, освен доцнењето на менструацијата. Ако сакаш да знаеш дали си бремена, мораш да направиш тест. Оти симптомите за добивање и симптомите за бременост знаат да бидат исти. Па сега, сакаш да знаеш на што си уште денес или да чекаш месец-два? Ако не свршил во тебе мала е веројатноста за бременост, во секој случај тестот ќе ти каже.
     
  11. Somuchbeauty

    Somuchbeauty Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    После минимум една недела од доцнењето е најпрепорачливо да направиш тест
     
  12. Somuchbeauty

    Somuchbeauty Активен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2018
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    7
    Пол:
    Женски
    Дали некој знае дали може да се посети гинеколог без присуство на родител ако немаш 18 год. ?
     
  13. Lili.S

    Lili.S Активен член

    Се зачлени на:
    22 август 2018
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Пол:
    Женски
    Nemoze, ako nemas 18 god. mora so roditel kako sto znam..
     
  14. Rhaenys

    Rhaenys Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 август 2017
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Јави се во организацијата хера за млади. Имаат бесплатни анонимни гениколошки прегледи.
     
  15. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Јас бев малолетна кога отидов прв пат на гинеколог, не бев со родител.
     
  16. exxtra_man

    exxtra_man Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2014
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Машки
    Девојки ми треба итно помош зашто стварно незнам што да правам многу сум нервозен...

    Се работи за тоа што со девојка ми имав секс без заштита одма после завршувањето на менструацијата но не свршив во неа а само една партија тогаш направивме, после тоа кога имавме односи беше со кондом и се си беше најнормално и ок.

    Е сега дојде време за повторно да добие и кога оппп и касни некое време, и викам не се секирај се случува и тоа, може да е од нервоза, некој стрес било што но не треба да се паничи...и сега пазете поминуваат повеќе од две недели она нема добиено сеуште испаничена до даска и навртена кон мене ме прави лом демек сега кај мене е кривицата, и доаѓа најинтересното идеме на гинеколог она и потврдува дека е бремена веќе месец дена, јас шокиран скроз не можам да поверувам како е можно тоа, она пак ми се сипа како не сум пазел сум утнал работа итн. а двајцата добро знаеме дека не сум свршил внатре поготово јас знам и сум сигурен 100 % и тука веќе јас се напнав многу и реков немој нешто да си ми направила на страна те убив, а она ми врати како не ти е срам да помислуваш такви работи, за таква ти ме мислиш, те мразамммм и гадно ја спукавме....

    Навистина незнам што да правам, поентата ми е дека сум многу сигурен во себе дека нема шанса да е од мене бремена, презачуден сум искрено...Она не сака да роди сега, признавам ни за мене не е баш моментот за дете, но ако оди на чистење ќе остави голем сомнеж во мене колку и да не сакам, затоа незнам што е најпаметно да направам во моментов??

    И дали знаете кога може да се утврди татковство?
     
  17. greenota

    greenota Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2015
    Пораки:
    98
    Допаѓања:
    57
    Пол:
    Женски
    Здраво, да ти одговорам за тестовите - имаш пренатални преку крв од мајката се изолира днк од бебето обично после 10та недела од бременост во приватниве лаб во мк, а во странство имаш веќе од 8ма недела- цените кај нас се над 600-700 евра, а надвор околу 1000е. Имај на ум дека 8-10 недели бременост не е малку и не е ист абортусот на 5 и на 10. Се надевам ќе ја разрешите мистеријата со среќен крај, секое добро :)
     
  18. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Од предсемена течност може да забремени. Ехее.. колку деца знам што се така зачнати, и родени.
    Шансите се мали, ама вас ви 'опалил кецот' :D

    Нека ви е со лес бременоста
     
  19. Mxrx

    Mxrx Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    146
    Требаше да добијам вчера, но имав само малку како точки течено и од тогаш на бришење има крв понекогаш а некогаш не, од што може да е. Зошто е вака
     
  20. MarigoldA

    MarigoldA Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2018
    Пораки:
    1.228
    Допаѓања:
    9.968
    Пол:
    Женски
    Ќе ти дојде, на пат е.
    Мене ми се има случено. Ден или два доцни, т.е. само капки регистрирам, не ни можам да ги наречам менструација, а потоа кога стварно ќе добијам it's me bleeding to death :drunk: и ненормално ме боли и грб и стомак.
    Зошто се случува појма немам.